---
title: "SR-ENTREPRENØR AS (919525894): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SR-ENTREPRENØR AS i Sandnes hadde 336 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 53 ansatte. Daglig leder er Fredrik Roalsø. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/919525894-sr-entreprenor-as"
---

# SR-ENTREPRENØR AS

Oppføring av bygninger · Sandnes · Etablert 2017

Heleid av [SR ENTREPRENØR HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/926442694-sr-entreprenor-holding-as)

- Org.nr: 919 525 894
- Nettsted: [sr-entreprenor.no](https://sr-entreprenor.no)
- Daglig leder: Fredrik Roalsø

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 336 mill. kr (+7,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 18,6 mill. kr (Margin 5,5 %)
- Ansatte: 53 (Opp fra 49 i november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 50
- november 2025: 49
- februar 2026: 50
- mai 2026: 52
- september 2026: 55
- oktober 2026: 53

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 14,5 % (god). Ned fra 18,0 % i 2024
- Likviditet: 1,45 (tilfredsstillende). Opp fra 1,35 i 2024
- Soliditet: 26,2 % (god). Opp fra 23,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 26,7 % | 28,1 % | 18,0 % | 14,5 % |
| Driftsmargin | 3,6 % | 9,2 % | 9,0 % | 8,2 % | 5,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 99,1 % | 106,2 % | 72,9 % | 57,1 % |
| Likviditetsgrad | - | 1,42 | 1,45 | 1,35 | 1,45 |
| Soliditet | 25,1 % | 28,0 % | 25,0 % | 23,9 % | 26,2 % |
| Gjeldsgrad | 3,0 | 2,6 | 3,0 | 3,2 | 2,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 135 312 | 206 713 | 306 545 | 312 005 | 336 387 |
| Driftsresultat | 4 925 | 19 050 | 27 595 | 25 568 | 18 598 |
| Årsresultat | 3 751 | 15 106 | 22 401 | 20 257 | 16 495 |
| Driftsmargin | 3,6 % | 9,2 % | 9,0 % | 8,2 % | 5,5 % |
| Sum gjeld | 45 126 | 61 622 | 90 080 | 130 676 | 93 506 |
| Sum driftskostnader | 130 387 | - | - | 286 437 | 317 789 |
| Finansresultat | −115 | - | - | 389 | 2 602 |
| Resultat før skatt | - | 19 369 | 28 718 | 25 958 | 21 200 |
| Anleggsmidler | 7 546 | 6 384 | 8 942 | 6 870 | 4 001 |
| Omløpsmidler | - | 79 208 | 111 235 | 164 954 | 122 670 |
| Sum eiendeler | 60 246 | 85 592 | 120 177 | 171 824 | 126 671 |
| Egenkapital | 15 120 | 23 970 | 30 098 | 41 148 | 33 165 |
| Kortsiktig gjeld | - | 55 813 | 76 758 | 122 237 | 84 335 |
| Langsiktig gjeld | - | 5 809 | 13 321 | 8 439 | 9 171 |

## Konsern

2 selskaper.

- [SR ENTREPRENØR HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/926442694-sr-entreprenor-holding-as) (Morselskap)
  - SR-ENTREPRENØR AS (Denne bedriften)

## Ledelse og styre

- Fredrik Roalsø: Daglig leder
- Kristian Engelbreth Rønneberg: Styrets leder
- Johannes Helland: Styremedlem
- Charlotte Goa: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Dreierveien 25, 4321 Sandnes
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 41.000 Oppføring av bygninger
- Etablert: 23.08.2017
- Aksjekapital: 1 000 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2017
- Revisor: [BRYNE REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/884880432-bryne-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [JANSSON & LARSEN REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/979713894-jansson-larsen-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 100 av 9 251 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Bygg og anleggsvirksomhet.

## Siste endringer

- 17.09.2026: Styret endret
- 01.09.2026: Regnskapsfører endret
- 12.11.2025: Ny forretningsadresse

## Kunngjøringer

- 17.09.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000749054&sokeverdi=919525894&spraak=nb)
- 28.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000313480&sokeverdi=919525894&spraak=nb)
- 12.11.2025: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000831385&sokeverdi=919525894&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [FJOGSTAD-HUS AS](https://www.norscout.com/no/company/983815308-fjogstad-hus-as) | Sandnes | 61 | 129 mill. kr | −8,5 % |
| [K-PRODUKSJON AS](https://www.norscout.com/no/company/999021301-k-produksjon-as) | Sandnes | 47 | 16,2 mill. kr | −27,3 % |
| [ØSTER HUS DRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/915940587-oster-hus-drift-as) | Sandnes | 113 | 195 mill. kr | +10,4 % |
| [STOLT BOLIG AS](https://www.norscout.com/no/company/895169102-stolt-bolig-as) | Sandnes | 39 | 39,5 mill. kr | −7,3 % |
| [BJERGABYGG AS](https://www.norscout.com/no/company/979503172-bjergabygg-as) | Sandnes | 38 | 99,7 mill. kr | +31,4 % |
| [HØIEUELAND AS](https://www.norscout.com/no/company/980035867-hoieueland-as) | Sandnes | 35 | 87 mill. kr | +1,4 % |
| [VISION BYGG AS](https://www.norscout.com/no/company/991938028-vision-bygg-as) | Sandnes | 28 | 82,6 mill. kr | +11,3 % |
| [FRONT BYGG ROGALAND AS](https://www.norscout.com/no/company/925702498-front-bygg-rogaland-as) | Sandnes | 24 | 56,8 mill. kr | −7,2 % |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/sandnes)
- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
