---
title: "HUNKEMÖLLER NORWAY AS (918705023): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HUNKEMÖLLER NORWAY AS i Bærum hadde 55,2 mill. kr i driftsinntekter i 2026 og 46 ansatte. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/918705023-hunkemoller-norway-as"
---

# HUNKEMÖLLER NORWAY AS

Detaljhandel med klær · Bærum · Etablert 2017

- Org.nr: 918 705 023
- Nettsted: [hunkemoller.no](https://hunkemoller.no)
- Styreleder: Brian Grevy

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2026: 55,2 mill. kr (−14 % fra 2025)
- Driftsresultat 2026: 1,09 mill. kr (Margin 2,0 %)
- Ansatte: 46 (Ned fra 76 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 87
- oktober 2025: 81
- november 2025: 82
- desember 2025: 76
- februar 2026: 69
- mars 2026: 65
- april 2026: 59
- mai 2026: 58
- juni 2026: 57
- juli 2026: 56
- august 2026: 59
- september 2026: 58
- oktober 2026: 46

### Per sted

- Sandvika: 10 ansatte
- Kristiansand S: 9 ansatte
- Oslo: 7 ansatte · 3 avdelinger
- Vestby: 7 ansatte
- Rådal: 5 ansatte
- Drammen: Ingen oppgitt
- Fredrikstad: Ingen oppgitt
- Hafrsfjord: Ingen oppgitt
- Jessheim: Ingen oppgitt
- Lørenskog: Ingen oppgitt
- Nyborg: Ingen oppgitt
- Ski: Ingen oppgitt
- Straume: Ingen oppgitt
- Strømmen: Ingen oppgitt
- Tønsberg: Ingen oppgitt
- Ålesund: Ingen oppgitt

## Nøkkeltall 2026

- Likviditet: 1,01 (tilfredsstillende). Opp fra 0,98 i 2025
- Soliditet: 23,4 % (god). Opp fra 13,5 % i 2025

| Nøkkeltall | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | 8,1 % | 7,4 % | - | - | - |
| Driftsmargin | 6,0 % | 3,3 % | 3,3 % | 2,8 % | 2,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | 269,2 % | 68,8 % | 48,2 % | 31,3 % | 23,7 % |
| Likviditetsgrad | 0,49 | 0,71 | 0,62 | 0,98 | 1,01 |
| Soliditet | 4,9 % | 6,4 % | 9,2 % | 13,5 % | 23,4 % |
| Gjeldsgrad | 19,5 | 14,5 | 9,8 | 6,4 | 3,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 63 282 | 69 196 | 73 836 | 64 151 | 55 169 |
| Driftsresultat | 3 828 | 2 253 | 2 402 | 1 798 | 1 092 |
| Årsresultat | 1 310 | 938 | 1 025 | 901 | 844 |
| Driftsmargin | 6,0 % | 3,3 % | 3,3 % | 2,8 % | 2,0 % |
| Sum gjeld | 24 932 | 32 180 | 31 863 | 26 503 | 16 289 |
| Sum driftskostnader | - | - | 71 434 | 62 354 | 54 078 |
| Finansresultat | - | - | −1 088 | −643 | −10 |
| Resultat før skatt | 1 680 | 1 202 | 1 314 | 1 155 | 1 082 |
| Anleggsmidler | 13 980 | 11 698 | 15 200 | 4 652 | 4 871 |
| Omløpsmidler | 12 231 | 22 698 | 19 905 | 25 994 | 16 405 |
| Sum eiendeler | 26 211 | 34 397 | 35 105 | 30 646 | 21 276 |
| Egenkapital | 1 279 | 2 217 | 3 242 | 4 143 | 4 987 |
| Kortsiktig gjeld | 24 932 | 32 180 | 31 863 | 26 503 | 16 289 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |

| 1 000 kr | 2021 |
| --- | ---: |
| Driftsinntekter | 49 145 |
| Driftsresultat | −447 |
| Årsresultat | −425 |
| Driftsmargin | −0,9 % |
| Sum gjeld | 48 851 |
| Sum driftskostnader | - |
| Finansresultat | - |
| Resultat før skatt | −545 |
| Anleggsmidler | 18 121 |
| Omløpsmidler | 30 698 |
| Sum eiendeler | 48 820 |
| Egenkapital | −31 |
| Kortsiktig gjeld | 48 851 |
| Langsiktig gjeld | 0 |

## Ledelse og styre

- Brian Grevy: Styrets leder
- Nicholas John Gresham: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Sandvika Storsenter, Brodtkorbsgate 7, 1338 Sandvika
- Postadresse: Ørestads Boulevard 69, 2.tv., Dk-2300 København S
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.710 Detaljhandel med klær
- Etablert: 24.02.2017
- Tidligere navn: STARTFASE 820 AS (2017)
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2018
- Revisor: [KPMG AS](https://www.norscout.com/no/company/935174627-kpmg-as)
- Regnskapsfører: [FORVIS MAZARS OUTSOURCING AS](https://www.norscout.com/no/company/828044702-forvis-mazars-outsourcing-as)
- Størrelse: Nr. 81 av 1 939 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Handel og produksjonsvirksomhet, spesielt varehandel, samt levering av tjenester i forbindelse med dette og produksjon av undertøy, nattøy og svømmetøy og relaterte artikler i den videste forstand. Stifte, delta i, forvalte og lede virksomheter og selskaper, spesielt virksomheter og selskaper med varehandel og andre tjenester som formål. Finansiere virksomheter og selskaper. Låne, låne ut og skaffe kapital, herunder utstedelse av obligasjoner, gjeldsbrev eller andre finansielle instrumenter eller gjeldsbevis, samt inngå avtaler i forbindelse med de nevnte aktiviteter. Gi råd og tilby tjenester til konsernselskaper og til tredjeparter. Gi garantier, binde selskapet og pantsette sine eiendeler til forpliktelser for konsernselskaper og på vegne av tredjeparter. Erverve, avhende, forvalte og utnytte registrerte eiendommer og eiendeler for øvrig. Handle i valuta, verdipapirer og eiendeler for øvrig. Utvikle og handle i patenter, varemerker, lisenser, knowhow, opphavsrett, databaserettigheter og andre immaterielle rettigheter. Utføre alle og enhver aktivitet av industriell, finansielle eller kommersiell art, og gjøre noe som kan forbindes me eller bidra til oppnåelse av disse formålene, i ordets videste forstand.

## Siste endringer

- 24.06.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 07.09.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000733431&sokeverdi=918705023&spraak=nb)
- 24.06.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000422839&sokeverdi=918705023&spraak=nb)
- 07.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000551731&sokeverdi=918705023&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [CLAIRE BY FJAND-TEX NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935568609-claire-by-fjand-tex-norge-as) | Bærum | 86 | 113 mill. kr | −2,2 % |
| [COCO & FRIENDS AS](https://www.norscout.com/no/company/979164920-coco-friends-as) | Bærum | 28 | 22,3 mill. kr | −8,6 % |
| [FOLLESTAD TREND AS](https://www.norscout.com/no/company/981018540-follestad-trend-as) | Bærum | 288 | 492 mill. kr | +9,9 % |
| [FOR MEN SANDVIKA AS](https://www.norscout.com/no/company/982197309-for-men-sandvika-as) | Bærum | 23 | 32,9 mill. kr | −3,5 % |
| [TRIUMPH INTERNATIONAL AS](https://www.norscout.com/no/company/834838362-triumph-international-as) | Bærum | 22 | 87,5 mill. kr | −3,9 % |
| [SOMMERFELDT BÆRUMS VERK AS](https://www.norscout.com/no/company/926410849-sommerfeldt-baerums-verk-as) | Bærum | 16 | 19,9 mill. kr | −14,8 % |
| [LIMAMI AS](https://www.norscout.com/no/company/894911972-limami-as) | Bærum | 16 | 8,92 mill. kr | −16,1 % |
| [HOLZWEILER FORNEBU AS](https://www.norscout.com/no/company/914192552-holzweiler-fornebu-as) | Bærum | 12 | 5,2 mill. kr | −41,5 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/baerum)
- [Helsebedrifter i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/baerum)
- [IT-selskaper i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/baerum)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Transportbedrifter i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/baerum)
- [Markedsføringsbyråer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/markedsforingsbyraer/baerum)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
