---
title: "SHIELD ASSET & RISK MANAGEMENT AS (919098503): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SHIELD ASSET & RISK MANAGEMENT AS i Nittedal hadde 1,24 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/919098503-shield-asset-risk-management-as"
---

# SHIELD ASSET & RISK MANAGEMENT AS

Annen teknisk konsulentvirksomhet · Nittedal

- Org.nr: 919 098 503
- Styreleder: Henning Henriksen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 1,24 mill. kr
- Driftsresultat 2025: 295 759 kr (Margin 23,9 %)
- Etablert: 2017

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 21,7 % (meget god). Opp fra −3,2 % i 2024
- Likviditet: 1,20 (tilfredsstillende). Ned fra 1,68 i 2024
- Soliditet: 16,5 % (tilfredsstillende). Ned fra 40,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −2,4 % | −2,2 % | −3,2 % | 21,7 % |
| Driftsmargin | 62,6 % | - | - | - | 23,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −6,5 % | −5,0 % | −7,8 % | 78,2 % |
| Likviditetsgrad | 1,46 | 1,76 | 1,73 | 1,68 | 1,20 |
| Soliditet | 31,8 % | 43,3 % | 42,2 % | 40,5 % | 16,5 % |
| Gjeldsgrad | 2,1 | 1,3 | 1,4 | 1,5 | 5,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 887 | 0 | - | 0 | 1 238 |
| Driftsresultat | 1 182 | −41 | −30 | −44 | 296 |
| Årsresultat | 923 | −41 | −30 | −44 | 264 |
| Driftsmargin | 62,6 % | - | - | - | 23,9 % |
| Sum gjeld | 1 402 | 799 | 795 | 787 | 1 263 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 44 | 942 |
| Finansresultat | - | - | - | - | 12 |
| Resultat før skatt | 1 183 | −41 | −30 | −44 | 308 |
| Anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Omløpsmidler | 2 053 | 1 410 | 1 376 | 1 323 | 1 514 |
| Sum eiendeler | 2 053 | 1 410 | 1 376 | 1 323 | 1 514 |
| Egenkapital | 652 | 610 | 580 | 536 | 251 |
| Kortsiktig gjeld | 1 402 | 799 | 795 | 787 | 1 263 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |

## Ledelse og styre

- Henning Henriksen: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Vinkelveien 3, 1482 Nittedal
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 71.129 Annen teknisk konsulentvirksomhet
- Etablert: 07.05.2017
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2017
- Størrelse: Nr. 3 036 av 5 674 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Levere tekniske og administrative konsulenttjenester innenfor offshore, maritim og landbasert industri. Det skal være anledning til å delta i andre selskaper.

## Kunngjøringer

- 30.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000630216&sokeverdi=919098503&spraak=nb)
- 29.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000641315&sokeverdi=919098503&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [CABLE CONSULTING AS](https://www.norscout.com/no/company/933415007-cable-consulting-as) | Nittedal | - | 3,35 mill. kr | +155,1 % |
| [DESIGN-TECH AS](https://www.norscout.com/no/company/917131546-design-tech-as) | Nittedal | - | 969 319 kr | - |
| [HØYSPENT KONSULT AS](https://www.norscout.com/no/company/997970543-hoyspent-konsult-as) | Nittedal | - | 3,78 mill. kr | +39,1 % |
| [BIOEN AS](https://www.norscout.com/no/company/979697449-bioen-as) | Nittedal | - | 815 649 kr | −44,2 % |
| [VENTILTEKNIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/919870443-ventilteknikk-as) | Nittedal | - | 6,84 mill. kr | +6,8 % |
| [RIVOLT AS](https://www.norscout.com/no/company/979461542-rivolt-as) | Nittedal | - | 605 702 kr | - |
| [DIREKTE LEVERT AS](https://www.norscout.com/no/company/923456902-direkte-levert-as) | Nittedal | 11 | 8,76 mill. kr | - |
| [AAM TECH HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/934224965-aam-tech-holding-as) | Nittedal | - | 286 400 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 04.10.2026.
