---
title: "FARMFORCE AS (918744150): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "FARMFORCE AS i Oslo hadde 40,7 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 12 ansatte. Daglig leder er Anne Jorun Aas. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/918744150-farmforce-as"
---

# FARMFORCE AS

Dataprogrammeringstjenester · Oslo · Etablert 2017

- Org.nr: 918 744 150
- Telefon: 995 51 668
- E-post: anne.jorun.aas@farmforce.com
- Nettsted: [farmforce.com](https://www.farmforce.com)
- Daglig leder: Anne Jorun Aas

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 40,7 mill. kr (+8,0 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −10,7 mill. kr (Margin −26,4 %)
- Ansatte: 12

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −13,9 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −25,6 % i 2024
- Likviditet: 1,87 (god). Opp fra 0,90 i 2024
- Soliditet: 63,2 % (meget god). Opp fra 48,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −33,7 % | −46,2 % | −25,6 % | −13,9 % |
| Driftsmargin | −88,7 % | −82,5 % | −93,6 % | −45,7 % | −26,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −50,0 % | −88,4 % | −57,9 % | −30,6 % |
| Likviditetsgrad | 4,87 | 1,16 | 0,82 | 0,90 | 1,87 |
| Soliditet | 80,0 % | 61,5 % | 54,3 % | 48,0 % | 63,2 % |
| Gjeldsgrad | 0,3 | 0,6 | 0,8 | 1,1 | 0,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 15 643 | 23 075 | 28 476 | 37 712 | 40 733 |
| Driftsresultat | −13 873 | −19 034 | −26 663 | −17 248 | −10 745 |
| Årsresultat | −13 912 | −18 848 | −27 065 | −17 379 | −11 548 |
| Driftsmargin | −88,7 % | −82,5 % | −93,6 % | −45,7 % | −26,4 % |
| Sum gjeld | 11 417 | 18 694 | 26 310 | 31 168 | 27 206 |
| Sum driftskostnader | - | - | 55 139 | 54 960 | 51 478 |
| Finansresultat | - | - | −315 | −114 | −804 |
| Resultat før skatt | −13 912 | −18 825 | −26 978 | −17 362 | −11 548 |
| Anleggsmidler | 13 057 | 29 623 | 39 829 | 40 897 | 38 016 |
| Omløpsmidler | 43 899 | 18 899 | 17 717 | 18 985 | 35 859 |
| Sum eiendeler | 56 956 | 48 522 | 57 546 | 59 882 | 73 875 |
| Egenkapital | 45 539 | 29 828 | 31 236 | 28 714 | 46 669 |
| Kortsiktig gjeld | 9 017 | 16 294 | 21 711 | 21 091 | 19 150 |
| Langsiktig gjeld | 2 400 | 2 400 | 4 599 | 10 077 | - |

## Ledelse og styre

- Anne Jorun Aas: Daglig leder
- Grethe Helene Viksaas: Styrets leder
- John-Arne Hørløck: Styremedlem
- Bjart Thorkil Pedersen: Styremedlem
- Ivar Kroghrud: Styremedlem
- Sven Per Ola Svensson: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Wergelandsveien 7, 0167 Oslo
- Postadresse: c/o Admento AS, Storgata 2, 0155 Oslo
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 62.100 Dataprogrammeringstjenester
- Etablert: 10.02.2017
- Aksjekapital: 498 556,8 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2017
- Revisor: [CROWE PARTNER REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/922829845-crowe-partner-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [ADMENTO AS](https://www.norscout.com/no/company/989176013-admento-as)
- Størrelse: Nr. 292 av 4 925 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Å utvikle og selge tjenester og løsninger for kvalitetssikring og sporing av produkter i internasjonale leveransekjeder. Selskapet vil spesielt utøve sin virksomhet for å bidra til at småbønder i Asia, Afrika, Latin- og SørAmerika sikrer sine avlinger, og gjennom bedret kvalitetskontroll kan oppnå bedre priser i markedet. Disse formålene vil selskapet oppnå gjennom salg av abonnement av løsningen FarmForce og/eller andre tilleggsløsninger som selskapet måtte utvikle.

## Siste endringer

- 31.08.2026: Ny forretningsadresse
- 31.08.2026: Ny postadresse
- 06.02.2026: Styret endret
- 12.01.2026: Antall ansatte endret til 12

## Kunngjøringer

- 31.08.2026: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000720647&sokeverdi=918744150&spraak=nb)
- 13.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000375556&sokeverdi=918744150&spraak=nb)
- 29.08.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000719561&sokeverdi=918744150&spraak=nb)
- 28.07.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000634215&sokeverdi=918744150&spraak=nb)
- 22.07.2025: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000609224&sokeverdi=918744150&spraak=nb)
- 22.07.2025: [Kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000609225&sokeverdi=918744150&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SIMPLIFAI AS](https://www.norscout.com/no/company/918938877-simplifai-as) | Oslo | 12 | 41,2 mill. kr | −1,7 % |
| [PROPR AS](https://www.norscout.com/no/company/926312537-propr-as) | Oslo | 12 | 39,2 mill. kr | +58,1 % |
| [PREVAS AS](https://www.norscout.com/no/company/981687558-prevas-as) | Oslo | 12 | 41,6 mill. kr | +8,7 % |
| [MANTA TECHNOLOGIES AS](https://www.norscout.com/no/company/930906654-manta-technologies-as) | Oslo | 12 | 36,6 mill. kr | +445,5 % |
| [DRIVE365 AS](https://www.norscout.com/no/company/927527545-drive365-as) | Oslo | 12 | 47 mill. kr | +50,2 % |
| [SOLVER NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/991831436-solver-norway-as) | Oslo | 12 | 30 mill. kr | −9,8 % |
| [AREALIZE AS](https://www.norscout.com/no/company/927439441-arealize-as) | Oslo | 13 | 1,85 mill. kr | −43,5 % |
| [SKALAR AS](https://www.norscout.com/no/company/991025022-skalar-as) | Oslo | 12 | 26,6 mill. kr | −10,3 % |

## Bedriftslister

- [IT-selskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/oslo)
- [IT-selskaper i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/bergen)
- [IT-selskaper i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/trondheim)
- [IT-selskaper i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/baerum)
- [IT-selskaper i Asker](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/asker)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 01.09.2026.
