---
title: "ARON LYNI AS (919524154): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ARON LYNI AS i Trondheim hadde 19,7 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 50 ansatte. Daglig leder er Steinar Hyll. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/919524154-aron-lyni-as"
---

# ARON LYNI AS

Drift av restauranter · Trondheim · Etablert 2017

- Org.nr: 919 524 154
- Telefon: +4773600500
- E-post: torget@sansebastian.no
- Nettsted: [sansebastian.no](https://sansebastian.no)
- Daglig leder: Steinar Hyll (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 19,7 mill. kr (+2,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,35 mill. kr (Margin 6,9 %)
- Ansatte: 50 (Opp fra 48 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 48
- oktober 2025: 57
- desember 2025: 48
- januar 2026: 39
- februar 2026: 40
- mars 2026: 37
- april 2026: 39
- mai 2026: 37
- juni 2026: 41
- juli 2026: 43
- august 2026: 51
- september 2026: 53
- oktober 2026: 50

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 31,7 % (meget god). Opp fra 10,8 % i 2024
- Likviditet: 0,32 (ikke tilfredsstillende). Opp fra 0,27 i 2024
- Soliditet: 30,5 % (god). Opp fra 26,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 41,2 % | 42,1 % | 10,8 % | 31,7 % |
| Driftsmargin | 4,4 % | 6,8 % | 8,4 % | 1,8 % | 6,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 1 914,2 % | 325,8 % | 41,0 % | 108,2 % |
| Likviditetsgrad | 0,62 | 0,68 | 0,36 | 0,27 | 0,32 |
| Soliditet | −0,8 % | 4,1 % | 21,1 % | 26,0 % | 30,5 % |
| Gjeldsgrad | - | 23,4 | 3,7 | 2,8 | 2,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 16 967 | 21 155 | 20 268 | 19 264 | 19 675 |
| Driftsresultat | 753 | 1 439 | 1 701 | 348 | 1 351 |
| Årsresultat | 463 | 1 090 | 1 380 | 349 | 1 119 |
| Driftsmargin | 4,4 % | 6,8 % | 8,4 % | 1,8 % | 6,9 % |
| Sum gjeld | 2 871 | 3 965 | 3 429 | 3 599 | 3 149 |
| Sum driftskostnader | - | - | 18 567 | 18 916 | 18 324 |
| Finansresultat | - | - | 70 | 101 | 83 |
| Resultat før skatt | 593 | 1 395 | 1 770 | 448 | 1 434 |
| Anleggsmidler | 1 629 | 1 441 | 3 100 | 3 877 | 3 513 |
| Omløpsmidler | 1 219 | 2 694 | 1 246 | 988 | 1 022 |
| Sum eiendeler | 2 848 | 4 135 | 4 346 | 4 865 | 4 535 |
| Egenkapital | −23 | 169 | 917 | 1 266 | 1 385 |
| Kortsiktig gjeld | 1 956 | 3 965 | 3 429 | 3 599 | 3 149 |
| Langsiktig gjeld | 915 | 0 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Steinar Hyll: Daglig leder og styrets leder
- Espen Hyll: Styremedlem
- Kristina Lein: Styremedlem
- Ann-Kristin Hyll: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Kongens gate 16, 7011 Trondheim
- Postadresse: Postboks 407 Sentrum, 7404 Trondheim
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 56.110 Drift av restauranter
- Etablert: 24.08.2017
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.2019
- Revisor: [REVISJONSFIRMAET EINERSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/933621731-revisjonsfirmaet-einersen-as)
- Regnskapsfører: [AST REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/977498651-ast-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 626 av 6 237 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drift av restaurant og catering, og hva dermed står i forbindelse med dette.

## Siste endringer

- 03.09.2026: Styret endret
- 14.07.2026: Daglig leder endret
- 06.02.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 03.09.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000727701&sokeverdi=919524154&spraak=nb)
- 22.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000585517&sokeverdi=919524154&spraak=nb)
- 14.07.2026: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000543297&sokeverdi=919524154&spraak=nb)
- 28.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000635352&sokeverdi=919524154&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [FOX GRILL SOLSIDEN AS](https://www.norscout.com/no/company/995008033-fox-grill-solsiden-as) | Trondheim | 54 | 31,1 mill. kr | +4,4 % |
| [GOD DRIKKE AS](https://www.norscout.com/no/company/936075614-god-drikke-as) | Trondheim | 49 | - | - |
| [TAG RESTAURANT AS](https://www.norscout.com/no/company/914967910-tag-restaurant-as) | Trondheim | 55 | 26,4 mill. kr | +0,8 % |
| [BRASSERI CAVA AS](https://www.norscout.com/no/company/988487155-brasseri-cava-as) | Trondheim | 48 | 47,7 mill. kr | +7,6 % |
| [SUPER HERO TORG AS](https://www.norscout.com/no/company/918865713-super-hero-torg-as) | Trondheim | 58 | 8,88 mill. kr | +16,8 % |
| [BRASILIA TRONDHEIM AS](https://www.norscout.com/no/company/928331628-brasilia-trondheim-as) | Trondheim | 47 | 45 mill. kr | −4,1 % |
| [ERKETROLL AS](https://www.norscout.com/no/company/931091344-erketroll-as) | Trondheim | 58 | 14,8 mill. kr | +0,3 % |
| [TÅRNRESTAURANTEN GALAKSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/948472724-tarnrestauranten-galaksen-as) | Trondheim | 45 | 56 mill. kr | +4,7 % |

## Bedriftslister

- [Hotell- og restaurantbedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/trondheim)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/oslo)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/bergen)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/kristiansand)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/drammen)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
