---
title: "GIAX PRODUKSJON AS (919301805): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "GIAX PRODUKSJON AS i Ringebu hadde 27,8 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 33 ansatte. Daglig leder er Lars Jørgen Jensen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/919301805-giax-produksjon-as"
---

# GIAX PRODUKSJON AS

Annen industriproduksjon ikke nevnt annet sted · Ringebu · Etablert 2017

- Org.nr: 919 301 805
- Nettsted: [giaxproduksjon.no](https://giaxproduksjon.no)
- Daglig leder: Lars Jørgen Jensen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 27,8 mill. kr (+12,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 36 048 kr (Margin 0,1 %)
- Ansatte: 33 (Ned fra 35 i november 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 32
- november 2025: 35
- desember 2025: 36
- januar 2026: 37
- februar 2026: 38
- april 2026: 37
- mai 2026: 36
- juli 2026: 35
- august 2026: 34
- september 2026: 33

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 1,1 % (svak). Opp fra −5,2 % i 2024
- Likviditet: 0,94 (svak). Opp fra 0,92 i 2024
- Soliditet: −1,8 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −2,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 4,4 % | 1,4 % | −5,2 % | 1,1 % |
| Driftsmargin | −11,1 % | 1,7 % | −0,5 % | −3,4 % | 0,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 307,4 % | 15,6 % | −2 993,5 % | - |
| Likviditetsgrad | 1,07 | 0,99 | 0,97 | 0,92 | 0,94 |
| Soliditet | −0,6 % | 2,6 % | 2,9 % | −2,7 % | −1,8 % |
| Gjeldsgrad | - | 37,0 | 33,3 | - | - |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 15 751 | 21 895 | 23 947 | 24 755 | 27 771 |
| Driftsresultat | −1 741 | 374 | −110 | −839 | 36 |
| Årsresultat | −1 948 | 431 | 60 | −780 | 41 |
| Driftsmargin | −11,1 % | 1,7 % | −0,5 % | −3,4 % | 0,1 % |
| Sum gjeld | 12 685 | 13 167 | 13 831 | 13 893 | 17 958 |
| Sum driftskostnader | - | - | 24 058 | 25 595 | 27 735 |
| Finansresultat | - | - | 170 | 60 | 5 |
| Resultat før skatt | −1 948 | 431 | 60 | −780 | 41 |
| Anleggsmidler | 542 | 898 | 890 | 755 | 802 |
| Omløpsmidler | 12 068 | 12 624 | 13 356 | 12 775 | 16 833 |
| Sum eiendeler | 12 610 | 13 523 | 14 247 | 13 529 | 17 635 |
| Egenkapital | −75 | 356 | 416 | −364 | −323 |
| Kortsiktig gjeld | 11 237 | 12 741 | 13 831 | 13 893 | 17 958 |
| Langsiktig gjeld | 1 448 | 426 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Lars Jørgen Jensen: Daglig leder
- Jan Tore Meren: Styrets leder
- Arne Bredeveien: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Randkleivgata 10, 2630 Ringebu
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 32.990 Annen industriproduksjon ikke nevnt annet sted
- Etablert: 07.06.2017
- Aksjekapital: 600 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2017
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Regnskapsfører: FRON REGNSKAPSKONTOR SA
- Størrelse: Nr. 16 av 143 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produktutvikling, produksjon og salg samt aktiviteter som naturlig hører sammen med dette.

## Siste endringer

- 05.10.2026: Revisor endret
- 09.07.2026: Revisor endret
- 06.02.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 05.10.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000775764&sokeverdi=919301805&spraak=nb)
- 09.07.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000522608&sokeverdi=919301805&spraak=nb)
- 07.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000510390&sokeverdi=919301805&spraak=nb)
- 09.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000562541&sokeverdi=919301805&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 08.05.2020: Garanti fra GARANTIINSTITUTTET FOR EKSPORTKREDITT/ THE NORWEGIAN EXPORT CREDIT GUARANTEE AGENCY, 2,3 mill. kr
- 06.05.2020: Garanti fra EKSPORTFINANSIERING NORGE, 2,3 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [NORSKE MOSEPRODUKTER AS](https://www.norscout.com/no/company/924876344-norske-moseprodukter-as) | Rendalen | 26 | 47,3 mill. kr | −8,2 % |
| [HERDE KOMPOSITT AS](https://www.norscout.com/no/company/936968449-herde-kompositt-as) | Ullensvang | 26 | - | - |
| [NORASPORT INDUSTRI AS](https://www.norscout.com/no/company/915361048-norasport-industri-as) | Lillestrøm | 25 | 36,5 mill. kr | +5,9 % |
| [OPTIMEK AS](https://www.norscout.com/no/company/918074597-optimek-as) | Gjerstad | 23 | 50,5 mill. kr | −0,9 % |
| [KORTMANS LYSFABRIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/831821132-kortmans-lysfabrikk-as) | Levanger | 20 | 17,7 mill. kr | −0,2 % |
| [TYRILYS AS](https://www.norscout.com/no/company/920767079-tyrilys-as) | Drammen | 17 | 30,6 mill. kr | −21,1 % |
| [NORSK DEKOR AS](https://www.norscout.com/no/company/979410786-norsk-dekor-as) | Skiptvet | 17 | 26,9 mill. kr | +10,9 % |
| [FLAMRO NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/990590079-flamro-norway-as) | Verdal | 15 | 28,4 mill. kr | −12,9 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
