---
title: "BILPLEIEN STEINKJER AS (919366354): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "BILPLEIEN STEINKJER AS i Steinkjer hadde 7,82 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 8 ansatte. Daglig leder er Ole-Johnny Sørhøy. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/919366354-bilpleien-steinkjer-as"
---

# BILPLEIEN STEINKJER AS

Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · Steinkjer · Etablert 2017

- Org.nr: 919 366 354
- Daglig leder: Ole-Johnny Sørhøy

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 7,82 mill. kr (+1,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 183 000 kr (Margin 2,3 %)
- Ansatte: 8

## Ansatte

- januar 2026: 6
- mars 2026: 7
- september 2026: 8

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 7,1 % (tilfredsstillende). Opp fra 6,7 % i 2024
- Likviditet: 1,75 (god). Opp fra 1,31 i 2024
- Soliditet: 54,2 % (meget god). Opp fra 41,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −0,8 % | 12,7 % | 6,7 % | 7,1 % |
| Driftsmargin | 2,8 % | −0,3 % | 4,4 % | 2,3 % | 2,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 25,8 % | 14,9 % | 15,0 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,24 | 1,31 | 1,75 |
| Soliditet | 43,0 % | 48,5 % | 47,2 % | 41,1 % | 54,2 % |
| Gjeldsgrad | 1,3 | 1,1 | 1,1 | 1,4 | 0,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 7 794 | 7 555 | 7 111 | 7 700 | 7 817 |
| Driftsresultat | 218 | −22 | 315 | 180 | 183 |
| Årsresultat | 140 | −35 | 240 | 137 | 147 |
| Driftsmargin | 2,8 % | −0,3 % | 4,4 % | 2,3 % | 2,3 % |
| Sum gjeld | 1 631 | 1 271 | 1 327 | 1 686 | 1 118 |
| Sum driftskostnader | 7 575 | 7 577 | - | 7 519 | - |
| Finansresultat | −40 | −23 | - | −5 | - |
| Resultat før skatt | - | - | 308 | 176 | 188 |
| Anleggsmidler | 983 | 996 | 864 | 655 | 491 |
| Omløpsmidler | - | - | 1 650 | 2 209 | 1 952 |
| Sum eiendeler | 2 863 | 2 468 | 2 514 | 2 864 | 2 443 |
| Egenkapital | 1 232 | 1 197 | 1 187 | 1 178 | 1 325 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 327 | 1 686 | 1 118 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Ole-Johnny Sørhøy: Daglig leder
- Arnstein Landsem: Styrets leder
- Geir Jørgen Landsem: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Molovegen 12, 7714 Steinkjer
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 95.310 Reparasjon og vedlikehold av motorvogner
- Etablert: 29.06.2017
- Aksjekapital: 600 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2017
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: [ADMENTO AS](https://www.norscout.com/no/company/989176013-admento-as)
- Størrelse: Nr. 1 281 av 2 968 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Levering av varer og tjenester knyttet til bilpleie, samt det som natrulig faller inn under dette.

## Siste endringer

- 29.10.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 29.10.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000823011&sokeverdi=919366354&spraak=nb)
- 05.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000663003&sokeverdi=919366354&spraak=nb)
- 24.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000622256&sokeverdi=919366354&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [BILSERVICE STEINKJER AS](https://www.norscout.com/no/company/987313706-bilservice-steinkjer-as) | Steinkjer | 10 | 17,8 mill. kr | +25,8 % |
| [FIGGA BILSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/935249740-figga-bilservice-as) | Steinkjer | 8 | 6,09 mill. kr | - |
| [NT LAST OG BUSS AS](https://www.norscout.com/no/company/988196312-nt-last-og-buss-as) | Steinkjer | 10 | 19,8 mill. kr | −8,3 % |
| [STEINKJER MOTORSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/930165425-steinkjer-motorsenter-as) | Steinkjer | 6 | 16,5 mill. kr | −3,0 % |
| [AUTO FIRE AS](https://www.norscout.com/no/company/947631055-auto-fire-as) | Steinkjer | 10 | 24,8 mill. kr | −8,4 % |
| [DEKK & BILSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/911670992-dekk-bilservice-as) | Steinkjer | 6 | 12,8 mill. kr | +11,9 % |
| [DEKK LUNDE AS](https://www.norscout.com/no/company/929507398-dekk-lunde-as) | Steinkjer | 11 | 19,8 mill. kr | +13 % |
| [MVERKSTED AS](https://www.norscout.com/no/company/917372012-mverksted-as) | Steinkjer | - | 4,99 mill. kr | +9,0 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
