---
title: "FEIRING AS (919777885): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "FEIRING AS i Lørenskog hadde 27 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 15 ansatte. Daglig leder er Margrethe Lien. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/919777885-feiring-as"
---

# FEIRING AS

Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin · Lørenskog · Etablert 2017

- Org.nr: 919 777 885
- Nettsted: [feiring.no](https://www.feiring.no)
- Daglig leder: Margrethe Lien (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 27 mill. kr (−22,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −14,9 mill. kr (Margin −55,1 %)
- Ansatte: 15
- Konsernets driftsinntekter 2025: 629 mill. kr (−3,7 % fra 2024)

## Ansatte

- oktober 2025: 18
- november 2025: 16
- desember 2025: 17
- januar 2026: 16
- mai 2026: 15

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 3,7 % (svak). Opp fra 3,2 % i 2024
- Likviditet: 1,46 (tilfredsstillende). Opp fra 1,10 i 2024
- Soliditet: 34,0 % (god). Opp fra 29,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 2,1 % | 7,7 % | 3,2 % | 3,7 % |
| Driftsmargin | −1 123,6 % | −108,0 % | −57,6 % | −25,2 % | −55,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 0,0 % | 7,1 % | −4,7 % | −1,6 % |
| Likviditetsgrad | 0,92 | 1,96 | 2,72 | 1,10 | 1,46 |
| Soliditet | 43,2 % | 42,7 % | 42,1 % | 29,6 % | 34,0 % |
| Gjeldsgrad | 1,3 | 1,3 | 1,4 | 2,4 | 1,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 600 | 17 620 | 25 443 | 34 937 | 27 000 |
| Driftsresultat | −6 741 | −19 034 | −14 648 | −8 809 | −14 879 |
| Årsresultat | 28 092 | −78 | 14 957 | −7 833 | −2 550 |
| Driftsmargin | −1 123,6 % | −108 % | −57,6 % | −25,2 % | −55,1 % |
| Sum gjeld | 265 742 | 270 847 | 297 680 | 496 578 | 399 435 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 43 746 | - |
| Finansresultat | - | - | - | −1 188 | - |
| Resultat før skatt | 28 092 | −78 | 14 957 | −9 997 | −3 249 |
| Anleggsmidler | 428 442 | 413 808 | 433 980 | 457 999 | 482 596 |
| Omløpsmidler | 39 297 | 58 957 | 80 574 | 247 621 | 122 734 |
| Sum eiendeler | 467 738 | 472 765 | 514 555 | 705 620 | 605 330 |
| Egenkapital | 201 997 | 201 918 | 216 875 | 209 042 | 205 895 |
| Kortsiktig gjeld | 42 545 | 30 078 | 29 621 | 224 215 | 84 232 |
| Langsiktig gjeld | 223 196 | 240 769 | 268 058 | 272 363 | 315 203 |

## Konsernregnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 757 252 | 653 550 | 629 048 |
| Driftsresultat | 26 875 | −20 840 | −35 926 |
| Årsresultat | −1 868 | −48 120 | −51 635 |
| Driftsmargin | 3,5 % | −3,2 % | −5,7 % |
| Sum gjeld | 627 670 | 663 886 | 734 606 |
| Sum driftskostnader | 730 377 | 674 390 | 664 974 |
| Finansresultat | −26 869 | −29 179 | −29 454 |
| Resultat før skatt | 6 | −50 019 | −65 380 |
| Anleggsmidler | 730 048 | 713 086 | 754 773 |
| Omløpsmidler | 244 085 | 245 544 | 221 102 |
| Sum eiendeler | 974 133 | 958 630 | 975 875 |
| Egenkapital | 346 463 | 294 744 | 241 269 |
| Kortsiktig gjeld | 150 869 | 198 871 | 187 043 |
| Langsiktig gjeld | 476 801 | 465 015 | 547 563 |

## Ledelse og styre

- Margrethe Lien: Daglig leder og styremedlem
- Knut Harald Ollendorff: Styrets leder
- Geir Magne Aarstad: Styremedlem
- Nina Kathrine Hammerstad: Styremedlem
- Trygve Ollendorff: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Feiringveien 31, 1475 Finstadjordet
- Postadresse: Postboks 394, 1471 Lørenskog
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 08.120 Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin
- Etablert: 10.10.2017
- Aksjekapital: 1 150 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2020
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: [AZETS INSIGHT AS](https://www.norscout.com/no/company/983338917-azets-insight-as)
- Størrelse: Nr. 43 av 262 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Investering i aksjer og verdipapirer, selskaper, selskapsandeler og fast eiendom samt alt som står i forbindelse med dette.

## Kunngjøringer

- 21.09.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000753562&sokeverdi=919777885&spraak=nb)
- 27.04.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000210296&sokeverdi=919777885&spraak=nb)
- 01.10.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000768884&sokeverdi=919777885&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 05.11.2024: Tilskudd fra ENOVA SF, 1,36 mill. kr
- 05.11.2024: Tilskudd fra ENOVA SF, 1,68 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [FEIRING BRUK AS](https://www.norscout.com/no/company/943142947-feiring-bruk-as) | Lørenskog | 93 | 369 mill. kr | +28 % |
| [SØRLIE MINING INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/915657400-sorlie-mining-invest-as) | Lørenskog | - | 0 kr | - |
| [OLLENDORFF HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/919778016-ollendorff-holding-as) | Lørenskog | - | 0 kr | - |
| [FEIRING MILJØ AS](https://www.norscout.com/no/company/988784338-feiring-miljo-as) | Lørenskog | 11 | 37,4 mill. kr | −32,5 % |
| [BULLDOZER MASKINLAG PRODUKSJON AS](https://www.norscout.com/no/company/976091701-bulldozer-maskinlag-produksjon-as) | Sortland | 15 | 52,6 mill. kr | +24,7 % |
| [BERGNESET PUKK & GRUS AS](https://www.norscout.com/no/company/997612760-bergneset-pukk-grus-as) | Balsfjord | 14 | 79,7 mill. kr | +93,3 % |
| [BRØDRENE HAUGEN MASKIN OG GRUS AS](https://www.norscout.com/no/company/919925604-brodrene-haugen-maskin-og-grus-as) | Nord-Fron | 16 | 16 mill. kr | +0,5 % |
| [A. STORHAUG AS](https://www.norscout.com/no/company/913018516-a-storhaug-as) | Nes | 14 | 44,3 mill. kr | +14,3 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 22.09.2026.
