---
title: "TAKSTKONTORET VALDRES AS (919176555): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "TAKSTKONTORET VALDRES AS i Nord-Aurdal hadde 6,16 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Gudbrand Sælid. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/919176555-takstkontoret-valdres-as"
---

# TAKSTKONTORET VALDRES AS

All annen faglig, vitenskapelig og teknisk virksomhet ikke nevnt annet sted · Nord-Aurdal

- Org.nr: 919 176 555
- Daglig leder: Gudbrand Sælid (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 6,16 mill. kr (+21,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 573 220 kr (Margin 9,3 %)
- Etablert: 2017

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 13,1 % (god). Opp fra −7,4 % i 2024
- Likviditet: 1,98 (god). Opp fra 1,87 i 2024
- Soliditet: 17,1 % (tilfredsstillende). Opp fra 16,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 39,3 % | 15,9 % | −7,4 % | 13,1 % |
| Driftsmargin | 25,4 % | 23,6 % | 12,8 % | −6,1 % | 9,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 17,6 % | −89,2 % | 37,8 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,03 | 1,87 | 1,98 |
| Soliditet | 40,4 % | 56,1 % | 35,9 % | 16,0 % | 17,1 % |
| Gjeldsgrad | 1,5 | 0,8 | 1,8 | 5,3 | 4,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 4 291 | 4 557 | 4 595 | 5 050 | 6 158 |
| Driftsresultat | 1 089 | 1 077 | 589 | −308 | 573 |
| Årsresultat | 834 | 809 | 128 | −987 | 242 |
| Driftsmargin | 25,4 % | 23,6 % | 12,8 % | −6,1 % | 9,3 % |
| Sum gjeld | 1 487 | 1 322 | 2 845 | 3 203 | 4 112 |
| Sum driftskostnader | 3 202 | 3 480 | 4 006 | 5 358 | 5 584 |
| Finansresultat | −30 | −27 | −300 | −675 | −297 |
| Resultat før skatt | - | - | 289 | −983 | 276 |
| Anleggsmidler | 1 283 | 1 231 | 2 550 | 2 018 | 2 899 |
| Omløpsmidler | - | - | 1 891 | 1 794 | 2 064 |
| Sum eiendeler | 2 496 | 3 012 | 4 441 | 3 812 | 4 963 |
| Egenkapital | 1 009 | 1 689 | 1 596 | 609 | 851 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 933 | 960 | 1 044 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 1 912 | 2 242 | 3 068 |

## Ledelse og styre

- Gudbrand Sælid: Daglig leder og styrets leder
- Per Øyvind Sælid: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Jernbanevegen 17A, 2900 Fagernes
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 74.990 All annen faglig, vitenskapelig og teknisk virksomhet ikke nevnt annet sted
- Etablert: 26.03.2017
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.2017
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET VALHALL AS](https://www.norscout.com/no/company/980289648-sparebank-1-regnskapshuset-valhall-as)
- Størrelse: Nr. 241 av 1 438 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Taksering av bygg og eiendom innenfor privat og næringsmarkedet, herunder landbruk, og andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette, herunder investering og deltakelse i andre lignende selskaper. Prosjekt- og byggeledelse for privat og næringsmarkedet samt uavhengig kontroll bygg.

## Siste endringer

- 26.06.2026: Styret endret
- 06.02.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 01.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000467480&sokeverdi=919176555&spraak=nb)
- 26.06.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000436583&sokeverdi=919176555&spraak=nb)
- 06.05.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000241808&sokeverdi=919176555&spraak=nb)
- 03.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000531084&sokeverdi=919176555&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [RETURA VAL-HALL AS](https://www.norscout.com/no/company/986864199-retura-val-hall-as) | Nord-Aurdal | 11 | 68 mill. kr | +1,7 % |
| [EH ARTS GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/920915078-eh-arts-group-as) | Nord-Aurdal | - | 2,08 mill. kr | +27,6 % |
| [IORDEN AS](https://www.norscout.com/no/company/991438378-iorden-as) | Nord-Aurdal | - | 330 372 kr | - |
| [INNLANDET LANDBRUKSOPPLÆRING AS](https://www.norscout.com/no/company/936788610-innlandet-landbruksopplaering-as) | Nord-Aurdal | - | - | - |
| [SCANDINAVIAN OUTDOOR AS](https://www.norscout.com/no/company/981447395-scandinavian-outdoor-as) | Nord-Aurdal | - | 2,75 mill. kr | +1,1 % |
| [STUDIO FLATLAND AS](https://www.norscout.com/no/company/932422611-studio-flatland-as) | Nord-Aurdal | - | 722 060 kr | - |
| [FOTOGRAF DOKKEN AS](https://www.norscout.com/no/company/998558840-fotograf-dokken-as) | Nord-Aurdal | - | 379 445 kr | - |
| [SÅNN. AS](https://www.norscout.com/no/company/922758905-sann-as) | Nord-Aurdal | - | 235 416 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 02.07.2026.
