---
title: "KNAPPHUS ENERGI BERGEN AS (918680268): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "KNAPPHUS ENERGI BERGEN AS i Vindafjord hadde 523 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 15 ansatte. Daglig leder er Jarle Haugsvær. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/918680268-knapphus-energi-bergen-as"
---

# KNAPPHUS ENERGI BERGEN AS

Uspesifisert engroshandel · Vindafjord · Etablert 2016

- Org.nr: 918 680 268
- Nettsted: [knapphus.no](https://knapphus.no)
- Daglig leder: Jarle Haugsvær (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 523 mill. kr (−6,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 2,87 mill. kr (Margin 0,5 %)
- Ansatte: 15 (Uendret siden november 2025)

## Ansatte

- november 2025: 15
- februar 2026: 16
- juni 2026: 15
- juli 2026: 14
- september 2026: 15

### Per sted

- Nyborg: 11 ansatte
- Førde: Ingen oppgitt

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 5,2 % (svak). Opp fra 4,2 % i 2024
- Likviditet: 0,94 (svak). Ned fra 0,95 i 2024
- Soliditet: 26,5 % (god). Opp fra 17,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 5,6 % | 2,0 % | 4,2 % | 5,2 % |
| Driftsmargin | −0,4 % | 0,7 % | 0,1 % | 0,4 % | 0,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 15,4 % | 17,6 % |
| Likviditetsgrad | 0,89 | 0,95 | 0,92 | 0,95 | 0,94 |
| Soliditet | 15,1 % | - | 15,1 % | 17,6 % | 26,5 % |
| Gjeldsgrad | 5,6 | - | 5,6 | 4,7 | 2,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 340 331 | 569 235 | 536 577 | 557 740 | 522 609 |
| Driftsresultat | −1 236 | 4 191 | 471 | 2 341 | 2 869 |
| Årsresultat | −875 | 3 382 | 660 | 2 020 | 2 636 |
| Driftsmargin | −0,4 % | 0,7 % | 0,1 % | 0,4 % | 0,5 % |
| Sum gjeld | 66 929 | 98 149 | 89 361 | 83 975 | 56 990 |
| Sum driftskostnader | - | - | 536 106 | 555 399 | 519 740 |
| Finansresultat | - | - | 397 | 258 | 515 |
| Resultat før skatt | −1 120 | 4 337 | 869 | 2 599 | 3 385 |
| Anleggsmidler | 18 894 | 19 953 | 23 403 | 22 170 | 24 255 |
| Omløpsmidler | 59 894 | 93 436 | 81 859 | 79 725 | 53 291 |
| Sum eiendeler | 78 788 | 113 389 | 105 262 | 101 895 | 77 547 |
| Egenkapital | 11 858 | - | 15 900 | 17 920 | 20 556 |
| Kortsiktig gjeld | 66 929 | 98 149 | 89 361 | 83 975 | 56 990 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Jarle Haugsvær: Daglig leder og styremedlem
- Jarle Sjurseike: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Haukelivegen 495, 5576 Øvre Vats
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.900 Uspesifisert engroshandel
- Etablert: 20.12.2016
- Aksjekapital: 1 704 800 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2017
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Regnskapsfører: [KONTI AS](https://www.norscout.com/no/company/998248825-konti-as)
- Størrelse: Nr. 5 av 596 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Salg av olje/smøreolje og oljerelaterte produkter for øvrig til forhandlere av denne typen produkter samt bedrifter og næringer med behov for de samme produktene. Selskapet kan også investere i og være eier av andre typer virksomhet.

## Kunngjøringer

- 11.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000680414&sokeverdi=918680268&spraak=nb)
- 23.10.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000799542&sokeverdi=918680268&spraak=nb)
- 12.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000574942&sokeverdi=918680268&spraak=nb)
- 07.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000546173&sokeverdi=918680268&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [HARALDSEID EIENDOMSINVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/919039493-haraldseid-eiendomsinvest-as) | Vindafjord | - | 1,86 mill. kr | +67,7 % |
| [GNIST PYRO AS](https://www.norscout.com/no/company/936128394-gnist-pyro-as) | Vindafjord | - | 851 491 kr | - |
| [PRINFO NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/876913712-prinfo-norge-as) | Vindafjord | - | 0 kr | - |
| [ARROW NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/926741969-arrow-norway-as) | Vindafjord | 18 | 1,15 mrd. kr | +13,4 % |
| [TORS KOLONIAL AS](https://www.norscout.com/no/company/927202824-tors-kolonial-as) | Vindafjord | 8 | 15 mill. kr | +11,9 % |
| [PREFABPARTNER AS](https://www.norscout.com/no/company/929560795-prefabpartner-as) | Vindafjord | 20 | 59,4 mill. kr | −15,3 % |
| [JULETREBONDEN AS](https://www.norscout.com/no/company/926424017-juletrebonden-as) | Vindafjord | 8 | 2,17 mill. kr | +13,9 % |
| [GRANBERG AS](https://www.norscout.com/no/company/947780093-granberg-as) | Vindafjord | 43 | 240 mill. kr | −7,7 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 04.10.2026.
