---
title: "SÆVE TAKST AS (918761314): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SÆVE TAKST AS i Stavanger hadde 3,97 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Ingve Sæve. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/918761314-saeve-takst-as"
---

# SÆVE TAKST AS

Byggeteknisk konsulentvirksomhet · Stavanger

Heleid av [SLI HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/914181879-sli-holding-as)

- Org.nr: 918 761 314
- Telefon: 926 44 244
- E-post: ingve.saeve@gmail.com
- Daglig leder: Ingve Sæve (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 3,97 mill. kr (+17,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 573 980 kr (Margin 14,5 %)
- Etablert: 2017

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 32,1 % (meget god). Ned fra 32,2 % i 2024
- Likviditet: 2,35 (meget god). Opp fra 1,37 i 2024
- Soliditet: 61,3 % (meget god). Opp fra 36,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 97,6 % | 41,1 % | 32,2 % | 32,1 % |
| Driftsmargin | −3,8 % | 32,4 % | 18,2 % | 15,7 % | 14,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 69,2 % | 69,3 % | 66,0 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,04 | 1,37 | 2,35 |
| Soliditet | −1,7 % | 58,1 % | 59,9 % | 36,0 % | 61,3 % |
| Gjeldsgrad | - | 0,7 | 0,7 | 1,8 | 0,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 603 | 3 034 | 3 129 | 3 367 | 3 969 |
| Driftsresultat | −60 | 981 | 570 | 527 | 574 |
| Årsresultat | −61 | 791 | 430 | 407 | 462 |
| Driftsmargin | −3,8 % | 32,4 % | 18,2 % | 15,7 % | 14,5 % |
| Sum gjeld | 683 | 561 | 576 | 1 186 | 713 |
| Sum driftskostnader | 1 663 | 2 052 | - | 2 840 | 3 395 |
| Finansresultat | 0 | 0 | - | 1 | 18 |
| Resultat før skatt | - | - | 567 | 529 | 592 |
| Anleggsmidler | 8 | 341 | 292 | 244 | 195 |
| Omløpsmidler | - | - | 1 144 | 1 610 | 1 647 |
| Sum eiendeler | 671 | 1 341 | 1 436 | 1 853 | 1 842 |
| Egenkapital | −12 | 779 | 860 | 667 | 1 129 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 561 | 1 172 | 702 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 15 | 14 | 11 |

## Konsern

2 selskaper.

- [SLI HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/914181879-sli-holding-as) (Morselskap)
  - SÆVE TAKST AS (Denne bedriften)

## Ledelse og styre

- Ingve Sæve: Daglig leder og styrets leder
- Amalie Sæve: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: H2, Felt 2, Åmøyveien 69, 4158 Bru
- Postadresse: c/o Ingve Sæve, Leilighet 401, Kjerrbergtunet 54, 4051 Sola
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 71.121 Byggeteknisk konsulentvirksomhet
- Etablert: 03.03.2017
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2017
- Regnskapsfører: SOLA REGNSKAP SA
- Størrelse: Nr. 623 av 2 609 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Byggteknisk konsulentvirksomhet.

## Siste endringer

- 04.02.2026: Ny forretningsadresse
- 04.02.2026: Ny postadresse

## Kunngjøringer

- 23.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000201606&sokeverdi=918761314&spraak=nb)
- 04.02.2026: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000042615&sokeverdi=918761314&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [NFO ENGINEERING AS](https://www.norscout.com/no/company/933174123-nfo-engineering-as) | Stavanger | - | 6,25 mill. kr | +168,7 % |
| [SVG PROSJEKT AS](https://www.norscout.com/no/company/932333783-svg-prosjekt-as) | Stavanger | - | 3,8 mill. kr | −39,5 % |
| [L3 CONSULT AS](https://www.norscout.com/no/company/918948260-l3-consult-as) | Stavanger | - | 6,44 mill. kr | +21,2 % |
| [GRAA AS](https://www.norscout.com/no/company/996540197-graa-as) | Stavanger | - | 3,47 mill. kr | −50,3 % |
| [MØLLE NÆRING AS](https://www.norscout.com/no/company/998875145-molle-naering-as) | Stavanger | - | 6,49 mill. kr | +73,9 % |
| [MAPLAN AS](https://www.norscout.com/no/company/926017411-maplan-as) | Stavanger | - | 3,45 mill. kr | +41,5 % |
| [VIAL ENERGY AS](https://www.norscout.com/no/company/928222675-vial-energy-as) | Stavanger | - | 11,1 mill. kr | −3,0 % |
| [NBCONSULT AS](https://www.norscout.com/no/company/989267469-nbconsult-as) | Stavanger | - | 3,42 mill. kr | +135,9 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)
- [Transportbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
