---
title: "STAVANGER CAMPINGDRIFT AS (918937781): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "STAVANGER CAMPINGDRIFT AS i Stavanger hadde 9,85 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 8 ansatte. Daglig leder er Per Arne Haarr. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/918937781-stavanger-campingdrift-as"
---

# STAVANGER CAMPINGDRIFT AS

Drift av campingplasser · Stavanger · Etablert 2017

Heleid av [SCHANKEHOLEN HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/918818316-schankeholen-holding-as)

- Org.nr: 918 937 781
- Daglig leder: Per Arne Haarr (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 9,85 mill. kr (+6,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 2,76 mill. kr (Margin 28 %)
- Ansatte: 8

## Ansatte

- mai 2026: 5
- juni 2026: 12
- juli 2026: 20
- september 2026: 22
- oktober 2026: 8

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 24,1 % (meget god). Ned fra 42,4 % i 2024
- Likviditet: 2,49 (meget god). Ned fra 4,29 i 2024
- Soliditet: 53,1 % (meget god). Ned fra 82,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 49,2 % | 46,9 % | 42,4 % | 24,1 % |
| Driftsmargin | 9,8 % | 25,7 % | 30,2 % | 34,1 % | 28,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 61,2 % | 51,9 % | 35,3 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 3,70 | 4,29 | 2,49 |
| Soliditet | 66,6 % | 72,1 % | 79,3 % | 82,7 % | 53,1 % |
| Gjeldsgrad | 0,5 | 0,4 | 0,3 | 0,2 | 0,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 3 829 | 6 678 | 8 224 | 9 243 | 9 854 |
| Driftsresultat | 374 | 1 717 | 2 482 | 3 155 | 2 760 |
| Årsresultat | 267 | 1 332 | 1 940 | 2 477 | 2 056 |
| Driftsmargin | 9,8 % | 25,7 % | 30,2 % | 34,1 % | 28 % |
| Sum gjeld | 893 | 1 206 | 1 310 | 1 494 | 6 777 |
| Sum driftskostnader | 3 455 | 4 961 | - | 6 087 | 7 094 |
| Finansresultat | 3 | 0 | - | 4 | −144 |
| Resultat før skatt | - | - | 2 485 | 3 159 | 2 617 |
| Anleggsmidler | 617 | 619 | 1 475 | 2 249 | 8 677 |
| Omløpsmidler | - | - | 4 842 | 6 405 | 5 759 |
| Sum eiendeler | 2 673 | 4 317 | 6 317 | 8 654 | 14 436 |
| Egenkapital | 1 780 | 3 112 | 5 007 | 7 160 | 7 659 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 310 | 1 494 | 2 316 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Konsern

2 selskaper.

- [SCHANKEHOLEN HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/918818316-schankeholen-holding-as) (Morselskap)
  - STAVANGER CAMPINGDRIFT AS (Denne bedriften)

## Ledelse og styre

- Per Arne Haarr: Daglig leder og styrets leder
- Marianne Haarr: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Mosvangen 15, 4021 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 55.300 Drift av campingplasser
- Etablert: 07.04.2017
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2017
- Revisor: [KALLESTEN REVISJON OG REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/951499072-kallesten-revisjon-og-regnskap-as)
- Regnskapsfører: [ROTT REGNSKAP OG RÅDGIVNING AS](https://www.norscout.com/no/company/984313667-rott-regnskap-og-radgivning-as)
- Størrelse: Nr. 67 av 546 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drift av camping og andre produkter / tjenester som naturlig hører til dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg innteressert i andre foretak. Selskapet kan også drivemed kjøp / drift av fast eiendom.

## Kunngjøringer

- 14.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000546178&sokeverdi=918937781&spraak=nb)
- 12.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000574976&sokeverdi=918937781&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SOKN CAMPING AS](https://www.norscout.com/no/company/818717512-sokn-camping-as) | Stavanger | 11 | 9,06 mill. kr | −26,1 % |
| [SJØ OG LAND AS](https://www.norscout.com/no/company/940540992-sjo-og-land-as) | Stavanger | - | 240 000 kr | - |
| [SCHANKEHOLEN HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/918818316-schankeholen-holding-as) | Stavanger | - | 0 kr | - |
| [HAVLY HOTELL STAVANGER AS](https://www.norscout.com/no/company/917350418-havly-hotell-stavanger-as) | Stavanger | 8 | 10 mill. kr | −16,4 % |
| [NOOR INVESTERING AS](https://www.norscout.com/no/company/990673500-noor-investering-as) | Stavanger | 8 | 5,21 mill. kr | −9,3 % |
| [VIKEDALSGT 1A AS](https://www.norscout.com/no/company/974343002-vikedalsgt-1a-as) | Stavanger | 6 | 4,55 mill. kr | −12,8 % |
| [RAMSVIG HANDELSSTAD AS](https://www.norscout.com/no/company/981403843-ramsvig-handelsstad-as) | Stavanger | 12 | 2,85 mill. kr | +17,1 % |
| [STAYSVILLE AS](https://www.norscout.com/no/company/916742177-staysville-as) | Stavanger | 5 | 6,69 mill. kr | +2,6 % |

## Bedriftslister

- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/oslo)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/bergen)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/trondheim)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/kristiansand)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/drammen)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
