---
title: "TEKNISK BUREAU LAST HARSTAD AS (918876588): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "TEKNISK BUREAU LAST HARSTAD AS i Harstad hadde 28,2 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 10 ansatte. Daglig leder er Steve Eliseussen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/918876588-teknisk-bureau-last-harstad-as"
---

# TEKNISK BUREAU LAST HARSTAD AS

Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · Harstad · Etablert 2017

- Org.nr: 918 876 588
- Daglig leder: Steve Eliseussen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 28,2 mill. kr (+24,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 2,96 mill. kr (Margin 10,5 %)
- Ansatte: 10 (Opp fra 9 i september 2025)

## Ansatte

- september 2025: 9
- oktober 2026: 10

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 22,9 % (meget god). Opp fra 6,4 % i 2024
- Likviditet: 0,83 (svak). Opp fra 0,78 i 2024
- Soliditet: 13,3 % (tilfredsstillende). Ned fra 15,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 39,0 % | 16,6 % | 6,4 % | 22,9 % |
| Driftsmargin | 11,7 % | 15,5 % | 7,3 % | 2,8 % | 10,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 188,9 % | 80,8 % | 35,8 % | 157,9 % |
| Likviditetsgrad | 1,21 | 1,21 | 1,18 | 0,78 | 0,83 |
| Soliditet | 20,9 % | 20,0 % | 20,0 % | 15,7 % | 13,3 % |
| Gjeldsgrad | 3,8 | 4,0 | 4,0 | 5,4 | 6,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 19 835 | 19 825 | 20 088 | 22 662 | 28 186 |
| Driftsresultat | 2 322 | 3 072 | 1 474 | 635 | 2 958 |
| Årsresultat | 1 777 | 2 390 | 1 177 | 534 | 2 370 |
| Driftsmargin | 11,7 % | 15,5 % | 7,3 % | 2,8 % | 10,5 % |
| Sum gjeld | 5 474 | 7 201 | 7 739 | 10 121 | 12 769 |
| Sum driftskostnader | - | - | 18 614 | 22 027 | 25 228 |
| Finansresultat | - | - | 37 | 49 | 79 |
| Resultat før skatt | 2 282 | 3 065 | 1 511 | 683 | 3 037 |
| Anleggsmidler | 289 | 269 | 538 | 4 081 | 4 144 |
| Omløpsmidler | 6 630 | 8 732 | 9 138 | 7 922 | 10 590 |
| Sum eiendeler | 6 920 | 9 001 | 9 676 | 12 003 | 14 734 |
| Egenkapital | 1 445 | 1 800 | 1 937 | 1 882 | 1 965 |
| Kortsiktig gjeld | 5 474 | 7 201 | 7 739 | 10 121 | 12 769 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Steve Eliseussen: Daglig leder
- Oddvar Sigvard Antonsen: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Stangnesterminalen 2B, 9409 Harstad
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 95.310 Reparasjon og vedlikehold av motorvogner
- Etablert: 13.03.2017
- Tidligere navn: SALMINEN LAST AS (2017 til 2020)
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2017
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET NORD-NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/851987142-sparebank-1-regnskapshuset-nord-norge-as)
- Størrelse: Nr. 408 av 2 972 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Kjøp, salg, service og reparasjoner av lastebiler og andre nyttekjøretøy, samt det som naturlig står i forbindelse med dette.

## Siste endringer

- 02.05.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 23.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000592980&sokeverdi=918876588&spraak=nb)
- 02.05.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000227554&sokeverdi=918876588&spraak=nb)
- 30.12.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000901208&sokeverdi=918876588&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SULLAND BILSKADE HARSTAD AS](https://www.norscout.com/no/company/983339522-sulland-bilskade-harstad-as) | Harstad | 11 | 29,7 mill. kr | +11,4 % |
| [HAUKEBØE SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/932738236-haukeboe-service-as) | Harstad | 10 | 10,9 mill. kr | +14,3 % |
| [HARSTAD BIL AS](https://www.norscout.com/no/company/939603719-harstad-bil-as) | Harstad | 11 | 38,9 mill. kr | +7,4 % |
| [JL HARSTAD AS](https://www.norscout.com/no/company/933219208-jl-harstad-as) | Harstad | 9 | 11,4 mill. kr | +12,5 % |
| [NORBIL AS](https://www.norscout.com/no/company/915566944-norbil-as) | Harstad | 13 | 54,5 mill. kr | −17,3 % |
| [BILPLEI1 HARSTAD AS](https://www.norscout.com/no/company/981176448-bilplei1-harstad-as) | Harstad | 5 | 2,96 mill. kr | +38,6 % |
| [K. SIMONSEN STORBILSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/998605644-k-simonsen-storbilsenter-as) | Harstad | 15 | 33,4 mill. kr | −23,5 % |
| [HARSTAD BILSKADE AS](https://www.norscout.com/no/company/930633720-harstad-bilskade-as) | Harstad | - | 4,78 mill. kr | +9,5 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
