---
title: "SAC DRIFT AS (919767367): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SAC DRIFT AS i Hjartdal hadde 33,3 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 99 ansatte. Daglig leder er Stein Andre Clausen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/919767367-sac-drift-as"
---

# SAC DRIFT AS

Drift av restauranter · Hjartdal · Etablert 2017

- Org.nr: 919 767 367
- Daglig leder: Stein Andre Clausen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 33,3 mill. kr (+11,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 804 474 kr (Margin 2,4 %)
- Ansatte: 99 (Opp fra 97 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 93
- oktober 2025: 89
- november 2025: 92
- desember 2025: 97
- januar 2026: 115
- februar 2026: 102
- mars 2026: 97
- mai 2026: 95
- juni 2026: 98
- juli 2026: 100
- august 2026: 102
- september 2026: 108
- oktober 2026: 99

### Per sted

- Hamar: 57 ansatte · 2 avdelinger
- Kongsberg: 23 ansatte · 2 avdelinger
- Notodden: 15 ansatte

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 17,6 % (meget god). Opp fra −5,7 % i 2024
- Likviditet: 0,80 (svak). Opp fra 0,77 i 2024
- Soliditet: −0,5 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −12,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 42,2 % | 5,0 % | −5,7 % | 17,6 % |
| Driftsmargin | 7,9 % | 10,1 % | 0,9 % | −0,9 % | 2,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 5 423,7 % | 218,2 % | - | - |
| Likviditetsgrad | 0,95 | 0,95 | 0,96 | 0,77 | 0,80 |
| Soliditet | 0,8 % | 0,7 % | 0,9 % | −12,5 % | −0,5 % |
| Gjeldsgrad | 123,1 | 136,3 | 109,7 | - | - |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 18 769 | 19 650 | 29 782 | 29 894 | 33 303 |
| Driftsresultat | 1 490 | 1 980 | 262 | −272 | 804 |
| Årsresultat | 1 135 | 1 507 | 72 | −620 | 552 |
| Driftsmargin | 7,9 % | 10,1 % | 0,9 % | −0,9 % | 2,4 % |
| Sum gjeld | 3 694 | 5 619 | 4 825 | 5 189 | 4 553 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 30 166 | 32 499 |
| Finansresultat | - | - | - | −364 | −159 |
| Resultat før skatt | 1 455 | 1 932 | 93 | −636 | 645 |
| Anleggsmidler | 745 | 969 | 2 246 | 1 839 | 1 388 |
| Omløpsmidler | 2 978 | 4 691 | 2 623 | 2 774 | 3 141 |
| Sum eiendeler | 3 724 | 5 661 | 4 869 | 4 612 | 4 529 |
| Egenkapital | 30 | 41 | 44 | −576 | −24 |
| Kortsiktig gjeld | 3 148 | 4 921 | 2 723 | 3 624 | 3 910 |
| Langsiktig gjeld | 546 | 698 | 2 101 | 1 565 | 644 |

## Ledelse og styre

- Stein Andre Clausen: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Flugonvegen 127, 3697 Tuddal
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 56.110 Drift av restauranter
- Etablert: 11.10.2017
- Tidligere navn: SAC DRIFT 2 AS (2017)
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2017
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Regnskapsfører: [LIGO REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/892122652-ligo-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 250 av 6 232 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjons-, handels- og serveringsvirksomhet med hovedvekt på pizzaprodukter, samt hva hermed står i forbindelse herunder å delta i selskaper med lignende virksomhet.

## Kunngjøringer

- 16.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000558405&sokeverdi=919767367&spraak=nb)
- 25.10.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000802322&sokeverdi=919767367&spraak=nb)
- 09.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000685289&sokeverdi=919767367&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SAC INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/999251528-sac-invest-as) | Hjartdal | - | 1,22 mill. kr | −14,7 % |
| [BØEN GRILL OG PIZZA AS](https://www.norscout.com/no/company/937783671-boen-grill-og-pizza-as) | Hjartdal | - | - | - |
| [SEAPORT RESTAURANT AS](https://www.norscout.com/no/company/918752773-seaport-restaurant-as) | Oslo | 100 | 40 mill. kr | +20,5 % |
| [MM STAVANGER AS](https://www.norscout.com/no/company/930909025-mm-stavanger-as) | Haugesund | 98 | 35,6 mill. kr | +8,6 % |
| [DINNER AS](https://www.norscout.com/no/company/954080072-dinner-as) | Oslo | 101 | 107 mill. kr | +27,2 % |
| [STOCKFLETH AS](https://www.norscout.com/no/company/916280572-stockfleth-as) | Oslo | 97 | 48,5 mill. kr | +10,4 % |
| [GRAND CAFÈ OSLO AS](https://www.norscout.com/no/company/985142602-grand-cafe-oslo-as) | Oslo | 102 | 52,7 mill. kr | +3,1 % |
| [DER PEPPERN GROR AS](https://www.norscout.com/no/company/814446832-der-peppern-gror-as) | Oslo | 97 | 33,9 mill. kr | −15,1 % |

## Bedriftslister

- [Hotell- og restaurantbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/oslo)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/bergen)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/trondheim)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/kristiansand)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/drammen)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
