---
title: "AKTIV I LOM AS (918561846): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "AKTIV I LOM AS i Lom hadde 2,87 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 21 ansatte. Daglig leder er Stine Kvålshagen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/918561846-aktiv-i-lom-as"
---

# AKTIV I LOM AS

Aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører · Lom · Etablert 2017

Morselskap for 1 selskap

- Org.nr: 918 561 846
- Daglig leder: Stine Kvålshagen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 2,87 mill. kr (+7,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 550 511 kr (Margin 19,2 %)
- Ansatte: 21 (Opp fra 20 i september 2025)

## Ansatte

- september 2025: 20
- februar 2026: 5
- juli 2026: 17
- august 2026: 21

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 20,3 % (meget god). Opp fra −5,6 % i 2024
- Likviditet: 2,86 (meget god). Opp fra 2,18 i 2024
- Soliditet: 22,5 % (god). Opp fra 6,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −1,8 % | −22,4 % | −5,6 % | 20,3 % |
| Driftsmargin | 7,1 % | −1,3 % | −19,1 % | −7,7 % | 19,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | −105,5 % | −106,6 % | 107,6 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,20 | 2,18 | 2,86 |
| Soliditet | 35,2 % | 37,4 % | 12,8 % | 6,2 % | 22,5 % |
| Gjeldsgrad | 1,8 | 1,7 | 6,8 | 15,2 | 3,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 9 527 | 7 718 | 6 327 | 2 680 | 2 873 |
| Driftsresultat | 681 | −98 | −1 209 | −207 | 551 |
| Årsresultat | 390 | −256 | −1 282 | −399 | 408 |
| Driftsmargin | 7,1 % | −1,3 % | −19,1 % | −7,7 % | 19,2 % |
| Sum gjeld | 3 720 | 3 107 | 3 911 | 2 661 | 2 011 |
| Sum driftskostnader | 8 847 | 7 816 | 7 536 | 2 887 | 2 322 |
| Finansresultat | −124 | −150 | −72 | −192 | −143 |
| Resultat før skatt | - | - | −1 282 | −399 | 408 |
| Anleggsmidler | 3 912 | 3 356 | 2 607 | 1 866 | 1 562 |
| Omløpsmidler | - | - | 1 878 | 970 | 1 032 |
| Sum eiendeler | 5 741 | 4 962 | 4 486 | 2 836 | 2 594 |
| Egenkapital | 2 021 | 1 856 | 574 | 175 | 583 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 570 | 445 | 361 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 2 342 | 2 216 | - |

## Konsern

2 selskaper.

- AKTIV I LOM AS (Denne bedriften)
  - [AKTIV TREFIBERISOLERING AS](https://www.norscout.com/no/company/821969182-aktiv-trefiberisolering-as)

## Ledelse og styre

- Stine Kvålshagen: Daglig leder og styremedlem
- Ola Teigen: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Sognefjellsvegen 278, 2686 Lom
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 79.121 Aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører
- Etablert: 20.01.2017
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2017
- Regnskapsfører: [JOTUNHEIMEN REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/968611313-jotunheimen-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 231 av 779 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Bygge, drive og utvikle aktiviteter i Lom kommune rettet mot turister, andre tilreisende og fastboende. Selskapet kan også engasjeres i annen virksomhet med økonomisk formål.

## Kunngjøringer

- 09.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000251606&sokeverdi=918561846&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 22.04.2020: Garanti fra EKSPORTFINANSIERING NORGE, 600 253 kr
- 22.04.2020: Garanti fra GARANTIINSTITUTTET FOR EKSPORTKREDITT/ THE NORWEGIAN EXPORT CREDIT GUARANTEE AGENCY, 600 253 kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [VISIT JOTUNHEIMEN AS](https://www.norscout.com/no/company/915613020-visit-jotunheimen-as) | Lom | 6 | 3,38 mill. kr | +0,3 % |
| [FYRST OG FREMST AS](https://www.norscout.com/no/company/825194932-fyrst-og-fremst-as) | Lom | 6 | 1,43 mill. kr | +11,7 % |
| [NATUR OPPLEVINGAR AS](https://www.norscout.com/no/company/967922331-natur-opplevingar-as) | Lom | - | 98 907 kr | - |
| [JOTUNHEIMEN BOOKING & ARRANGEMENT AS](https://www.norscout.com/no/company/928254631-jotunheimen-booking-arrangement-as) | Lom | - | 0 kr | - |
| [GRØNEFED KULTURTUN AS](https://www.norscout.com/no/company/980453502-gronefed-kulturtun-as) | Hå | 21 | 11,7 mill. kr | +11,4 % |
| [SEA TROLL AS](https://www.norscout.com/no/company/924702613-sea-troll-as) | Tromsø | 20 | 9,77 mill. kr | −8,3 % |
| [BEST ARCTIC AS](https://www.norscout.com/no/company/999173187-best-arctic-as) | Tromsø | 21 | 123 mill. kr | +4,2 % |
| [FINNMARKSALPENE 360 AS](https://www.norscout.com/no/company/829514222-finnmarksalpene-360-as) | Loppa | 20 | 2,92 mill. kr | +45,7 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
