---
title: "WENTZEL OPTIKK LANGEVÅG AS (919496347): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "WENTZEL OPTIKK LANGEVÅG AS i Sula hadde 2,36 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Nils Morten Wentzel. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/919496347-wentzel-optikk-langevag-as"
---

# WENTZEL OPTIKK LANGEVÅG AS

Detaljhandel med medisinske og ortopediske artikler · Sula

- Org.nr: 919 496 347
- Daglig leder: Nils Morten Wentzel (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 2,36 mill. kr (+4,0 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −255 314 kr (Margin −10,8 %)
- Etablert: 2017

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −24,4 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 3,5 % i 2024
- Likviditet: 0,53 (svak). Ned fra 0,74 i 2024
- Soliditet: 4,2 % (svak). Ned fra 21,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | - | 3,5 % | −24,4 % |
| Driftsmargin | 16,1 % | 14,9 % | −11,6 % | 2,0 % | −10,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | −8,2 % | −203,3 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,49 | 0,74 | 0,53 |
| Soliditet | - | - | 11,2 % | 21,7 % | 4,2 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 7,9 | 3,6 | 23,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 2 611 | 2 289 | 1 942 | 2 268 | 2 357 |
| Driftsresultat | 421 | 342 | −225 | 45 | −255 |
| Årsresultat | 412 | 328 | −218 | −16 | −224 |
| Driftsmargin | 16,1 % | 14,9 % | −11,6 % | 2,0 % | −10,8 % |
| Sum gjeld | - | - | 1 583 | 663 | 833 |
| Sum driftskostnader | 2 190 | 1 947 | - | 2 223 | 2 613 |
| Finansresultat | −9 | −14 | - | −61 | 32 |
| Resultat før skatt | - | - | −218 | −16 | −224 |
| Anleggsmidler | - | - | 395 | 354 | 428 |
| Omløpsmidler | - | - | 1 388 | 493 | 441 |
| Sum eiendeler | - | - | 1 783 | 847 | 869 |
| Egenkapital | - | - | 200 | 184 | 36 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 933 | 663 | 833 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 650 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Nils Morten Wentzel: Daglig leder og styrets leder
- Christiane Wentzel: Styremedlem
- Jørgen Gustav Wentzel: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Molværsvegen 6A, 6030 Langevåg
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.740 Detaljhandel med medisinske og ortopediske artikler
- Etablert: 21.08.2017
- Aksjekapital: 430 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2018
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS](https://www.norscout.com/no/company/936285066-sparebank-1-regnskapshuset-smn-as)
- Størrelse: Nr. 394 av 489 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Optikk og øyehelse. Synstesting, synstrening. Salg av briller og annet som faller naturlig i en synsklinikk.

## Kunngjøringer

- 06.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000502056&sokeverdi=919496347&spraak=nb)
- 28.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000635348&sokeverdi=919496347&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [WENTZEL OPTIKK DOMBÅS AS](https://www.norscout.com/no/company/989307045-wentzel-optikk-dombas-as) | Sula | - | 258 kr | - |
| [LILLIFIX RETAIL AS](https://www.norscout.com/no/company/932526948-lillifix-retail-as) | Sula | - | 3,55 mill. kr | +86,7 % |
| [SHR BIL OG CARAVAN AS](https://www.norscout.com/no/company/930729639-shr-bil-og-caravan-as) | Sula | - | 867 305 kr | −73,9 % |
| [H.I. GIØRTZ HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/821671612-h-i-giortz-holding-as) | Sula | - | 4,05 mill. kr | +3,4 % |
| [TANTEMARITS GARN AS](https://www.norscout.com/no/company/934141016-tantemarits-garn-as) | Sula | - | 644 742 kr | - |
| [BINDERIET AS](https://www.norscout.com/no/company/991051597-binderiet-as) | Sula | - | 4,64 mill. kr | −14 % |
| [PER SVARSTAD AS](https://www.norscout.com/no/company/943547955-per-svarstad-as) | Sula | - | 590 000 kr | - |
| [GANGE-ROLV AS](https://www.norscout.com/no/company/978626092-gange-rolv-as) | Sula | - | 4,96 mill. kr | +13,5 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.07.2026.
