---
title: "FESTE TRAFIKKSKOLE AS (919470356): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "FESTE TRAFIKKSKOLE AS i Alver hadde 10,7 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 8 ansatte. Daglig leder er Øyvind Feste. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/919470356-feste-trafikkskole-as"
---

# FESTE TRAFIKKSKOLE AS

Undervisning ved godkjente trafikkskoler · Alver · Etablert 2017

- Org.nr: 919 470 356
- Telefon: 55 18 18 29
- E-post: post@festetrafikkskole.no
- Nettsted: [festetrafikkskole.no](https://www.festetrafikkskole.no)
- Daglig leder: Øyvind Feste (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 10,7 mill. kr (+2,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 588 633 kr (Margin 5,5 %)
- Ansatte: 8

## Ansatte

- april 2026: 7
- mai 2026: 6
- juli 2026: 7
- september 2026: 8

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 10,1 % (god). Ned fra 25,1 % i 2024
- Likviditet: 1,01 (tilfredsstillende). Ned fra 1,23 i 2024
- Soliditet: 5,1 % (svak). Ned fra 17,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 11,4 % | 12,8 % | 25,1 % | 10,1 % |
| Driftsmargin | 6,8 % | 5,1 % | 7,2 % | 14,2 % | 5,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 81,0 % | 139,2 % | 68,3 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,15 | 1,23 | 1,01 |
| Soliditet | 5,7 % | 10,1 % | 14,8 % | 17,0 % | 5,1 % |
| Gjeldsgrad | 16,4 | 8,9 | 5,8 | 4,9 | 18,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 9 233 | 9 913 | 8 428 | 10 429 | 10 717 |
| Driftsresultat | 630 | 506 | 603 | 1 478 | 589 |
| Årsresultat | 463 | 310 | 464 | 1 111 | 390 |
| Driftsmargin | 6,8 % | 5,1 % | 7,2 % | 14,2 % | 5,5 % |
| Sum gjeld | 4 683 | 3 729 | 4 862 | 5 664 | 5 656 |
| Sum driftskostnader | 8 603 | 9 407 | 7 825 | 8 950 | 10 128 |
| Finansresultat | −49 | −77 | −91 | −81 | −88 |
| Resultat før skatt | - | - | 512 | 1 397 | 500 |
| Anleggsmidler | 2 363 | 2 393 | 2 950 | 2 676 | 2 146 |
| Omløpsmidler | - | - | 2 757 | 4 150 | 3 813 |
| Sum eiendeler | 4 969 | 4 148 | 5 707 | 6 826 | 5 959 |
| Egenkapital | 286 | 419 | 845 | 1 162 | 304 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 2 391 | 3 374 | 3 787 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 2 471 | 2 290 | - |

## Ledelse og styre

- Øyvind Feste: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Kvernhushaugane 4, 5914 Isdalstø
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 85.531 Undervisning ved godkjente trafikkskoler
- Etablert: 11.08.2017
- Tidligere navn: SOLBAKKEN OG FESTE TRAFIKKSKOLE AS (2017 til 2018); FESTE FUSJON AS (2017)
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Revisor: [FORVIS MAZARS AS](https://www.norscout.com/no/company/979605994-forvis-mazars-as)
- Regnskapsfører: [ØKONOMIHUSET AS](https://www.norscout.com/no/company/984540671-okonomihuset-as)
- Størrelse: Nr. 96 av 681 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Trafikkopplæring og det som naturlig følger av dette, samt investering i aksjer og andre verdipapirer.

## Kunngjøringer

- 09.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000525094&sokeverdi=919470356&spraak=nb)
- 05.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000538761&sokeverdi=919470356&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 16.04.2020: Garanti fra EKSPORTFINANSIERING NORGE, 500 000 kr
- 16.04.2020: Garanti fra GARANTIINSTITUTTET FOR EKSPORTKREDITT/ THE NORWEGIAN EXPORT CREDIT GUARANTEE AGENCY, 500 000 kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [VILLANGER TRAFIKKSKOLE AS](https://www.norscout.com/no/company/811992712-villanger-trafikkskole-as) | Alver | 15 | 21,6 mill. kr | −0,5 % |
| [HOPLAND TRAFIKKSKOLE AS](https://www.norscout.com/no/company/933416003-hopland-trafikkskole-as) | Alver | - | 2,92 mill. kr | +187,3 % |
| [RB BIL & MC SKOLE AS](https://www.norscout.com/no/company/931788159-rb-bil-mc-skole-as) | Alver | - | 2,79 mill. kr | +61,7 % |
| [AKTIV TRAFIKKOPPLÆRING AS](https://www.norscout.com/no/company/976024958-aktiv-trafikkopplaering-as) | Alver | - | 1,26 mill. kr | - |
| [ALVER TRAFIKKSKOLE AS](https://www.norscout.com/no/company/936392601-alver-trafikkskole-as) | Alver | - | 22 550 kr | - |
| [FESTE HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/919109998-feste-holding-as) | Alver | - | 0 kr | - |
| [VILLANGER HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/921541473-villanger-holding-as) | Alver | - | - | - |
| [DYRKOLBOTN FJELLSTOVE AS](https://www.norscout.com/no/company/917438129-dyrkolbotn-fjellstove-as) | Alver | 9 | 3,05 mill. kr | −18,2 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
