---
title: "BR-AUTO AS (919527919): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "BR-AUTO AS i Stavanger hadde 6,58 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Einar Bru. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/919527919-br-auto-as"
---

# BR-AUTO AS

Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · Stavanger

- Org.nr: 919 527 919
- Telefon: 926 68 340
- E-post: einar@br-auto.no
- Nettsted: [br-auto.no](https://www.br-auto.no)
- Daglig leder: Einar Bru (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 6,58 mill. kr (+12,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 145 733 kr (Margin 2,2 %)
- Etablert: 2017

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 7,6 % (tilfredsstillende). Ned fra 36,0 % i 2024
- Likviditet: 2,70 (meget god). Ned fra 2,99 i 2024
- Soliditet: 41,4 % (meget god). Ned fra 42,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −0,3 % | 24,3 % | 36,0 % | 7,6 % |
| Driftsmargin | −3,9 % | −0,1 % | 5,8 % | 9,5 % | 2,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 115,5 % | 93,9 % | 14,1 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,32 | 2,99 | 2,70 |
| Soliditet | 13,4 % | 11,4 % | 27,8 % | 42,5 % | 41,4 % |
| Gjeldsgrad | 6,4 | 7,8 | 2,6 | 1,4 | 1,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 4 018 | 4 358 | 5 244 | 5 857 | 6 578 |
| Driftsresultat | −158 | −3 | 302 | 556 | 146 |
| Årsresultat | −124 | −3 | 222 | 413 | 89 |
| Driftsmargin | −3,9 % | −0,1 % | 5,8 % | 9,5 % | 2,2 % |
| Sum gjeld | 891 | 1 060 | 929 | 1 045 | 1 218 |
| Sum driftskostnader | 4 176 | 4 362 | 4 942 | 5 301 | 6 433 |
| Finansresultat | −1 | 0 | −16 | −26 | −30 |
| Resultat før skatt | - | - | 285 | 530 | 115 |
| Anleggsmidler | 196 | 128 | 61 | 27 | 58 |
| Omløpsmidler | - | - | 1 227 | 1 789 | 2 020 |
| Sum eiendeler | 1 029 | 1 195 | 1 287 | 1 816 | 2 079 |
| Egenkapital | 138 | 136 | 358 | 772 | 861 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 929 | 598 | 749 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 447 | 468 |

## Ledelse og styre

- Einar Bru: Daglig leder og styremedlem
- Mads Bru: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Nesflåtveien 14, 4018 Stavanger
- Postadresse: Fredtunveien 4C, 4026 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 95.310 Reparasjon og vedlikehold av motorvogner
- Etablert: 24.08.2017
- Tidligere navn: BS BILPLEIEPRODUKTER AS (2017 til 2019)
- Aksjekapital: 40 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2019
- Regnskapsfører: [JANSSON & LARSEN REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/979713894-jansson-larsen-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 1 437 av 2 968 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Import, kjøp og salg av kjøretøy. Import og salg av bilrekvisita og reparasjon av kjøretøy.

## Siste endringer

- 21.09.2026: Næringskode endret
- 16.09.2026: Formål endret

## Kunngjøringer

- 18.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000273190&sokeverdi=919527919&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [STAVANGER BIL & ELEKTRO AS](https://www.norscout.com/no/company/976228901-stavanger-bil-elektro-as) | Stavanger | - | 7,16 mill. kr | −5,9 % |
| [UNIBIL VERKSTED AS](https://www.norscout.com/no/company/919527161-unibil-verksted-as) | Stavanger | - | 5,96 mill. kr | +19,8 % |
| [STEFANS BILVERKSTED AS](https://www.norscout.com/no/company/920547281-stefans-bilverksted-as) | Stavanger | - | 15,9 mill. kr | +2,5 % |
| [FORUS AUTO CARE AS](https://www.norscout.com/no/company/917802718-forus-auto-care-as) | Stavanger | - | 5,56 mill. kr | +28,3 % |
| [STAVANGER LAKKERING AS](https://www.norscout.com/no/company/827806412-stavanger-lakkering-as) | Stavanger | 5 | 4,95 mill. kr | +6,5 % |
| [BAXX STORBILVASK AS](https://www.norscout.com/no/company/822549942-baxx-storbilvask-as) | Stavanger | - | 5,32 mill. kr | +164,3 % |
| [MOTRUM BILVERKSTED AS](https://www.norscout.com/no/company/927610612-motrum-bilverksted-as) | Stavanger | 5 | 5,41 mill. kr | +16,7 % |
| [HILLEVÅG KAROSSERIVERKSTED AS](https://www.norscout.com/no/company/974676583-hillevag-karosseriverksted-as) | Stavanger | - | 4,86 mill. kr | +5,0 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)
- [Transportbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 22.09.2026.
