---
title: "HENGER1 AS (919228229): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HENGER1 AS i Sula hadde 25,4 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 5 ansatte. Daglig leder er Eldar Hjørund Kurseth. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/919228229-henger1-as"
---

# HENGER1 AS

Detaljhandel med motorvogner · Sula · Etablert 2017

- Org.nr: 919 228 229
- Telefon: 976 26 060
- E-post: post@henger1.no
- Nettsted: [henger1.no](https://www.henger1.no)
- Daglig leder: Eldar Hjørund Kurseth (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 25,4 mill. kr (−3,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,05 mill. kr (Margin 4,1 %)
- Ansatte: 5

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 6,9 % (tilfredsstillende). Opp fra 2,2 % i 2024
- Likviditet: 1,43 (tilfredsstillende). Ned fra 1,81 i 2024
- Soliditet: 15,7 % (tilfredsstillende). Ned fra 16,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 19,2 % | 12,5 % | 2,2 % | 6,9 % |
| Driftsmargin | 3,8 % | 9,7 % | 7,7 % | 1,6 % | 4,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 116,6 % | 65,8 % | −17,3 % | −0,5 % |
| Likviditetsgrad | 1,70 | 1,61 | 1,47 | 1,81 | 1,43 |
| Soliditet | 13,1 % | 14,9 % | 13,0 % | 16,1 % | 15,7 % |
| Gjeldsgrad | 6,6 | 5,7 | 6,7 | 5,2 | 5,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 27 808 | 27 337 | 30 610 | 26 409 | 25 428 |
| Driftsresultat | 1 063 | 2 652 | 2 372 | 412 | 1 053 |
| Årsresultat | 726 | 1 777 | 1 343 | −444 | −12 |
| Driftsmargin | 3,8 % | 9,7 % | 7,7 % | 1,6 % | 4,1 % |
| Sum gjeld | 10 459 | 13 303 | 19 403 | 12 784 | 13 068 |
| Sum driftskostnader | - | - | 28 239 | 25 997 | 24 375 |
| Finansresultat | - | - | −649 | −876 | −1 065 |
| Resultat før skatt | 931 | 2 278 | 1 723 | −464 | −12 |
| Anleggsmidler | 936 | 788 | 640 | 509 | 2 108 |
| Omløpsmidler | 11 096 | 14 851 | 21 662 | 14 730 | 13 402 |
| Sum eiendeler | 12 032 | 15 639 | 22 302 | 15 239 | 15 511 |
| Egenkapital | 1 573 | 2 336 | 2 899 | 2 455 | 2 442 |
| Kortsiktig gjeld | 6 546 | 9 204 | 14 737 | 8 142 | 9 401 |
| Langsiktig gjeld | 3 913 | 4 099 | 4 666 | 4 642 | - |

## Ledelse og styre

- Eldar Hjørund Kurseth: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Sjukenesstranda 39B, 6037 Eidsnes
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.810 Detaljhandel med motorvogner
- Etablert: 31.05.2017
- Aksjekapital: 1 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.2017
- Revisor: [HOVDEN & VATNE STATSAUTORISERTE REVISORAR AS](https://www.norscout.com/no/company/987832916-hovden-vatne-statsautoriserte-revisorar-as)
- Regnskapsfører: [JEK REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/967708933-jek-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 702 av 2 416 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Selge hengere og -utstyr, biler, traktorer, maskiner og kjøretøy. Samt utleie av disse.

## Siste endringer

- 11.11.2025: Antall ansatte endret til 5

## Kunngjøringer

- 24.09.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000759774&sokeverdi=919228229&spraak=nb)
- 05.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000676216&sokeverdi=919228229&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [BILHUSET SUNDE AS](https://www.norscout.com/no/company/920157505-bilhuset-sunde-as) | Sula | 9 | 82 mill. kr | −7,9 % |
| [ARWA AUTO AS](https://www.norscout.com/no/company/927125358-arwa-auto-as) | Sula | - | 5,85 mill. kr | +44,9 % |
| [SKARSTEIN SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/917038805-skarstein-service-as) | Sula | - | 5,4 mill. kr | −3,3 % |
| [SHR BIL OG CARAVAN AS](https://www.norscout.com/no/company/930729639-shr-bil-og-caravan-as) | Sula | - | 867 305 kr | −73,9 % |
| [JAV AS](https://www.norscout.com/no/company/934990684-jav-as) | Sula | - | - | - |
| [ROSUND INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/975353958-rosund-invest-as) | Sula | - | - | - |
| [BY SUNDE AS](https://www.norscout.com/no/company/916838794-by-sunde-as) | Sula | 6 | 6,2 mill. kr | +4,5 % |
| [ASBJØRNSEN & MOEN AS](https://www.norscout.com/no/company/912186091-asbjornsen-moen-as) | Sula | 5 | 5,53 mill. kr | −3,0 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 25.09.2026.
