---
title: "INNLANDET ELEMENTFABRIKK AS (919823615): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "INNLANDET ELEMENTFABRIKK AS i Stange hadde 39,6 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 16 ansatte. Daglig leder er Erik Olsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/919823615-innlandet-elementfabrikk-as"
---

# INNLANDET ELEMENTFABRIKK AS

Produksjon av andre bygningsartikler · Stange · Etablert 2017

- Org.nr: 919 823 615
- Nettsted: [innef.no](https://innef.no)
- Daglig leder: Erik Olsen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 39,6 mill. kr (−15,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −7,07 mill. kr (Margin −17,9 %)
- Ansatte: 16

## Ansatte

- november 2025: 20
- februar 2026: 19
- april 2026: 18
- mai 2026: 17
- juli 2026: 16

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −40,1 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra −18,7 % i 2024
- Likviditet: 0,75 (svak). Ned fra 1,33 i 2024
- Soliditet: −81,5 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra −33,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 24,5 % | 3,1 % | −18,7 % | −40,1 % |
| Driftsmargin | 6,1 % | 7,7 % | 1,6 % | −10,7 % | −17,9 % |
| Likviditetsgrad | 1,05 | 1,46 | 1,36 | 1,33 | 0,75 |
| Soliditet | −22,9 % | −5,7 % | −4,6 % | −33,9 % | −81,5 % |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 78 229 | 90 681 | 64 641 | 47 042 | 39 563 |
| Driftsresultat | 4 791 | 7 004 | 1 018 | −5 046 | −7 067 |
| Årsresultat | 3 498 | 4 685 | 44 | −4 812 | −8 279 |
| Driftsmargin | 6,1 % | 7,7 % | 1,6 % | −10,7 % | −17,9 % |
| Sum gjeld | 34 184 | 31 131 | 37 785 | 23 980 | 31 504 |
| Sum driftskostnader | - | - | 63 623 | 52 089 | 46 630 |
| Finansresultat | - | - | −962 | −1 123 | −1 232 |
| Resultat før skatt | 3 529 | 6 007 | 56 | −6 169 | −8 300 |
| Anleggsmidler | 6 659 | 4 602 | 3 812 | 4 710 | 4 267 |
| Omløpsmidler | 21 150 | 24 839 | 32 327 | 13 204 | 13 089 |
| Sum eiendeler | 27 809 | 29 441 | 36 139 | 17 913 | 17 355 |
| Egenkapital | −6 375 | −1 690 | −1 646 | −6 067 | −14 149 |
| Kortsiktig gjeld | 20 107 | 17 054 | 23 709 | 9 904 | 17 427 |
| Langsiktig gjeld | 14 077 | 14 077 | 14 077 | 14 077 | 14 077 |

## Ledelse og styre

- Erik Olsen: Daglig leder
- Ole Feet: Styrets leder
- Richard Urbanski: Styremedlem
- Vidar Sandermoen: Styremedlem
- Jostein Gjerdrum: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Linjevegen 31, 2344 Ilseng
- Postadresse: Postboks 4, 2346 Ilseng
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 16.230 Produksjon av andre bygningsartikler
- Etablert: 11.10.2017
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2017
- Revisor: [REVISJONSFORUM AS](https://www.norscout.com/no/company/913801415-revisjonsforum-as)
- Størrelse: Nr. 51 av 271 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Industriell boligproduksjon og handelsvirksomhet og annen økonomisk virksomhet i forbindelse med dette.

## Siste endringer

- 07.07.2026: Styret endret
- 29.01.2026: Ole Asbjørn Møller fratrådt som daglig leder

## Kunngjøringer

- 15.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000552918&sokeverdi=919823615&spraak=nb)
- 07.07.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000507587&sokeverdi=919823615&spraak=nb)
- 23.10.2025: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000799452&sokeverdi=919823615&spraak=nb)
- 15.09.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000740348&sokeverdi=919823615&spraak=nb)
- 31.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000653926&sokeverdi=919823615&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [HESTNÆS TRAPPEFABRIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/972412503-hestnaes-trappefabrikk-as) | Stange | 15 | 23,1 mill. kr | −2,0 % |
| [FAGTRAPP AS](https://www.norscout.com/no/company/919188995-fagtrapp-as) | Stange | 7 | 16 mill. kr | +24,8 % |
| [ESPA SNEKKERVERKSTED AS](https://www.norscout.com/no/company/991080252-espa-snekkerverksted-as) | Stange | 6 | 8,53 mill. kr | +1,3 % |
| [BJØRA EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/920060692-bjora-eiendom-as) | Stange | - | 3,19 mill. kr | +7,5 % |
| [SCALA INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/920169732-scala-invest-as) | Stange | - | 2,53 mill. kr | +132,2 % |
| [HEDALM ANEBYHUS HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/912537749-hedalm-anebyhus-holding-as) | Stange | - | - | - |
| [VENTRA AS](https://www.norscout.com/no/company/920256554-ventra-as) | Stange | - | - | - |
| [SCANPOLE AS](https://www.norscout.com/no/company/985817030-scanpole-as) | Stange | 43 | 240 mill. kr | +15,6 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 04.10.2026.
