---
title: "SKYSSTASJONEN RØLDAL EIENDOM AS (919190159): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SKYSSTASJONEN RØLDAL EIENDOM AS i Ullensvang hadde 3,91 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 7 ansatte. Daglig leder er Eilif Kolbeinshavn. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/919190159-skysstasjonen-roldal-eiendom-as"
---

# SKYSSTASJONEN RØLDAL EIENDOM AS

Drift av campingplasser · Ullensvang · Etablert 2017

- Org.nr: 919 190 159
- Daglig leder: Eilif Kolbeinshavn

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 3,91 mill. kr (+11,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 485 817 kr (Margin 12,4 %)
- Ansatte: 7 (Ned fra 15 i oktober 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 15
- august 2026: 7

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 8,2 % (tilfredsstillende). Opp fra −5,7 % i 2024
- Likviditet: 0,77 (svak). Opp fra 0,36 i 2024
- Soliditet: −78,8 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra −70,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 1,7 % | 0,4 % | −5,7 % | 8,2 % |
| Driftsmargin | 7,1 % | 15,5 % | 2,8 % | −11,6 % | 12,4 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 4,36 | 0,36 | 0,77 |
| Soliditet | −24,1 % | −31,5 % | −42,5 % | −70,1 % | −78,8 % |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 828 | 858 | 825 | 3 499 | 3 907 |
| Driftsresultat | 59 | 133 | 23 | −408 | 486 |
| Årsresultat | −383 | −383 | −688 | −1 203 | −311 |
| Driftsmargin | 7,1 % | 15,5 % | 2,8 % | −11,6 % | 12,4 % |
| Sum gjeld | 10 866 | 10 412 | 10 671 | 10 650 | 10 662 |
| Sum driftskostnader | 769 | 726 | 802 | 3 906 | 3 421 |
| Finansresultat | −441 | −516 | −711 | −795 | −797 |
| Resultat før skatt | - | - | −688 | −1 203 | −311 |
| Anleggsmidler | 7 757 | 7 144 | 6 612 | 6 171 | 5 820 |
| Omløpsmidler | - | - | 874 | 92 | 144 |
| Sum eiendeler | 8 753 | 7 915 | 7 486 | 6 262 | 5 963 |
| Egenkapital | −2 113 | −2 496 | −3 185 | −4 387 | −4 699 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 200 | 253 | 185 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 10 470 | 10 397 | - |

## Ledelse og styre

- Eilif Kolbeinshavn: Daglig leder
- Randi Elin Kolbeinshavn: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Kyrkjevegen 24, 5760 Røldal
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 55.300 Drift av campingplasser
- Etablert: 24.05.2017
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.2017
- Regnskapsfører: FREKHAUG REGNSKAP Øyvind Vaksvik
- Størrelse: Nr. 208 av 546 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Kjøp, salg og utleie av eiendom og all dertil beslektet virksomhet.

## Kunngjøringer

- 07.10.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000788964&sokeverdi=919190159&spraak=nb)
- 19.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000601290&sokeverdi=919190159&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [LOFTHUS CAMPING AS](https://www.norscout.com/no/company/986390359-lofthus-camping-as) | Ullensvang | 7 | 6,74 mill. kr | +1,3 % |
| [KINSARVIK CAMPING AS](https://www.norscout.com/no/company/991436235-kinsarvik-camping-as) | Ullensvang | 6 | 12,7 mill. kr | +19 % |
| [LOTHEPUS CAMP AS](https://www.norscout.com/no/company/933851443-lothepus-camp-as) | Ullensvang | 10 | 7,89 mill. kr | - |
| [HARDANGERTUN EIGEDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/987127805-hardangertun-eigedom-as) | Ullensvang | - | 8,08 mill. kr | −33 % |
| [TROLLTUNGA CAMPING AS](https://www.norscout.com/no/company/915573290-trolltunga-camping-as) | Ullensvang | 26 | 10,9 mill. kr | +8,9 % |
| [HARDANGERPARK AS](https://www.norscout.com/no/company/921790910-hardangerpark-as) | Ullensvang | - | 5,89 mill. kr | +106,8 % |
| [MIKKELPARKEN AS](https://www.norscout.com/no/company/878707192-mikkelparken-as) | Ullensvang | 102 | 42,2 mill. kr | +6,1 % |
| [LEIF EINAR HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/931671820-leif-einar-holding-as) | Ullensvang | - | 3,89 mill. kr | −10,9 % |

## Bedriftslister

- [Hotell- og restaurantbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/oslo)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/bergen)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/trondheim)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/kristiansand)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/drammen)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
