---
title: "FOCUS TRAFIKKSKOLE AS (919569247): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "FOCUS TRAFIKKSKOLE AS i Stavanger hadde 3,04 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Stian Hagen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/919569247-focus-trafikkskole-as"
---

# FOCUS TRAFIKKSKOLE AS

Undervisning ved godkjente trafikkskoler · Stavanger

- Org.nr: 919 569 247
- Telefon: 90 66 61 21
- E-post: post@focustrafikkskole.no
- Nettsted: [Focustrafikkskole.no](https://Www.Focustrafikkskole.no)
- Daglig leder: Stian Hagen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 3,04 mill. kr (−34,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −405 000 kr (Margin −13,3 %)
- Etablert: 2017

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −16,8 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 30,1 % i 2024
- Likviditet: 0,99 (svak). Ned fra 1,89 i 2024
- Soliditet: 38,8 % (god). Ned fra 46,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 4,7 % | 2,5 % | 30,1 % | −16,8 % |
| Driftsmargin | 13,6 % | 3,3 % | 1,5 % | 17,8 % | −13,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | −0,6 % | 67,8 % | −42,5 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,00 | 1,89 | 0,99 |
| Soliditet | 40,2 % | 31,7 % | 34,5 % | 46,4 % | 38,8 % |
| Gjeldsgrad | 1,5 | 2,2 | 1,9 | 1,2 | 1,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 3 040 | 3 131 | 3 666 | 4 633 | 3 041 |
| Driftsresultat | 412 | 103 | 54 | 826 | −405 |
| Årsresultat | 290 | 50 | −6 | 601 | −343 |
| Driftsmargin | 13,6 % | 3,3 % | 1,5 % | 17,8 % | −13,3 % |
| Sum gjeld | 1 176 | 1 812 | 1 588 | 1 658 | 983 |
| Sum driftskostnader | 2 628 | 3 027 | - | 3 807 | - |
| Finansresultat | −40 | −30 | - | −56 | - |
| Resultat før skatt | - | - | −5 | 770 | −438 |
| Anleggsmidler | 1 400 | 1 189 | 1 726 | 1 212 | 1 007 |
| Omløpsmidler | - | - | 697 | 1 883 | 599 |
| Sum eiendeler | 1 966 | 2 653 | 2 423 | 3 095 | 1 606 |
| Egenkapital | 790 | 841 | 835 | 1 436 | 623 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 694 | 994 | 604 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 893 | 664 | 380 |

## Ledelse og styre

- Stian Hagen: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Madlaveien 12, 4010 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 85.531 Undervisning ved godkjente trafikkskoler
- Etablert: 23.08.2017
- Aksjekapital: 150 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Regnskapsfører: [LIGO REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/892122652-ligo-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 363 av 679 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Kjøreopplæring, drift av trafikkskole, kursvirksomhet, trafikksikkerhetsarbeid og det som naturlig hører til dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet.

## Kunngjøringer

- 08.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000672584&sokeverdi=919569247&spraak=nb)
- 03.12.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000860326&sokeverdi=919569247&spraak=nb)
- 25.07.2025: [Erverv av egne aksjer-fullmakt](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000628626&sokeverdi=919569247&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [VEST TRAFIKKSKOLE AS](https://www.norscout.com/no/company/923774378-vest-trafikkskole-as) | Stavanger | - | 5,81 mill. kr | +4,1 % |
| [DOKKON AS](https://www.norscout.com/no/company/935873525-dokkon-as) | Stavanger | - | 745 030 kr | - |
| [SAFE TRAFIKKSKOLE AS](https://www.norscout.com/no/company/986744983-safe-trafikkskole-as) | Stavanger | - | 8,38 mill. kr | +20,9 % |
| [SPORA GRUPPEN AS](https://www.norscout.com/no/company/930086479-spora-gruppen-as) | Stavanger | - | 548 757 kr | −65 % |
| [MOMENTUM TRAFIKKSKOLE AS](https://www.norscout.com/no/company/924374632-momentum-trafikkskole-as) | Stavanger | 7 | 13,4 mill. kr | +16,1 % |
| [B - ENGØ INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/921441142-b-engo-invest-as) | Stavanger | - | 0 kr | - |
| [STAVANGER SJÅFØRSKOLE AS](https://www.norscout.com/no/company/930989592-stavanger-sjaforskole-as) | Stavanger | 9 | 10,3 mill. kr | +16,8 % |
| [LOOP HOLDCO 2 AS](https://www.norscout.com/no/company/930643289-loop-holdco-2-as) | Stavanger | - | 0 kr | - |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)
- [Transportbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 09.08.2026.
