---
title: "RETROPLAST AS (919665963): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "RETROPLAST AS i Skien hadde 2,6 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Mikkel Askheim Haabeth. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/919665963-retroplast-as"
---

# RETROPLAST AS

Innsamling av ikke-farlig avfall · Skien

- Org.nr: 919 665 963
- Daglig leder: Mikkel Askheim Haabeth

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 2,6 mill. kr (+19,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 29 410 kr (Margin 1,1 %)
- Etablert: 2017

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 2,8 % (svak). Ned fra 5,0 % i 2024
- Likviditet: 1,91 (god). Opp fra 1,53 i 2024
- Soliditet: 37,9 % (god). Opp fra 34,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | −16,1 % | 5,0 % | 2,8 % |
| Driftsmargin | −3,1 % | 0,1 % | −3,6 % | 1,8 % | 1,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | −35,7 % | 11,3 % | 7,7 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,76 | 1,53 | 1,91 |
| Soliditet | 6,6 % | 35,3 % | 63,8 % | 34,7 % | 37,9 % |
| Gjeldsgrad | 14,1 | 1,8 | 0,6 | 1,9 | 1,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 9 561 | 7 381 | 3 349 | 2 179 | 2 604 |
| Driftsresultat | −294 | 9 | −119 | 40 | 29 |
| Årsresultat | −229 | 7 | −120 | 31 | 23 |
| Driftsmargin | −3,1 % | 0,1 % | −3,6 % | 1,8 % | 1,1 % |
| Sum gjeld | 1 503 | 616 | 190 | 691 | 637 |
| Sum driftskostnader | 9 855 | 7 372 | 3 468 | 2 140 | 2 575 |
| Finansresultat | - | 0 | −1 | 0 | 0 |
| Resultat før skatt | - | - | −120 | 40 | 29 |
| Anleggsmidler | 65 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Omløpsmidler | - | - | 526 | 1 057 | 1 027 |
| Sum eiendeler | 1 609 | 952 | 526 | 1 057 | 1 027 |
| Egenkapital | 106 | 336 | 336 | 367 | 390 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 190 | 691 | 537 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Mikkel Askheim Haabeth: Daglig leder
- Per Jacob Haakonsen: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Kilebygdvegen 104, 3739 Skien
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 38.110 Innsamling av ikke-farlig avfall
- Etablert: 21.09.2017
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2017
- Regnskapsfører: [SAGA REGNSKAP OG RÅDGIVNING AS](https://www.norscout.com/no/company/939725709-saga-regnskap-og-radgivning-as)
- Størrelse: Nr. 136 av 178 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Innsamling av ikke-farlig avfall.

## Siste endringer

- 08.06.2026: Ny forretningsadresse

## Kunngjøringer

- 30.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000455602&sokeverdi=919665963&spraak=nb)
- 08.06.2026: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000353162&sokeverdi=919665963&spraak=nb)
- 01.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000507375&sokeverdi=919665963&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [2VS INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/925536792-2vs-invest-as) | Skien | - | 3,15 mill. kr | −17,8 % |
| [FJELLKNATTEN HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/926043153-fjellknatten-holding-as) | Skien | - | 200 000 kr | - |
| [SKIEN CONTAINERSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/989867237-skien-containerservice-as) | Skien | 8 | 15,8 mill. kr | +14,8 % |
| [TELEMARK MASSEMOTTAK AS](https://www.norscout.com/no/company/822718302-telemark-massemottak-as) | Skien | - | 4,81 mill. kr | −1,4 % |
| [POLYMERTRADE HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/925791172-polymertrade-holding-as) | Skien | - | 0 kr | - |
| [PF INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/989037005-pf-invest-as) | Skien | - | 0 kr | - |
| [POLYMERTRADE AS](https://www.norscout.com/no/company/925731641-polymertrade-as) | Skien | 11 | 47,2 mill. kr | −20,7 % |
| [RØROS CONTAINER OG MILJØ AS](https://www.norscout.com/no/company/991108297-roros-container-og-miljo-as) | Røros | - | 2,9 mill. kr | −79,4 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 01.07.2026.
