---
title: "SMAU ARKITEKTUR AS (919750588): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SMAU ARKITEKTUR AS i Stavanger hadde 4,13 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Bjarte Sandal. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/919750588-smau-arkitektur-as"
---

# SMAU ARKITEKTUR AS

Arkitektvirksomhet · Stavanger

Heleid av [SANDAL HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/989134663-sandal-holding-as)

- Org.nr: 919 750 588
- Daglig leder: Bjarte Sandal (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 4,13 mill. kr (+45,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 487 910 kr (Margin 11,8 %)
- Etablert: 2017

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 27,8 % (meget god). Opp fra 16,5 % i 2024
- Likviditet: 1,00 (svak). Ned fra 1,50 i 2024
- Soliditet: 16,3 % (tilfredsstillende). Ned fra 29,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | 22,3 % | 16,5 % | 27,8 % |
| Driftsmargin | 2,8 % | 0,0 % | 15,5 % | 9,8 % | 11,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 107,4 % | 52,8 % | −4,7 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 0,97 | 1,50 | 1,00 |
| Soliditet | 14,4 % | 11,4 % | 31,9 % | 29,8 % | 16,3 % |
| Gjeldsgrad | 5,9 | 7,8 | 2,1 | 2,4 | 5,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 255 | 1 517 | 2 091 | 2 829 | 4 128 |
| Driftsresultat | 35 | 1 | 324 | 279 | 488 |
| Årsresultat | 35 | 1 | 232 | 206 | −138 |
| Driftsmargin | 2,8 % | 0,0 % | 15,5 % | 9,8 % | 11,8 % |
| Sum gjeld | 1 080 | 1 425 | 885 | 1 461 | 1 197 |
| Sum driftskostnader | 1 220 | 1 516 | - | 2 550 | 3 640 |
| Finansresultat | - | - | - | −5 | −508 |
| Resultat før skatt | - | - | 321 | 274 | −20 |
| Anleggsmidler | 947 | 953 | 961 | 985 | 462 |
| Omløpsmidler | - | - | 340 | 1 097 | 967 |
| Sum eiendeler | 1 262 | 1 607 | 1 300 | 2 081 | 1 429 |
| Egenkapital | 182 | 183 | 415 | 621 | 233 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 349 | 729 | 971 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 536 | 732 | - |

## Konsern

3 selskaper.

- [SANDAL HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/989134663-sandal-holding-as) (Morselskap)
  - [ALMA SPACES AS](https://www.norscout.com/no/company/987664088-alma-spaces-as) (50 %)
  - SMAU ARKITEKTUR AS (Denne bedriften)

## Ledelse og styre

- Bjarte Sandal: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Dokkgata 10, 4014 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 71.110 Arkitektvirksomhet
- Etablert: 13.09.2017
- Tidligere navn: SMAU ARKITEKTER AS (2017 til 2020)
- Aksjekapital: 200 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2017
- Regnskapsfører: [ROTT REGNSKAP OG RÅDGIVNING AS](https://www.norscout.com/no/company/984313667-rott-regnskap-og-radgivning-as)
- Størrelse: Nr. 381 av 1 346 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Arkitektvirksomhet og andre produkter/tjenester som naturlig hører til dette.

## Siste endringer

- 10.03.2026: Ny forretningsadresse

## Kunngjøringer

- 14.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000175068&sokeverdi=919750588&spraak=nb)
- 10.03.2026: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000107009&sokeverdi=919750588&spraak=nb)
- 02.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000519103&sokeverdi=919750588&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [KARI HALVORSEN SIVILARKITEKT MNAL AS](https://www.norscout.com/no/company/983690262-kari-halvorsen-sivilarkitekt-mnal-as) | Stavanger | - | 4,48 mill. kr | +12,4 % |
| [HAGA & GROV AS SIVILARKITEKTER MNAL](https://www.norscout.com/no/company/963275676-haga-grov-as-sivilarkitekter-mnal) | Stavanger | - | 3,74 mill. kr | −2,3 % |
| [EDER BIESEL ARKITEKTER AS](https://www.norscout.com/no/company/992745134-eder-biesel-arkitekter-as) | Stavanger | - | 4,57 mill. kr | +65,6 % |
| [ABACUS AS](https://www.norscout.com/no/company/916665814-abacus-as) | Stavanger | - | 3,71 mill. kr | +18,9 % |
| [ARKITEKTON AS](https://www.norscout.com/no/company/928144534-arkitekton-as) | Stavanger | - | 5,06 mill. kr | +9,8 % |
| [BARE LENSCHOW ARKITEKTUR AS](https://www.norscout.com/no/company/932745968-bare-lenschow-arkitektur-as) | Stavanger | - | 3,3 mill. kr | +106,9 % |
| [ARKITEKTKONTORET SCHJELDERUP & GRAM AS](https://www.norscout.com/no/company/972416266-arkitektkontoret-schjelderup-gram-as) | Stavanger | 5 | 6,91 mill. kr | +3,4 % |
| [SIVILARKITEKT MNAL JONNY JOHANSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/991685820-sivilarkitekt-mnal-jonny-johansen-as) | Stavanger | - | 3,19 mill. kr | +14,6 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)
- [Transportbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 12.08.2026.
