---
title: "EKVATEK AS (919726687): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "EKVATEK AS i Eidskog hadde 42,7 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 29 ansatte. Daglig leder er Tor Arne Ingelsrud. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/919726687-ekvatek-as"
---

# EKVATEK AS

Oppsamling og behandling av avløpsvann · Eidskog · Etablert 2017

- Org.nr: 919 726 687
- Nettsted: [ekvatek.no](https://ekvatek.no)
- Daglig leder: Tor Arne Ingelsrud (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 42,7 mill. kr (+35,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −2,47 mill. kr (Margin −5,8 %)
- Ansatte: 29

## Ansatte

- januar 2026: 23
- februar 2026: 24
- mars 2026: 25
- mai 2026: 26
- juli 2026: 28
- september 2026: 29

### Per sted

- Skotterud: 19 ansatte
- Hamar: 10 ansatte

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −10,1 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 15,8 % i 2024
- Likviditet: 1,43 (tilfredsstillende). Ned fra 2,31 i 2024
- Soliditet: 48,7 % (meget god). Ned fra 59,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 38,1 % | 6,1 % | 15,8 % | −10,1 % |
| Driftsmargin | 9,5 % | 18,0 % | 3,1 % | 9,8 % | −5,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 73,3 % | 10,4 % | 24,9 % | −20,7 % |
| Likviditetsgrad | 1,71 | 1,53 | 2,00 | 2,31 | 1,43 |
| Soliditet | 54,4 % | 50,4 % | 68,1 % | 59,9 % | 48,7 % |
| Gjeldsgrad | 0,8 | 1,0 | 0,5 | 0,7 | 1,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 24 172 | 36 509 | 35 460 | 31 621 | 42 737 |
| Driftsresultat | 2 308 | 6 574 | 1 097 | 3 090 | −2 468 |
| Årsresultat | 1 844 | 5 197 | 901 | 2 477 | −2 088 |
| Driftsmargin | 9,5 % | 18 % | 3,1 % | 9,8 % | −5,8 % |
| Sum gjeld | 6 223 | 10 497 | 5 417 | 9 347 | 12 496 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 28 531 | - |
| Finansresultat | - | - | - | 81 | - |
| Resultat før skatt | 2 367 | 6 632 | 1 158 | 3 171 | −2 676 |
| Anleggsmidler | 3 175 | 5 714 | 6 837 | 9 050 | 9 675 |
| Omløpsmidler | 10 478 | 15 440 | 10 138 | 14 255 | 14 690 |
| Sum eiendeler | 13 653 | 21 154 | 16 975 | 23 305 | 24 365 |
| Egenkapital | 7 431 | 10 657 | 11 558 | 13 957 | 11 869 |
| Kortsiktig gjeld | 6 135 | 10 073 | 5 079 | 6 165 | 10 266 |
| Langsiktig gjeld | 87 | 425 | 338 | 3 183 | 2 230 |

## Ledelse og styre

- Tor Arne Ingelsrud: Daglig leder og styremedlem
- Lena Elisabeth Ingelsrud: Styrets leder
- Jim Fredrik Ingelsrud: Styremedlem
- Lars Ivan Ingelsrud: Styremedlem
- Atle Richard Bergquist: Styremedlem
- Stein Linholt: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Nygårdsvegen 10, 2230 Skotterud
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 37.000 Oppsamling og behandling av avløpsvann
- Etablert: 03.10.2017
- Tidligere navn: EIDSKOG OG KONGSVINGER SEPTIK AS (2018 til 2023); GLAAMDAL SEPTIK AS (2017 til 2018)
- Aksjekapital: 1 000 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2017
- Revisor: [SØR-HEDMARK REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/985135088-sor-hedmark-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [ODAL ØKONOMI AS](https://www.norscout.com/no/company/981241150-odal-okonomi-as)
- Størrelse: Nr. 24 av 124 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Yte tjenester og transport i forbindelse med ADR, vann- og avsløpsvann, inspeksjon av vann og avløp, spesialtjenester som naturlig hører sammen med dette, utleie av utstyr samt å delta i andre virksomheter med lignende formål.

## Kunngjøringer

- 20.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000705188&sokeverdi=919726687&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [INGELSRUD HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/919726679-ingelsrud-holding-as) | Eidskog | - | 0 kr | - |
| [SLAMSUG AS](https://www.norscout.com/no/company/925662623-slamsug-as) | Ålesund | 29 | 68,2 mill. kr | +18,4 % |
| [NORVA24 VESTFOLD AS](https://www.norscout.com/no/company/888299092-norva24-vestfold-as) | Sandefjord | 27 | 61,6 mill. kr | +10,4 % |
| [HYDROCLEAN AS](https://www.norscout.com/no/company/997662903-hydroclean-as) | Moss | 33 | 27,9 mill. kr | −22,1 % |
| [JOHAN SKEIE AS](https://www.norscout.com/no/company/816690552-johan-skeie-as) | Kvam | 25 | 33,2 mill. kr | +13,5 % |
| [NORVA24 ØST AS](https://www.norscout.com/no/company/951141836-norva24-ost-as) | Frogn | 34 | 66,1 mill. kr | −23,2 % |
| [KJELL ASBJØRN SOLBERG AS](https://www.norscout.com/no/company/981259572-kjell-asbjorn-solberg-as) | Nissedal | 23 | 30,6 mill. kr | −0,1 % |
| [SERWENT BRDR GRØNNERUD AS](https://www.norscout.com/no/company/912572188-serwent-brdr-gronnerud-as) | Gjøvik | 36 | 62,4 mill. kr | −0,3 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
