---
title: "HIM TRANSPORT AS (919276126): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HIM TRANSPORT AS i Vindafjord hadde 32,2 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 42 ansatte. Daglig leder er Erlend Hestvik. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/919276126-him-transport-as"
---

# HIM TRANSPORT AS

Innsamling av ikke-farlig avfall · Vindafjord · Etablert 2017

- Org.nr: 919 276 126
- Nettsted: [him.as](https://him.as)
- Daglig leder: Erlend Hestvik

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 32,2 mill. kr (+0,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −1,6 mill. kr (Margin −5,0 %)
- Ansatte: 42 (Opp fra 34 i desember 2025)

## Ansatte

- desember 2025: 34
- februar 2026: 35
- april 2026: 34
- juli 2026: 35
- september 2026: 41
- oktober 2026: 42

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −7,3 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −23,4 % i 2024
- Likviditet: 1,20 (tilfredsstillende). Opp fra 1,12 i 2024
- Soliditet: 3,2 % (svak). Ned fra 10,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −11,1 % | −25,3 % | −23,4 % | −7,3 % |
| Driftsmargin | −2,7 % | −3,5 % | −6,5 % | −4,7 % | −5,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | −242,3 % | −274,2 % |
| Likviditetsgrad | 1,23 | 1,21 | 1,02 | 1,12 | 1,20 |
| Soliditet | - | - | 8,8 % | 10,5 % | 3,2 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 10,4 | 8,5 | 30,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 22 032 | 25 016 | 29 253 | 31 950 | 32 226 |
| Driftsresultat | −602 | −877 | −1 915 | −1 514 | −1 601 |
| Årsresultat | −469 | −685 | −1 492 | −1 180 | −2 050 |
| Driftsmargin | −2,7 % | −3,5 % | −6,5 % | −4,7 % | −5,0 % |
| Sum gjeld | 5 334 | 7 299 | 5 637 | 6 013 | 36 112 |
| Sum driftskostnader | - | - | 31 169 | 33 464 | 33 827 |
| Finansresultat | - | - | 2 | 2 | −1 020 |
| Resultat før skatt | −601 | −877 | −1 913 | −1 512 | −2 621 |
| Anleggsmidler | 258 | 103 | 415 | 369 | 26 065 |
| Omløpsmidler | 6 549 | 8 843 | 5 764 | 6 352 | 11 252 |
| Sum eiendeler | 6 808 | 8 946 | 6 178 | 6 720 | 37 317 |
| Egenkapital | - | - | 541 | 707 | 1 205 |
| Kortsiktig gjeld | 5 334 | 7 299 | 5 637 | 5 691 | 9 414 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 323 | 26 698 |

## Ledelse og styre

- Erlend Hestvik: Daglig leder
- Gro Staveland: Styrets leder
- Ole Aleksander Svendsen: Styremedlem
- Kristin Skofteland: Styremedlem
- Siv Bente Kristiansen: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Haraldseidvågen 288, 5574 Skjold
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 38.110 Innsamling av ikke-farlig avfall
- Etablert: 21.06.2017
- Aksjekapital: 50 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2017
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Størrelse: Nr. 75 av 178 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Innsamling av avfall fra privathusholdninger og næringslivet, samt virksomhet beslektet med dette.

## Siste endringer

- 02.05.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 23.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000593031&sokeverdi=919276126&spraak=nb)
- 02.05.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000227574&sokeverdi=919276126&spraak=nb)
- 16.12.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000883597&sokeverdi=919276126&spraak=nb)
- 03.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000531100&sokeverdi=919276126&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SUNDE RENOVASJON & GJENVINNING AS](https://www.norscout.com/no/company/966405074-sunde-renovasjon-gjenvinning-as) | Midt-Telemark | 47 | 76,8 mill. kr | −5,1 % |
| [RETUR NÆRING AS](https://www.norscout.com/no/company/921725256-retur-naering-as) | Lørenskog | 40 | 61,7 mill. kr | +10,9 % |
| [HRS HUSHOLDNING AS](https://www.norscout.com/no/company/992707607-hrs-husholdning-as) | Narvik | 48 | 142 mill. kr | +8,4 % |
| [RETURA VEST AS](https://www.norscout.com/no/company/978683282-retura-vest-as) | Bergen | 39 | 67,1 mill. kr | +13,3 % |
| [NGIR RESSURS OG MILJØ AS](https://www.norscout.com/no/company/932316943-ngir-ressurs-og-miljo-as) | Alver | 48 | 142 mill. kr | - |
| [RETURA IRIS AS](https://www.norscout.com/no/company/984019351-retura-iris-as) | Bodø | 38 | 95,2 mill. kr | +17,8 % |
| [HRS MILJØ AS](https://www.norscout.com/no/company/986187596-hrs-miljo-as) | Narvik | 51 | 160 mill. kr | −9,9 % |
| [DALANE MILJØVERK AS](https://www.norscout.com/no/company/922169063-dalane-miljoverk-as) | Eigersund | 38 | 56,3 mill. kr | +9,8 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
