---
title: "EVENES AUTOCENTER AS (918762604): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "EVENES AUTOCENTER AS i Evenes hadde 10,4 mill. kr i driftsinntekter i 2024 og 13 ansatte. Daglig leder er Raimond Kristiansen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/918762604-evenes-autocenter-as"
---

# EVENES AUTOCENTER AS

**Årsregnskap for 2025 ikke registrert**

Detaljhandel med deler og utstyr til motorvogner · Evenes · Etablert 2017

- Org.nr: 918 762 604
- Nettsted: [autocenter.as](https://autocenter.as)
- Daglig leder: Raimond Kristiansen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2024: 10,4 mill. kr (+33,4 % fra 2023)
- Driftsresultat 2024: 544 479 kr (Margin 5,2 %)
- Ansatte: 13 (Opp fra 12 i oktober 2025)

## Ansatte

- september 2025: 11
- oktober 2025: 12
- mars 2026: 13
- mai 2026: 14
- september 2026: 13

### Per sted

- Evenes: 13 ansatte · 2 avdelinger
- Tromsø: Ingen oppgitt

## Nøkkeltall 2024

- Lønnsomhet: 15,1 % (meget god). Opp fra −6,4 % i 2023
- Likviditet: 1,24 (tilfredsstillende). Opp fra 0,96 i 2023
- Soliditet: 7,8 % (svak). Opp fra −0,2 % i 2023

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 6,5 % | −6,4 % | 15,1 % |
| Driftsmargin | 0,8 % | 4,2 % | −2,5 % | 5,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 26,8 % | −222,3 % | 221,9 % |
| Likviditetsgrad | - | 1,23 | 0,96 | 1,24 |
| Soliditet | 23,9 % | 13,1 % | −0,2 % | 7,8 % |
| Gjeldsgrad | 3,2 | 6,6 | - | 11,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 3 414 | 3 045 | 7 827 | 10 439 |
| Driftsresultat | 27 | 127 | −197 | 544 |
| Årsresultat | 7 | 66 | −362 | 319 |
| Driftsmargin | 0,8 % | 4,2 % | −2,5 % | 5,2 % |
| Sum gjeld | 922 | 2 356 | 3 327 | 3 668 |
| Sum driftskostnader | 3 387 | 2 918 | 8 024 | 9 894 |
| Finansresultat | −18 | −41 | −190 | −207 |
| Resultat før skatt | - | 86 | −387 | 338 |
| Anleggsmidler | 610 | 1 858 | 2 093 | 1 733 |
| Omløpsmidler | - | 853 | 1 227 | 2 247 |
| Sum eiendeler | 1 212 | 2 711 | 3 320 | 3 980 |
| Egenkapital | 289 | 355 | −7 | 311 |
| Kortsiktig gjeld | - | 692 | 1 283 | 1 816 |
| Langsiktig gjeld | - | 1 664 | 2 043 | 1 852 |

## Ledelse og styre

- Raimond Kristiansen: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Flyplassveien 36, 8536 Evenes
- Postadresse: Fjelldalsveien 369, 9441 Fjelldal
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.820 Detaljhandel med deler og utstyr til motorvogner
- Etablert: 09.03.2017
- Tidligere navn: RK TUNING AS (2017 til 2023)
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2017
- Revisor: [ES REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/997820266-es-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [ADMENTO EVENSKJER AS](https://www.norscout.com/no/company/950533676-admento-evenskjer-as)
- Størrelse: Nr. 190 av 543 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Vedlikehold og reparasjon av biler, kjøp og salg av bilrekvisita, samt beslektende produkter og tjenester, herunder bilutleie.

## Siste endringer

- 02.10.2026: Ny forretningsadresse
- 29.04.2026: Næringskode endret

## Kunngjøringer

- 02.10.2026: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000771165&sokeverdi=918762604&spraak=nb)
- 25.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000713152&sokeverdi=918762604&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [VANTASTIC AS](https://www.norscout.com/no/company/924984805-vantastic-as) | Evenes | - | 814 844 kr | −72 % |
| [BOGEN DAGLIGVARER AS](https://www.norscout.com/no/company/922244871-bogen-dagligvarer-as) | Evenes | 13 | 27,2 mill. kr | 0,0 % |
| [BUTIKKDRIFT NORD AS](https://www.norscout.com/no/company/998319323-butikkdrift-nord-as) | Evenes | 5 | 9,57 mill. kr | +3,4 % |
| [NIINGSKROA AS](https://www.norscout.com/no/company/990440344-niingskroa-as) | Evenes | 14 | 6,92 mill. kr | +2,6 % |
| [WECAMP AS](https://www.norscout.com/no/company/923457097-wecamp-as) | Evenes | - | 5,4 mill. kr | +1,4 % |
| [NOR HANDEL AS](https://www.norscout.com/no/company/983448003-nor-handel-as) | Evenes | - | 5,22 mill. kr | +23,4 % |
| [SANDVIK MATLYKKE AS](https://www.norscout.com/no/company/933981517-sandvik-matlykke-as) | Evenes | - | 1,18 mill. kr | - |
| [C GAMMAN AS](https://www.norscout.com/no/company/935795370-c-gamman-as) | Evenes | - | 436 224 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 04.10.2026.
