---
title: "MEDICUS STAVANGER AS (919659327): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "MEDICUS STAVANGER AS i Stavanger hadde 26,6 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 10 ansatte. Daglig leder er Olav André Klefstad. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/919659327-medicus-stavanger-as"
---

# MEDICUS STAVANGER AS

Spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester · Stavanger · Etablert 2017

- Org.nr: 919 659 327
- Nettsted: [medicus.no](https://medicus.no)
- Daglig leder: Olav André Klefstad

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 26,6 mill. kr (+9,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 3,05 mill. kr (Margin 11,5 %)
- Ansatte: 10

## Ansatte

- november 2025: 8
- desember 2025: 10
- mars 2026: 11
- juni 2026: 10

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 25,4 % (meget god). Opp fra 19,9 % i 2024
- Likviditet: 1,53 (god). Ned fra 1,58 i 2024
- Soliditet: 42,0 % (meget god). Ned fra 45,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −2,2 % | −5,7 % | 19,9 % | 25,4 % |
| Driftsmargin | 11,9 % | −1,3 % | −3,1 % | 8,4 % | 11,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −8,3 % | −13,9 % | 36,1 % | 56,2 % |
| Likviditetsgrad | 2,77 | 2,21 | 2,52 | 1,58 | 1,53 |
| Soliditet | 43,8 % | 51,8 % | 59,8 % | 45,6 % | 42,0 % |
| Gjeldsgrad | 1,3 | 0,9 | 0,7 | 1,2 | 1,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 21 145 | 24 405 | 24 600 | 24 380 | 26 594 |
| Driftsresultat | 2 524 | −326 | −770 | 2 050 | 3 052 |
| Årsresultat | 1 889 | −380 | −639 | 1 608 | 2 414 |
| Driftsmargin | 11,9 % | −1,3 % | −3,1 % | 8,4 % | 11,5 % |
| Sum gjeld | 7 328 | 5 554 | 3 910 | 6 712 | 7 460 |
| Sum driftskostnader | - | - | 25 371 | 22 330 | 23 542 |
| Finansresultat | - | - | −49 | 14 | 49 |
| Resultat før skatt | 2 485 | −487 | −820 | 2 064 | 3 100 |
| Anleggsmidler | 3 560 | 3 065 | 2 491 | 2 057 | 1 491 |
| Omløpsmidler | 9 474 | 8 467 | 7 227 | 10 285 | 11 381 |
| Sum eiendeler | 13 034 | 11 532 | 9 719 | 12 342 | 12 872 |
| Egenkapital | 5 706 | 5 979 | 5 809 | 5 630 | 5 413 |
| Kortsiktig gjeld | 3 416 | 3 837 | 2 871 | 6 504 | 7 459 |
| Langsiktig gjeld | 3 913 | 1 717 | 1 039 | 208 | - |

## Ledelse og styre

- Olav André Klefstad: Daglig leder
- Magnus Sørdal: Styrets leder
- Terje Sørdal: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Haakon VIIs gate 7, 4005 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 86.221 Spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester
- Etablert: 28.08.2017
- Aksjekapital: 103 500 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.10.2022
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: [SOLDI REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/847812362-soldi-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 20 av 986 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Tilby helsetjenester til pasienter, firmaer, institusjoner og andre, herunder å etablere nye helsetilbud, forretningsvirksomhet inkludert, samt å drive eller delta i kliniske utprøvinger innen det medisinske fagområdet, investere i fast eiendom og verdipapirer, og delta i andre selskaper med økonomisk formål.

## Kunngjøringer

- 22.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000410247&sokeverdi=919659327&spraak=nb)
- 27.10.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000805103&sokeverdi=919659327&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ØYELEGENE AS](https://www.norscout.com/no/company/989572261-oyelegene-as) | Stavanger | 17 | 24,5 mill. kr | +2,7 % |
| [STAVANGER-GYNEKOLOGENE AS](https://www.norscout.com/no/company/820489012-stavanger-gynekologene-as) | Stavanger | 9 | 8,95 mill. kr | +4,2 % |
| [STAVANGER ØYEKLINIKK KILDEN AS](https://www.norscout.com/no/company/914115906-stavanger-oyeklinikk-kilden-as) | Stavanger | 8 | 25,3 mill. kr | +19,5 % |
| [STAVANGER UROLOGISKE SENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/926961349-stavanger-urologiske-senter-as) | Stavanger | 8 | 16,5 mill. kr | +12,6 % |
| [LEITAO AS](https://www.norscout.com/no/company/922286329-leitao-as) | Stavanger | 7 | 11,5 mill. kr | +7,2 % |
| [FAST TRACK AS](https://www.norscout.com/no/company/986439560-fast-track-as) | Stavanger | 6 | 7,65 mill. kr | −5,7 % |
| [STAVANGER PLASTIKKIRURGI AS](https://www.norscout.com/no/company/894191082-stavanger-plastikkirurgi-as) | Stavanger | 6 | 7,57 mill. kr | −4,5 % |
| [KATLE ØRE-NESE-HALS AS](https://www.norscout.com/no/company/926490796-katle-ore-nese-hals-as) | Stavanger | 5 | 9,11 mill. kr | −14,4 % |

## Bedriftslister

- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Helsebedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/oslo)
- [Helsebedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/bergen)
- [Helsebedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/trondheim)
- [Helsebedrifter i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/baerum)
- [Helsebedrifter i Asker](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/asker)

Kilde: Norscout. Oppdatert 23.06.2026.
