---
title: "FOX HOLDING AS (919073438): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "FOX HOLDING AS i Trondheim hadde 2,64 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/919073438-fox-holding-as"
---

# FOX HOLDING AS

Drift av restauranter · Trondheim · Etablert 2017

- Org.nr: 919 073 438
- Styreleder: Knut Nielsen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 2,64 mill. kr (−25,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 165 000 kr (Margin 6,2 %)
- Konsernets driftsinntekter 2023: 99,7 mill. kr

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 1,4 % (svak). Ned fra 10,3 % i 2024
- Likviditet: 1,08 (tilfredsstillende). Ned fra 1,19 i 2024
- Soliditet: 77,3 % (meget god). Ned fra 77,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 14,0 % | 12,3 % | 10,3 % | 1,4 % |
| Driftsmargin | - | 38,6 % | 49,6 % | 58,9 % | 6,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 15,2 % | 13,6 % | 1,8 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 0,99 | 1,19 | 1,08 |
| Soliditet | 99,4 % | 82,4 % | 73,1 % | 77,6 % | 77,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,0 | 0,2 | 0,4 | 0,3 | 0,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | - | 1 479 | 4 906 | 3 541 | 2 641 |
| Driftsresultat | −30 | 571 | 2 434 | 2 087 | 165 |
| Årsresultat | −31 | 2 254 | 1 804 | 1 635 | −4 |
| Driftsmargin | - | 38,6 % | 49,6 % | 58,9 % | 6,2 % |
| Sum gjeld | 95 | 3 271 | 5 606 | 4 684 | 4 744 |
| Sum driftskostnader | 30 | 908 | - | 1 454 | - |
| Finansresultat | 0 | 1 800 | - | 52 | - |
| Resultat før skatt | - | - | 2 315 | 2 139 | 287 |
| Anleggsmidler | 15 208 | 15 350 | 15 332 | 15 299 | 15 809 |
| Omløpsmidler | - | - | 5 539 | 5 584 | 5 131 |
| Sum eiendeler | 15 215 | 18 553 | 20 870 | 20 883 | 20 939 |
| Egenkapital | 15 120 | 15 282 | 15 265 | 16 200 | 16 195 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 5 602 | 4 683 | 4 744 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 3 | 0 | 0 |

## Konsernregnskap

| 1 000 kr | 2023 |
| --- | ---: |
| Driftsinntekter | 99 695 |
| Driftsresultat | 3 286 |
| Årsresultat | 2 188 |
| Driftsmargin | 3,3 % |
| Sum gjeld | 20 765 |
| Sum driftskostnader | 96 409 |
| Finansresultat | 97 |
| Resultat før skatt | 3 383 |
| Anleggsmidler | 17 037 |
| Omløpsmidler | 22 964 |
| Sum eiendeler | 40 001 |
| Egenkapital | 19 236 |
| Kortsiktig gjeld | 16 802 |
| Langsiktig gjeld | 3 963 |

## Ledelse og styre

- Knut Nielsen: Styrets leder
- Mathias Nielsen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Dyre Halses gate 5, 7042 Trondheim
- Postadresse: Søndre gate 14, 7011 Trondheim
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 56.110 Drift av restauranter
- Etablert: 23.02.2017
- Tidligere navn: ROST HOLDING AS (2017 til 2023)
- Aksjekapital: 15 228 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2022
- Revisor: [REVISJONSFIRMAET LEIF LANGØ AS](https://www.norscout.com/no/company/971654104-revisjonsfirmaet-leif-lango-as)
- Regnskapsfører: [ICONOMY AS](https://www.norscout.com/no/company/919563753-iconomy-as)
- Størrelse: Nr. 4 430 av 6 232 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Rådgivning og forvaltning av datterselskap samt det som naturlig står i forbindelse med dette.

## Siste endringer

- 09.02.2026: Ny postadresse

## Kunngjøringer

- 12.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000685879&sokeverdi=919073438&spraak=nb)
- 09.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000562508&sokeverdi=919073438&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ROMOLSLIA PIZZA & GRILL AS](https://www.norscout.com/no/company/924923458-romolslia-pizza-grill-as) | Trondheim | - | 2,77 mill. kr | −3,1 % |
| [SAMS PIZZA & GRILL AS](https://www.norscout.com/no/company/999644260-sams-pizza-grill-as) | Trondheim | - | 2,48 mill. kr | +1,6 % |
| [YAMUR BAKERI AS](https://www.norscout.com/no/company/913599918-yamur-bakeri-as) | Trondheim | - | 2,86 mill. kr | +17,4 % |
| [DAVINCI AS](https://www.norscout.com/no/company/921869592-davinci-as) | Trondheim | - | 2,41 mill. kr | +20,5 % |
| [NABOEN PIZZA & GRILL AS](https://www.norscout.com/no/company/997135865-naboen-pizza-grill-as) | Trondheim | - | 3,1 mill. kr | −6,3 % |
| [MATIGRUPPEN AS](https://www.norscout.com/no/company/931765612-matigruppen-as) | Trondheim | - | 2,25 mill. kr | +34,3 % |
| [THUY ASIA RESTAURANT AS](https://www.norscout.com/no/company/926097113-thuy-asia-restaurant-as) | Trondheim | - | 3,47 mill. kr | +1,7 % |
| [SUPER HERO INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/917333300-super-hero-invest-as) | Trondheim | - | 2,19 mill. kr | +11,9 % |

## Bedriftslister

- [Hotell- og restaurantbedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/trondheim)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/oslo)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/bergen)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/kristiansand)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/drammen)

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.08.2026.
