---
title: "STÅLMANNEN AS (919075864): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "STÅLMANNEN AS i Trysil hadde 464 414 kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Håkon Sætre. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/919075864-stalmannen-as"
---

# STÅLMANNEN AS

Bearbeiding av metaller · Trysil

- Org.nr: 919 075 864
- Daglig leder: Håkon Sætre (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 464 414 kr (+11,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 154 893 kr (Margin 33,4 %)
- Etablert: 2017

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 46,9 % (meget god). Opp fra 13,3 % i 2024
- Likviditet: 3,63 (meget god). Opp fra 2,53 i 2024
- Soliditet: 81,1 % (meget god). Opp fra 76,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 38,4 % | 1,5 % | 13,3 % | 46,9 % |
| Driftsmargin | 38,2 % | 41,0 % | 3,8 % | 15,6 % | 33,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 50,6 % | 1,7 % | −66,9 % | 59,0 % |
| Likviditetsgrad | 3,26 | 5,15 | 5,53 | 2,53 | 3,63 |
| Soliditet | 69,9 % | 80,6 % | 97,1 % | 76,5 % | 81,1 % |
| Gjeldsgrad | 0,4 | 0,2 | 0,0 | 0,3 | 0,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 753 | 586 | 211 | 416 | 464 |
| Driftsresultat | 288 | 240 | 8 | 65 | 155 |
| Årsresultat | 224 | 197 | 10 | −312 | 195 |
| Driftsmargin | 38,2 % | 41 % | 3,8 % | 15,6 % | 33,4 % |
| Sum gjeld | 172 | 143 | 17 | 90 | 113 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 351 | 310 |
| Finansresultat | - | - | - | −364 | 75 |
| Resultat før skatt | 289 | 251 | 10 | −300 | 230 |
| Anleggsmidler | 9 | 0 | 527 | 157 | 194 |
| Omløpsmidler | 560 | 737 | 94 | 225 | 407 |
| Sum eiendeler | 569 | 737 | 622 | 382 | 601 |
| Egenkapital | 398 | 594 | 604 | 292 | 487 |
| Kortsiktig gjeld | 172 | 143 | 17 | 89 | 112 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 1 | - |

## Ledelse og styre

- Håkon Sætre: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Elvdalsvegen 168, 2422 Nybergsund
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.530 Bearbeiding av metaller
- Etablert: 08.05.2017
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2017
- Regnskapsfører: ØKORÅD ENGERDAL - TRYSIL SA
- Størrelse: Nr. 559 av 669 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Overflatebehandling av stål og trekonstruksjoner, entrepriser innen skog og utmarks forvaltning, guiding og tilrettelegging for jakt og fiske samt det som naturlig hører til dette, handel samt investering i andre selskap.

## Kunngjøringer

- 22.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000585470&sokeverdi=919075864&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [TRYSIL REP OG SVEIS AS](https://www.norscout.com/no/company/933944956-trysil-rep-og-sveis-as) | Trysil | - | 2,92 mill. kr | - |
| [TAPLOCK AS](https://www.norscout.com/no/company/934539362-taplock-as) | Trysil | - | 0 kr | - |
| [EWJO AS](https://www.norscout.com/no/company/914253403-ewjo-as) | Nes | - | 482 741 kr | - |
| [HAUGALAND INDUSTRISERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/917563470-haugaland-industriservice-as) | Karmøy | - | 435 139 kr | −79,3 % |
| [SOLBERG STÅL OG TRE AS](https://www.norscout.com/no/company/935520657-solberg-stal-og-tre-as) | Kragerø | - | 488 597 kr | - |
| [SEM MEKANISKE AS](https://www.norscout.com/no/company/916164610-sem-mekaniske-as) | Elverum | - | 433 771 kr | - |
| [AMV INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/984023278-amv-invest-as) | Vennesla | - | 488 893 kr | - |
| [TREUNGEN SVEIS OG SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/929354869-treungen-sveis-og-service-as) | Nissedal | - | 426 696 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 23.07.2026.
