---
title: "GYTIS AUTEK AS (919602325): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "GYTIS AUTEK AS i Stjørdal hadde 48,9 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 22 ansatte. Daglig leder er Gytis Rakauskas. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/919602325-gytis-autek-as"
---

# GYTIS AUTEK AS

Engroshandel med deler og utstyr for motorvogner · Stjørdal · Etablert 2017

- Org.nr: 919 602 325
- Nettsted: [gytisautek.no](https://gytisautek.no)
- Daglig leder: Gytis Rakauskas (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 48,9 mill. kr (+24,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 7,03 mill. kr (Margin 14,4 %)
- Ansatte: 22 (Opp fra 17 i september 2025)

## Ansatte

- september 2025: 17
- desember 2025: 18
- januar 2026: 17
- mars 2026: 18
- juli 2026: 20
- august 2026: 21
- september 2026: 22

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 37,5 % (meget god). Opp fra 20,1 % i 2024
- Likviditet: 2,64 (meget god). Opp fra 1,98 i 2024
- Soliditet: 65,4 % (meget god). Opp fra 56,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 37,6 % | 14,1 % | 20,1 % | 37,5 % |
| Driftsmargin | 21,6 % | 22,5 % | 9,4 % | 12,8 % | 14,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 33,9 % | 61,3 % |
| Likviditetsgrad | 2,99 | 2,84 | 3,45 | 1,98 | 2,64 |
| Soliditet | - | - | 56,3 % | 56,0 % | 65,4 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 0,8 | 0,8 | 0,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 30 665 | 37 197 | 35 927 | 39 273 | 48 877 |
| Driftsresultat | 6 626 | 8 381 | 3 363 | 5 013 | 7 034 |
| Årsresultat | 5 123 | 6 470 | 2 576 | 3 859 | 9 688 |
| Driftsmargin | 21,6 % | 22,5 % | 9,4 % | 12,8 % | 14,4 % |
| Sum gjeld | 10 104 | 12 107 | 10 581 | 12 207 | 11 281 |
| Sum driftskostnader | - | - | 32 563 | 34 260 | 41 843 |
| Finansresultat | - | - | −61 | −65 | 4 261 |
| Resultat før skatt | 6 568 | 8 296 | 3 303 | 4 948 | 11 295 |
| Anleggsmidler | 3 123 | 4 199 | 4 721 | 3 980 | 3 315 |
| Omløpsmidler | 16 580 | 20 977 | 19 505 | 23 792 | 29 259 |
| Sum eiendeler | 19 702 | 25 175 | 24 226 | 27 772 | 32 574 |
| Egenkapital | - | - | 13 645 | 15 564 | 21 293 |
| Kortsiktig gjeld | 5 538 | 7 394 | 5 657 | 12 007 | 11 094 |
| Langsiktig gjeld | 4 566 | 4 713 | 4 924 | 200 | - |

## Ledelse og styre

- Gytis Rakauskas: Daglig leder og styrets leder
- Roman Pachomov: Styremedlem
- Viktoras Urbonas: Styremedlem
- Natalija Pogorelova: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Gevinglia 108, 7517 Hell
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.720 Engroshandel med deler og utstyr for motorvogner
- Etablert: 09.09.2017
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2017
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS](https://www.norscout.com/no/company/936285066-sparebank-1-regnskapshuset-smn-as)
- Størrelse: Nr. 59 av 214 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Å drive engros- og detaljhandel med deler og utstyr fra motorvogner, unntatt motorsykler. Selskapet kan investere i fast eiendom. Selskapet kan også via andeler og aksjer delta i andre selskaper.

## Kunngjøringer

- 08.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000517860&sokeverdi=919602325&spraak=nb)
- 03.12.2025: [Gjennomføring av fusjon](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000861983&sokeverdi=919602325&spraak=nb)
- 09.10.2025: [Fusjonsbeslutning](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000782172&sokeverdi=919602325&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [GYTIS AS](https://www.norscout.com/no/company/919460563-gytis-as) | Stjørdal | - | 298 778 kr | - |
| [AASEN & FIVE AS](https://www.norscout.com/no/company/963753144-aasen-five-as) | Stjørdal | 42 | 138 mill. kr | +5,4 % |
| [DRIV ENERGI MIDT-NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/997336569-driv-energi-midt-norge-as) | Stjørdal | 18 | 744 mill. kr | +21,8 % |
| [TORE LIGAARD AS](https://www.norscout.com/no/company/935385806-tore-ligaard-as) | Stjørdal | 102 | 547 mill. kr | −1,4 % |
| [VIKANS GARTNERI AS](https://www.norscout.com/no/company/988985317-vikans-gartneri-as) | Stjørdal | 14 | 87,9 mill. kr | +9,8 % |
| [PONOVA AS](https://www.norscout.com/no/company/932356325-ponova-as) | Stjørdal | 12 | 33 mill. kr | +625 % |
| [MIDT-NORSK RØR AS](https://www.norscout.com/no/company/999645682-midt-norsk-ror-as) | Stjørdal | 11 | 51,2 mill. kr | +3,6 % |
| [HAGIA GRUNNAN AS](https://www.norscout.com/no/company/934566823-hagia-grunnan-as) | Stjørdal | 11 | 23,6 mill. kr | +21,3 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
