---
title: "MINERAL-EXPRESSEN AS (918908692): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "MINERAL-EXPRESSEN AS i Ullensaker hadde 7,63 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Ole Martin Westrum. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/918908692-mineral-expressen-as"
---

# MINERAL-EXPRESSEN AS

Engroshandel med kjemiske produkter · Ullensaker

- Org.nr: 918 908 692
- Daglig leder: Ole Martin Westrum (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 7,63 mill. kr (+9,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 214 428 kr (Margin 2,8 %)
- Etablert: 2017

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 11,7 % (god). Opp fra 7,6 % i 2024
- Likviditet: 2,12 (meget god). Opp fra 1,88 i 2024
- Soliditet: 33,0 % (god). Opp fra 27,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 5,7 % | 4,2 % | 7,6 % | 11,7 % |
| Driftsmargin | 0,6 % | 1,7 % | 0,9 % | 2,1 % | 2,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | −4,4 % | 13,6 % | 22,1 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,83 | 1,88 | 2,12 |
| Soliditet | 30,0 % | 27,2 % | 26,6 % | 27,3 % | 33,0 % |
| Gjeldsgrad | 2,3 | 2,7 | 2,8 | 2,7 | 2,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 4 367 | 4 662 | 6 534 | 6 957 | 7 633 |
| Driftsresultat | 25 | 78 | 61 | 146 | 214 |
| Årsresultat | −6 | 34 | −23 | 68 | 111 |
| Driftsmargin | 0,6 % | 1,7 % | 0,9 % | 2,1 % | 2,8 % |
| Sum gjeld | 1 186 | 1 447 | 1 427 | 1 558 | 1 415 |
| Sum driftskostnader | 4 341 | 4 584 | 6 472 | 6 810 | 7 418 |
| Finansresultat | −31 | −38 | −84 | −71 | −73 |
| Resultat før skatt | - | - | −23 | 75 | 142 |
| Anleggsmidler | 0 | 14 | 12 | 4 | 2 |
| Omløpsmidler | - | - | 1 934 | 2 140 | 2 109 |
| Sum eiendeler | 1 694 | 1 989 | 1 945 | 2 144 | 2 111 |
| Egenkapital | 508 | 542 | 518 | 586 | 696 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 057 | 1 137 | 995 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 370 | 421 | - |

## Ledelse og styre

- Ole Martin Westrum: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Støvnerreina 4, 2055 Nordkisa
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.850 Engroshandel med kjemiske produkter
- Etablert: 05.05.2017
- Aksjekapital: 45 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2017
- Revisor: [ERNST & YOUNG AS](https://www.norscout.com/no/company/976389387-ernst-young-as)
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS](https://www.norscout.com/no/company/936285066-sparebank-1-regnskapshuset-smn-as)
- Størrelse: Nr. 101 av 199 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Detaljhandelsbransjen: Salg av mineraltilskudd fra fast driftssted og som fjernsalg til landbruket.

## Siste endringer

- 03.06.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 03.06.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000341556&sokeverdi=918908692&spraak=nb)
- 29.04.2026: [Manglende roller](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000219091&sokeverdi=918908692&spraak=nb)
- 18.03.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000122715&sokeverdi=918908692&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [TETA VANNRENSING AS](https://www.norscout.com/no/company/913521072-teta-vannrensing-as) | Ullensaker | - | 5,37 mill. kr | +29,7 % |
| [SUSTAINABLE GROWTH AS](https://www.norscout.com/no/company/920445292-sustainable-growth-as) | Ullensaker | - | - | - |
| [C3C ENGINEERING AS](https://www.norscout.com/no/company/931144677-c3c-engineering-as) | Ullensaker | - | 8,19 mill. kr | +4,6 % |
| [MALUX NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/923070540-malux-norge-as) | Ullensaker | - | 7,51 mill. kr | −14,1 % |
| [TRENDPARTNER AS](https://www.norscout.com/no/company/990264147-trendpartner-as) | Ullensaker | - | 9,03 mill. kr | +19,3 % |
| [MOLBROOK CAPITAL AS](https://www.norscout.com/no/company/925855804-molbrook-capital-as) | Ullensaker | - | 6,79 mill. kr | 0,0 % |
| [TERRATECH AS](https://www.norscout.com/no/company/916108648-terratech-as) | Ullensaker | - | 9,09 mill. kr | +1,0 % |
| [FG ENTREPRENØR AS](https://www.norscout.com/no/company/914905877-fg-entreprenor-as) | Ullensaker | - | 6,65 mill. kr | +1,8 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
