---
title: "STEELWORK TAU AS (919745983): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "STEELWORK TAU AS i Strand hadde 20,3 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 15 ansatte. Daglig leder er Gabriel Pollestad. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/919745983-steelwork-tau-as"
---

# STEELWORK TAU AS

Bearbeiding av metaller · Strand · Etablert 2017

- Org.nr: 919 745 983
- Nettsted: [steelwork.no](https://steelwork.no)
- Daglig leder: Gabriel Pollestad

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 20,3 mill. kr (−9,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −5,04 mill. kr (Margin −24,9 %)
- Ansatte: 15

## Ansatte

- april 2026: 17
- juni 2026: 16
- juli 2026: 15

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −65,9 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra −32,5 % i 2024
- Likviditet: 0,51 (svak). Ned fra 1,02 i 2024
- Soliditet: −45,6 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 10,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −38,4 % | −2,6 % | −32,5 % | −65,9 % |
| Driftsmargin | −12,7 % | −35,4 % | −1,3 % | −12,4 % | −24,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −1 198,1 % | −524,3 % | −331,9 % | - |
| Likviditetsgrad | 1,07 | 0,70 | 0,99 | 1,02 | 0,51 |
| Soliditet | 10,1 % | −10,3 % | 10,2 % | 10,9 % | −45,6 % |
| Gjeldsgrad | 8,9 | - | 8,8 | 8,1 | - |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 13 015 | 11 648 | 18 761 | 22 466 | 20 262 |
| Driftsresultat | −1 654 | −4 125 | −239 | −2 781 | −5 044 |
| Årsresultat | −1 515 | −3 380 | −331 | −2 325 | −4 096 |
| Driftsmargin | −12,7 % | −35,4 % | −1,3 % | −12,4 % | −24,9 % |
| Sum gjeld | 12 899 | 7 816 | 7 857 | 7 377 | 10 188 |
| Sum driftskostnader | - | - | 19 000 | 25 246 | 25 307 |
| Finansresultat | - | - | −186 | −200 | −207 |
| Resultat før skatt | −1 943 | −4 333 | −425 | −2 980 | −5 252 |
| Anleggsmidler | 8 610 | 1 614 | 965 | 769 | 1 818 |
| Omløpsmidler | 5 740 | 5 474 | 7 782 | 7 514 | 5 179 |
| Sum eiendeler | 14 350 | 7 088 | 8 748 | 8 283 | 6 997 |
| Egenkapital | 1 452 | −728 | 890 | 906 | −3 191 |
| Kortsiktig gjeld | 5 387 | 7 816 | 7 857 | 7 377 | 10 188 |
| Langsiktig gjeld | 7 512 | 0 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Gabriel Pollestad: Daglig leder
- Øyvind Bjørkhaug: Styrets leder
- Karl Emil Gramstad: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Teknologivegen 2, 4120 Tau
- Postadresse: Att: Maskinering & Sveiseservice AS, Vardheivegen 66, 4340 Bryne
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.530 Bearbeiding av metaller
- Etablert: 05.09.2017
- Tidligere navn: STAVANGER STEEL MACHINING AS (2019 til 2022); STAVANGER STEEL TUBEDRILL AS (2017 til 2019)
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2020
- Revisor: [FENDER AS](https://www.norscout.com/no/company/935413389-fender-as)
- Regnskapsfører: [ADDVANT STAVANGER AS](https://www.norscout.com/no/company/926956027-addvant-stavanger-as)
- Størrelse: Nr. 165 av 669 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Maskineringsverksted med bearbeiding av stål og metaller. Selskapet vil i tillegg selge varer og tjenester som skjer i naturlig tilknytning til maskineringsverkstedet. Selskapet vil utøve formålet i egen regi eller i samarbeid med av enhver art herunder deltakelse i andre selskaper med lignende formål.

## Kunngjøringer

- 15.10.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000801504&sokeverdi=919745983&spraak=nb)
- 26.09.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000761295&sokeverdi=919745983&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [FJELDES MEK VERKSTED AS](https://www.norscout.com/no/company/979559054-fjeldes-mek-verksted-as) | Strand | 15 | 37,6 mill. kr | −19,7 % |
| [HØMEK AS](https://www.norscout.com/no/company/980233960-homek-as) | Strand | 14 | 16,8 mill. kr | +13,3 % |
| [RUSH MASKINERING AS](https://www.norscout.com/no/company/976702492-rush-maskinering-as) | Strand | 23 | 69 mill. kr | −19,7 % |
| [NORDIC ROADS AS](https://www.norscout.com/no/company/912386562-nordic-roads-as) | Strand | 13 | 62,9 mill. kr | −27,3 % |
| [TAU MEK VERKSTED AS](https://www.norscout.com/no/company/974526603-tau-mek-verksted-as) | Strand | 40 | 105 mill. kr | +24,7 % |
| [RYMET AS](https://www.norscout.com/no/company/923298843-rymet-as) | Strand | 8 | 11,4 mill. kr | +8,9 % |
| [TAU MEK EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/812374362-tau-mek-eiendom-as) | Strand | - | 5,74 mill. kr | +2,4 % |
| [EIMO HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/990538344-eimo-holding-as) | Strand | - | 0 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 16.10.2026.
