---
title: "DATA-AUTOMASJON AS (918875263): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "DATA-AUTOMASJON AS i Lørenskog hadde 10 350 kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Sverre Gunnar Thalberg. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/918875263-data-automasjon-as"
---

# DATA-AUTOMASJON AS

Formidlingstjenester tilknyttet detaljhandel med spesialisert vareutvalg · Lørenskog

- Org.nr: 918 875 263
- Telefon: 90 81 28 40
- E-post: sverre@dataautomasjon.no
- Nettsted: [dataautomasjon.no](https://www.dataautomasjon.no)
- Daglig leder: Sverre Gunnar Thalberg (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 10 350 kr (−93,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −73 965 kr (Margin −714,6 %)
- Etablert: 1957

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 17,5 % (meget god). Ned fra 45,0 % i 2024
- Likviditet: 51,27 (meget god). Ned fra 655,84 i 2024
- Soliditet: 98,0 % (meget god). Ned fra 99,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 14,4 % | 64,8 % | 45,0 % | 17,5 % |
| Driftsmargin | −22,0 % | −52,2 % | 21,2 % | 53,8 % | −714,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −20,0 % | 27,7 % | 46,1 % | −16,0 % |
| Likviditetsgrad | 9,42 | 6,71 | 17,55 | 655,84 | 51,27 |
| Soliditet | 89,7 % | 85,3 % | 94,3 % | 99,8 % | 98,0 % |
| Gjeldsgrad | 0,1 | 0,2 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 573 | 278 | 623 | 158 | 10 |
| Driftsresultat | −126 | −145 | 132 | 85 | −74 |
| Årsresultat | −76 | −117 | 169 | 416 | −165 |
| Driftsmargin | −22 % | −52,2 % | 21,2 % | 53,8 % | −714,6 % |
| Sum gjeld | 74 | 92 | 42 | 2 | 19 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 73 | 84 |
| Finansresultat | - | - | - | 331 | −91 |
| Resultat før skatt | −76 | −117 | 169 | 416 | −165 |
| Anleggsmidler | 20 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Omløpsmidler | 697 | 617 | 737 | 1 113 | 965 |
| Sum eiendeler | 717 | 617 | 737 | 1 113 | 965 |
| Egenkapital | 643 | 526 | 695 | 1 111 | 946 |
| Kortsiktig gjeld | 74 | 92 | 42 | 2 | 19 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Sverre Gunnar Thalberg: Daglig leder og styrets leder
- Irene Thalberg: Styremedlem
- Bengt Erik Thalberg: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Multeveien 37, 1476 Rasta
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.920 Formidlingstjenester tilknyttet detaljhandel med spesialisert vareutvalg
- Etablert: 12.10.1957
- Aksjekapital: 400 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.1977
- Regnskapsfører: [LANGSETHER REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/919115068-langsether-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 309 av 325 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Reparasjon, installasjon og handel.

## Siste endringer

- 06.02.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 23.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000592979&sokeverdi=918875263&spraak=nb)
- 09.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000562484&sokeverdi=918875263&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [BAKKEN OPP AS](https://www.norscout.com/no/company/931772678-bakken-opp-as) | Lørenskog | - | 72 906 kr | - |
| [F HAGEN HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/931571095-f-hagen-holding-as) | Lørenskog | - | 0 kr | - |
| [RH KJØLESERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/931712152-rh-kjoleservice-as) | Lørenskog | - | 256 496 kr | - |
| [HUM AS](https://www.norscout.com/no/company/926836951-hum-as) | Lørenskog | - | - | - |
| [MØLJEN AS](https://www.norscout.com/no/company/828950282-moljen-as) | Lørenskog | - | 398 614 kr | - |
| [RENLINK AS](https://www.norscout.com/no/company/937893671-renlink-as) | Lørenskog | - | - | - |
| [CELMA AS](https://www.norscout.com/no/company/998569397-celma-as) | Lørenskog | - | 1,65 mill. kr | +54 % |
| [MØLLER & JENSEN EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/984907583-moller-jensen-eiendom-as) | Lørenskog | - | 1,94 mill. kr | +1,8 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 24.07.2026.
