---
title: "EMBLA BUNADER KVADRAT AS (919212179): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "EMBLA BUNADER KVADRAT AS i Sandnes hadde 15,1 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 15 ansatte. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/919212179-embla-bunader-kvadrat-as"
---

# EMBLA BUNADER KVADRAT AS

Detaljhandel med klær · Sandnes · Etablert 2017

- Org.nr: 919 212 179
- Nettsted: [emblabunader.no](https://emblabunader.no)
- Styreleder: Glen Johan Lambersøy

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 15,1 mill. kr (+4,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,38 mill. kr (Margin 9,1 %)
- Ansatte: 15 (Opp fra 11 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 14
- oktober 2025: 12
- november 2025: 13
- desember 2025: 11
- mars 2026: 12
- mai 2026: 14
- juli 2026: 15
- august 2026: 14
- oktober 2026: 15

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 17,2 % (meget god). Ned fra 30,8 % i 2024
- Likviditet: 2,00 (meget god). Ned fra 2,21 i 2024
- Soliditet: 50,1 % (meget god). Ned fra 54,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 14,1 % | 15,2 % | 30,8 % | 17,2 % |
| Driftsmargin | 23,7 % | 7,0 % | 7,3 % | 14,2 % | 9,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 24,3 % | 51,0 % | 30,4 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,41 | 2,21 | 2,00 |
| Soliditet | 52,7 % | 49,7 % | 58,8 % | 54,8 % | 50,1 % |
| Gjeldsgrad | 0,9 | 1,0 | 0,7 | 0,8 | 1,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 12 007 | 12 407 | 12 572 | 14 464 | 15 107 |
| Driftsresultat | 2 849 | 867 | 919 | 2 059 | 1 378 |
| Årsresultat | 2 215 | 549 | 629 | 1 587 | 1 083 |
| Driftsmargin | 23,7 % | 7,0 % | 7,3 % | 14,2 % | 9,1 % |
| Sum gjeld | 2 894 | 3 206 | 2 449 | 3 698 | 4 691 |
| Sum driftskostnader | 9 158 | 11 540 | 11 653 | 12 405 | 13 729 |
| Finansresultat | −24 | −164 | −110 | −23 | 18 |
| Resultat før skatt | - | - | 809 | 2 036 | 1 396 |
| Anleggsmidler | 30 | 55 | 48 | 26 | - |
| Omløpsmidler | - | - | 5 900 | 8 158 | 9 394 |
| Sum eiendeler | 6 115 | 6 376 | 5 948 | 8 184 | 9 394 |
| Egenkapital | 3 222 | 3 170 | 3 500 | 4 486 | 4 703 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 2 449 | 3 698 | 4 691 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Glen Johan Lambersøy: Styrets leder
- Inger Sofie Kristiansen: Styremedlem
- Rikumatti Kangas: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Kvadrat, Gamle Stokkavei 1, 4313 Sandnes
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.710 Detaljhandel med klær
- Etablert: 07.06.2017
- Aksjekapital: 300 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2017
- Revisor: [REVISJON VEST AS](https://www.norscout.com/no/company/982519411-revisjon-vest-as)
- Regnskapsfører: [FLYT REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/927689766-flyt-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 275 av 1 939 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Salg av bunader og tilhørende utstyr fra butikklokale på Kvadrat kjøpesenter.

## Siste endringer

- 17.07.2026: Styret endret
- 24.02.2026: Daglig leder endret

## Kunngjøringer

- 23.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000593024&sokeverdi=919212179&spraak=nb)
- 17.07.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000561940&sokeverdi=919212179&spraak=nb)
- 24.02.2026: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000077243&sokeverdi=919212179&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [MICAP AS](https://www.norscout.com/no/company/963463197-micap-as) | Sandnes | 21 | 30,4 mill. kr | +6,3 % |
| [VILLA ROSA AS](https://www.norscout.com/no/company/992452501-villa-rosa-as) | Sandnes | 15 | 9,41 mill. kr | +5,6 % |
| [LÆRKE SANDNES AS](https://www.norscout.com/no/company/935489555-laerke-sandnes-as) | Sandnes | 14 | 1,74 mill. kr | - |
| [KICAP AS](https://www.norscout.com/no/company/991665161-kicap-as) | Sandnes | 10 | 12,6 mill. kr | −0,5 % |
| [TOP MAN AS](https://www.norscout.com/no/company/932983915-top-man-as) | Sandnes | 10 | 10,2 mill. kr | +5,4 % |
| [MACAP AS](https://www.norscout.com/no/company/937053916-macap-as) | Sandnes | 9 | 24,7 mill. kr | +4,4 % |
| [MAKICAP AS](https://www.norscout.com/no/company/991255508-makicap-as) | Sandnes | 9 | 6,31 mill. kr | −8,7 % |
| [LÆRKE TASTA AS](https://www.norscout.com/no/company/935360218-laerke-tasta-as) | Sandnes | 9 | 1,9 mill. kr | - |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/sandnes)
- [Byggfirmaer i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/sandnes)
- [Helsebedrifter i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/sandnes)
- [Transportbedrifter i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/sandnes)
- [IT-selskaper i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/sandnes)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/sandnes)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
