---
title: "STEELWRIST AS (919292873): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "STEELWRIST AS i Ullensaker hadde 62,4 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 9 ansatte. Daglig leder er Frank Johnny Austad. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/919292873-steelwrist-as"
---

# STEELWRIST AS

Engroshandel med maskiner og utstyr til bergverksdrift, olje- og gassutvinning og bygge- og anleggsvirksomhet · Ullensaker · Etablert 2017

- Org.nr: 919 292 873
- Nettsted: [steelwrist.com](https://steelwrist.com)
- Daglig leder: Frank Johnny Austad

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 62,4 mill. kr (+29,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 2 mill. kr (Margin 3,2 %)
- Ansatte: 9 (Opp fra 7 i desember 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 8
- desember 2025: 7
- april 2026: 8
- oktober 2026: 9

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 15,9 % (meget god). Opp fra 13,6 % i 2024
- Likviditet: 1,25 (tilfredsstillende). Opp fra 1,11 i 2024
- Soliditet: 23,7 % (god). Opp fra 13,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 17,1 % | 12,8 % | 13,6 % | 15,9 % |
| Driftsmargin | 2,1 % | 2,4 % | 1,7 % | 3,0 % | 3,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 98,3 % | 68,7 % |
| Likviditetsgrad | 0,71 | 0,86 | 1,00 | 1,11 | 1,25 |
| Soliditet | −27,8 % | −6,2 % | 6,1 % | 13,2 % | 23,7 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 15,5 | 6,6 | 3,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 66 966 | 88 359 | 85 190 | 48 229 | 62 353 |
| Driftsresultat | 1 377 | 2 165 | 1 486 | 1 461 | 2 001 |
| Årsresultat | 1 181 | 2 120 | 1 449 | 1 073 | 1 417 |
| Driftsmargin | 2,1 % | 2,4 % | 1,7 % | 3,0 % | 3,2 % |
| Sum gjeld | 13 864 | 15 290 | 8 582 | 10 708 | 9 786 |
| Sum driftskostnader | - | - | 83 705 | 46 768 | 60 352 |
| Finansresultat | - | - | −36 | −388 | −396 |
| Resultat før skatt | 1 181 | 2 120 | 1 449 | 1 073 | 1 605 |
| Anleggsmidler | 944 | 1 309 | 573 | 401 | 598 |
| Omløpsmidler | 9 905 | 13 087 | 8 564 | 11 934 | 12 231 |
| Sum eiendeler | 10 849 | 14 395 | 9 137 | 12 335 | 12 830 |
| Egenkapital | −3 015 | −895 | 554 | 1 627 | 3 044 |
| Kortsiktig gjeld | 13 864 | 15 290 | 8 582 | 10 708 | 9 786 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Frank Johnny Austad: Daglig leder
- Karl Olof Stefan Stockhaus: Styrets leder
- Ernö Craciun: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Industrivegen 9, 2069 Jessheim
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.630 Engroshandel med maskiner og utstyr til bergverksdrift, olje- og gassutvinning og bygge- og anleggsvirksomhet
- Etablert: 28.06.2017
- Aksjekapital: 300 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2017
- Revisor: [SIGNATUR REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/935921902-signatur-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [MGI REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/996413764-mgi-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 122 av 576 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Kjøp og salg av driftsmateriell til anleggsbransjen, herunder byggeteknisk konsulentvirksomhet.

## Siste endringer

- 26.01.2026: Ny forretningsadresse

## Kunngjøringer

- 22.07.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000582326&sokeverdi=919292873&spraak=nb)
- 05.02.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000045046&sokeverdi=919292873&spraak=nb)
- 26.01.2026: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000029348&sokeverdi=919292873&spraak=nb)
- 06.11.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000822805&sokeverdi=919292873&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [EAGLEBURGMANN NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/954608034-eagleburgmann-norway-as) | Ullensaker | 24 | 374 mill. kr | +81,7 % |
| [STUBBESERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/994824937-stubbeservice-as) | Ullensaker | - | 13,4 mill. kr | +51,1 % |
| [LIFT OG MASKIN AS](https://www.norscout.com/no/company/897139332-lift-og-maskin-as) | Ullensaker | - | 1,43 mill. kr | - |
| [INFRALINK AS](https://www.norscout.com/no/company/924898364-infralink-as) | Ullensaker | - | 219 436 kr | - |
| [SOMFY NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/915587232-somfy-norway-as) | Ullensaker | 9 | 139 mill. kr | +14,1 % |
| [SEB PRODUKTER AS](https://www.norscout.com/no/company/967740799-seb-produkter-as) | Ullensaker | 8 | 20,2 mill. kr | +28,5 % |
| [VANICA AS](https://www.norscout.com/no/company/926543288-vanica-as) | Ullensaker | 11 | 28,9 mill. kr | +15,7 % |
| [LINDE AGRO AS](https://www.norscout.com/no/company/929985982-linde-agro-as) | Ullensaker | 8 | 12,4 mill. kr | +5,4 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.10.2026.
