---
title: "CENTRUM GARN LILLEHAMMER AS (919528648): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "CENTRUM GARN LILLEHAMMER AS i Lillehammer hadde 3,43 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 6 ansatte. Daglig leder er Marte Refsahl. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/919528648-centrum-garn-lillehammer-as"
---

# CENTRUM GARN LILLEHAMMER AS

Annen detaljhandel med andre nye varer · Lillehammer · Etablert 2017

- Org.nr: 919 528 648
- Telefon: 950 51 280
- E-post: hobbitenhobby@gmail.com
- Daglig leder: Marte Refsahl (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 3,43 mill. kr (+0,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 13 072 kr (Margin 0,4 %)
- Ansatte: 6 (Opp fra 5 i september 2025)

## Ansatte

- september 2025: 5
- november 2025: 5
- juli 2026: 6

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 1,1 % (svak). Ned fra 13,5 % i 2024
- Likviditet: 2,30 (meget god). Ned fra 2,66 i 2024
- Soliditet: 56,6 % (meget god). Ned fra 62,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −11,2 % | −24,9 % | 13,5 % | 1,1 % |
| Driftsmargin | 17,8 % | −4,7 % | −9,3 % | 5,1 % | 0,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | −37,3 % | 18,3 % | −2,3 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,95 | 2,66 | 2,30 |
| Soliditet | 74,0 % | 73,3 % | 67,0 % | 62,8 % | 56,6 % |
| Gjeldsgrad | 0,4 | 0,4 | 0,5 | 0,6 | 0,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 3 617 | 3 852 | 3 540 | 3 400 | 3 427 |
| Driftsresultat | 645 | −183 | −330 | 172 | 13 |
| Årsresultat | 499 | −195 | −348 | 153 | −20 |
| Driftsmargin | 17,8 % | −4,7 % | −9,3 % | 5,1 % | 0,4 % |
| Sum gjeld | 457 | 402 | 374 | 540 | 682 |
| Sum driftskostnader | 2 971 | 4 035 | 3 871 | 3 227 | 3 414 |
| Finansresultat | - | −12 | −18 | −20 | −33 |
| Resultat før skatt | - | - | −348 | 153 | −20 |
| Anleggsmidler | 17 | 9 | 30 | 15 | 5 |
| Omløpsmidler | - | - | 1 103 | 1 437 | 1 568 |
| Sum eiendeler | 1 758 | 1 509 | 1 133 | 1 452 | 1 573 |
| Egenkapital | 1 301 | 1 107 | 758 | 911 | 891 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 374 | 540 | 682 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Marte Refsahl: Daglig leder og styremedlem
- Eistein Sverre Hegge: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Storgata 50, 2609 Lillehammer
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.780 Annen detaljhandel med andre nye varer
- Etablert: 24.08.2017
- Tidligere navn: HOBBITEN AS (2017 til 2024)
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2017
- Regnskapsfører: [OTTA REGNSKAPSKONTOR AS](https://www.norscout.com/no/company/940828147-otta-regnskapskontor-as)
- Størrelse: Nr. 143 av 455 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Salg av hobbyartikler, salg av hobbykurs og andre produkter/tjenester som naturlig hører til dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, samt kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.

## Kunngjøringer

- 21.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000192519&sokeverdi=919528648&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [LILLEHAMMER VARMESENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/923395393-lillehammer-varmesenter-as) | Lillehammer | 5 | 12,7 mill. kr | −19,1 % |
| [SAFARIHUSET AS](https://www.norscout.com/no/company/911716976-safarihuset-as) | Lillehammer | - | 2,34 mill. kr | +8,8 % |
| [CHAINZ LIMITED AS](https://www.norscout.com/no/company/931471368-chainz-limited-as) | Lillehammer | - | 1,43 mill. kr | - |
| [POKU NETTHANDEL AS](https://www.norscout.com/no/company/938400237-poku-netthandel-as) | Lillehammer | - | - | - |
| [GALLERI ZINK AS](https://www.norscout.com/no/company/927434121-galleri-zink-as) | Lillehammer | 6 | 3,71 mill. kr | +23,3 % |
| [TENDENZA MEN AS](https://www.norscout.com/no/company/927402335-tendenza-men-as) | Lillehammer | 6 | 3,24 mill. kr | +14,2 % |
| [CATHINKAS STUE AS](https://www.norscout.com/no/company/980410722-cathinkas-stue-as) | Lillehammer | 6 | 7,23 mill. kr | +0,4 % |
| [ATTER SECONDHAND AS](https://www.norscout.com/no/company/936393446-atter-secondhand-as) | Lillehammer | 6 | - | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 16.07.2026.
