---
title: "HAPRO JOBB OG KARRIERE AS (918665773): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HAPRO JOBB OG KARRIERE AS i Gran hadde 45 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 73 ansatte. Daglig leder er Thomas Skorpen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/918665773-hapro-jobb-og-karriere-as"
---

# HAPRO JOBB OG KARRIERE AS

Arbeidstrening og varig tilrettelagt arbeid · Gran · Etablert 2017

- Org.nr: 918 665 773
- Nettsted: [haprojobbogkarriere.no](https://haprojobbogkarriere.no)
- Daglig leder: Thomas Skorpen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 45 mill. kr (+39,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −7,49 mill. kr (Margin −16,6 %)
- Ansatte: 73 (Opp fra 53 i november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 52
- oktober 2025: 54
- november 2025: 53
- januar 2026: 56
- februar 2026: 63
- mars 2026: 65
- april 2026: 66
- mai 2026: 69
- oktober 2026: 73

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −65,8 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra −54,6 % i 2024
- Likviditet: 1,13 (tilfredsstillende). Ned fra 2,34 i 2024
- Soliditet: 11,6 % (tilfredsstillende). Ned fra 57,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 6,9 % | −32,4 % | −54,6 % | −65,8 % |
| Driftsmargin | 5,9 % | 1,8 % | −13,1 % | −24,4 % | −16,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 14,8 % | −61,9 % | −92,2 % | −160,9 % |
| Likviditetsgrad | - | 1,88 | 2,60 | 2,34 | 1,13 |
| Soliditet | 45,3 % | 47,0 % | 61,6 % | 57,4 % | 11,6 % |
| Gjeldsgrad | 1,2 | 1,1 | 0,6 | 0,7 | 7,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 78 650 | 74 928 | 48 349 | 32 218 | 45 034 |
| Driftsresultat | 4 642 | 1 358 | −6 348 | −7 850 | −7 486 |
| Årsresultat | 4 009 | 1 521 | −5 991 | −7 707 | −7 453 |
| Driftsmargin | 5,9 % | 1,8 % | −13,1 % | −24,4 % | −16,6 % |
| Sum gjeld | 11 439 | 12 399 | 5 209 | 6 202 | 6 867 |
| Sum driftskostnader | 74 008 | - | 54 697 | 40 068 | 52 520 |
| Finansresultat | 17 | - | 358 | 143 | 34 |
| Resultat før skatt | - | 1 521 | −5 991 | −7 707 | −7 453 |
| Anleggsmidler | 248 | 92 | 45 | 28 | - |
| Omløpsmidler | - | 23 320 | 13 522 | 14 532 | 7 773 |
| Sum eiendeler | 20 930 | 23 412 | 13 567 | 14 560 | 7 773 |
| Egenkapital | 9 491 | 11 013 | 8 358 | 8 358 | 905 |
| Kortsiktig gjeld | - | 12 399 | 5 209 | 6 202 | 6 867 |
| Langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Thomas Skorpen: Daglig leder
- Lars Erik Hilsen: Styrets leder
- Anita Sørensen: Styremedlem
- Hans Petter Hauge: Styremedlem
- Rigmor Aasrud: Styremedlem
- Anne Østdahl: Varamedlem
- Bente Schau: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Mohagasvingen 8, 2770 Jaren
- Postadresse: Postboks 13, 2714 Jaren
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 88.993 Arbeidstrening og varig tilrettelagt arbeid
- Etablert: 07.02.2017
- Aksjekapital: 1 800 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2017
- Revisor: [RRO AS](https://www.norscout.com/no/company/919086688-rro-as)
- Størrelse: Nr. 59 av 383 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Yrkesmessig attføring og utvikling, samt annen virksomhet som er forenlig med dette.

## Siste endringer

- 06.02.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 04.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000657534&sokeverdi=918665773&spraak=nb)
- 16.09.2025: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000743685&sokeverdi=918665773&spraak=nb)
- 04.08.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000665555&sokeverdi=918665773&spraak=nb)
- 29.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000641272&sokeverdi=918665773&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [HAPRO INKLUDERING AS](https://www.norscout.com/no/company/927718944-hapro-inkludering-as) | Gran | 5 | 8,69 mill. kr | −11,1 % |
| [VESTRE WIEN GÅRD AS](https://www.norscout.com/no/company/938271585-vestre-wien-gard-as) | Gran | - | - | - |
| [HELGELAND INDUSTRIER AS](https://www.norscout.com/no/company/919892722-helgeland-industrier-as) | Vefsn | 75 | 67,6 mill. kr | +6,6 % |
| [VALDRES ARBEIDSSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/917149275-valdres-arbeidssenter-as) | Nord-Aurdal | 73 | 19,7 mill. kr | +4,9 % |
| [LIAS AS](https://www.norscout.com/no/company/919147857-lias-as) | Vågan | 79 | 40,3 mill. kr | +14,2 % |
| [ESKOLEIA AS](https://www.norscout.com/no/company/929274067-eskoleia-as) | Kongsvinger | 72 | 102 mill. kr | +16,3 % |
| [A2G VIDERE AS](https://www.norscout.com/no/company/932988984-a2g-videre-as) | Bergen | 79 | 56,7 mill. kr | +50,1 % |
| [JÆREN INDUSTRIPARTNER AS](https://www.norscout.com/no/company/959892970-jaeren-industripartner-as) | Klepp | 72 | 75,6 mill. kr | +19,1 % |

## Bedriftslister

- [Helsebedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/oslo)
- [Helsebedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/bergen)
- [Helsebedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/trondheim)
- [Helsebedrifter i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/baerum)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Helsebedrifter i Asker](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/asker)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
