---
title: "RANDABERG GROUP AS (919527889): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "RANDABERG GROUP AS i Randaberg hadde 30 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 15 ansatte. Daglig leder er Eirik Simonsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/919527889-randaberg-group-as"
---

# RANDABERG GROUP AS

Produksjon av andre tanker, cisterner og beholdere av metall · Randaberg · Etablert 2017

- Org.nr: 919 527 889
- Nettsted: [rgroup.no](https://rgroup.no)
- Daglig leder: Eirik Simonsen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 30 mill. kr (+6,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 501 315 kr (Margin 1,7 %)
- Ansatte: 15 (Ned fra 16 i september 2025)
- Konsernets driftsinntekter 2025: 388 mill. kr (−17,1 % fra 2024)

## Ansatte

- september 2025: 16
- januar 2026: 17
- juni 2026: 18
- oktober 2026: 15

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 25,3 % (meget god). Ned fra 71,4 % i 2024
- Likviditet: 1,28 (tilfredsstillende). Ned fra 1,47 i 2024
- Soliditet: 39,3 % (god). Ned fra 49,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 3,3 % | 2,4 % | 71,4 % | 25,3 % |
| Driftsmargin | 5,7 % | 3,3 % | 0,1 % | 0,9 % | 1,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 3,3 % | - | 116,4 % | 52,5 % |
| Likviditetsgrad | 2,64 | 2,96 | - | 1,47 | 1,28 |
| Soliditet | 84,3 % | 85,9 % | 85,6 % | 49,7 % | 39,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 1,0 | 1,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 19 518 | 21 772 | 24 283 | 28 310 | 30 042 |
| Driftsresultat | 1 104 | 727 | 18 | 241 | 501 |
| Årsresultat | 1 155 | 813 | 569 | 42 287 | 15 598 |
| Driftsmargin | 5,7 % | 3,3 % | 0,1 % | 0,9 % | 1,7 % |
| Sum gjeld | 5 911 | 5 317 | 5 570 | 40 825 | 55 479 |
| Sum driftskostnader | - | - | 24 264 | 28 068 | 29 541 |
| Finansresultat | - | - | 713 | 42 427 | 19 512 |
| Resultat før skatt | 1 501 | 1 064 | - | 42 668 | 20 014 |
| Anleggsmidler | 21 933 | 22 001 | 24 545 | 21 231 | 20 784 |
| Omløpsmidler | 15 604 | 15 754 | - | 59 888 | 70 586 |
| Sum eiendeler | 37 536 | 37 755 | 38 577 | 81 118 | 91 370 |
| Egenkapital | 31 625 | 32 438 | 33 007 | 40 294 | 35 891 |
| Kortsiktig gjeld | 5 910 | 5 317 | - | 40 616 | 55 305 |
| Langsiktig gjeld | 1 | 0 | - | 209 | 174 |

## Konsernregnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 469 566 | 467 975 | 388 078 |
| Driftsresultat | 15 132 | 69 046 | 24 442 |
| Årsresultat | 9 978 | 57 818 | 17 968 |
| Driftsmargin | 3,2 % | 14,8 % | 6,3 % |
| Sum gjeld | 69 082 | 110 874 | 149 350 |
| Sum driftskostnader | 454 434 | 398 929 | 363 635 |
| Finansresultat | −2 305 | 1 314 | −1 344 |
| Resultat før skatt | 12 827 | 70 360 | 23 098 |
| Anleggsmidler | 20 537 | 42 384 | 21 396 |
| Omløpsmidler | 110 346 | 152 160 | 209 591 |
| Sum eiendeler | 130 883 | 194 544 | 230 988 |
| Egenkapital | 61 802 | 83 670 | 81 638 |
| Kortsiktig gjeld | 57 375 | 87 714 | 130 087 |
| Langsiktig gjeld | 11 707 | 23 160 | 19 263 |

## Ledelse og styre

- Eirik Simonsen: Daglig leder og styremedlem
- Ove Simonsen: Styrets leder
- Carl Lieungh: Styremedlem
- Arild Magne Tvedt: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Harestadveien 77A, 4072 Randaberg
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.220 Produksjon av andre tanker, cisterner og beholdere av metall
- Etablert: 31.07.2017
- Tidligere navn: RANDABERG GROUP 2 AS (2017 til 2018)
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2017
- Revisor: [PRICEWATERHOUSECOOPERS AS](https://www.norscout.com/no/company/987009713-pricewaterhousecoopers-as)
- Størrelse: Nr. 7 av 17 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Eie og investere i aksjer og andre selskaper og virksomheter, samt deltakelse av enhver art i andre forretningsforetagende og hva dermed står i forbindelse.

## Kunngjøringer

- 01.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000467559&sokeverdi=919527889&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [RANDABERG INDUSTRIES AS](https://www.norscout.com/no/company/946812250-randaberg-industries-as) | Randaberg | 77 | 362 mill. kr | −16,6 % |
| [SVEISEN AS](https://www.norscout.com/no/company/921275838-sveisen-as) | Randaberg | - | 0 kr | - |
| [RANDABERG COATING AS](https://www.norscout.com/no/company/980413969-randaberg-coating-as) | Randaberg | 10 | 35,9 mill. kr | +17,5 % |
| [DS SERVICE SVEIS AS](https://www.norscout.com/no/company/919606738-ds-service-sveis-as) | Randaberg | - | 5,73 mill. kr | +5,2 % |
| [VISTE MEKANISKE AS](https://www.norscout.com/no/company/922371350-viste-mekaniske-as) | Randaberg | - | 79 420 kr | - |
| [BRI PRODUCTION AS](https://www.norscout.com/no/company/995618478-bri-production-as) | Randaberg | - | - | - |
| [THOMIC AS](https://www.norscout.com/no/company/988387312-thomic-as) | Arendal | 16 | 22,2 mill. kr | +8,9 % |
| [NORDIC ROADS AS](https://www.norscout.com/no/company/912386562-nordic-roads-as) | Strand | 13 | 62,9 mill. kr | −27,3 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.10.2026.
