---
title: "SMIAA AS (919857471): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SMIAA AS i Randaberg hadde 29,2 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 19 ansatte. Daglig leder er Frank Thoresen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/919857471-smiaa-as"
---

# SMIAA AS

Reparasjon og vedlikehold av bearbeidede metallprodukter · Randaberg · Etablert 2017

- Org.nr: 919 857 471
- Nettsted: [smiaa.no](https://smiaa.no)
- Daglig leder: Frank Thoresen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 29,2 mill. kr (−9,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,08 mill. kr (Margin 3,7 %)
- Ansatte: 19 (Opp fra 17 i oktober 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 17
- februar 2026: 14
- mars 2026: 16
- april 2026: 17
- august 2026: 18
- september 2026: 19

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 4,2 % (svak). Ned fra 15,8 % i 2024
- Likviditet: 1,26 (tilfredsstillende). Opp fra 1,06 i 2024
- Soliditet: 27,6 % (god). Ned fra 32,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 8,6 % | 39,3 % | 15,8 % | 4,2 % |
| Driftsmargin | 0,5 % | 7,4 % | 23,3 % | 11,6 % | 3,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 295,2 % | 174,4 % | 37,1 % | 1,2 % |
| Likviditetsgrad | 1,00 | 1,02 | 1,33 | 1,06 | 1,26 |
| Soliditet | −0,7 % | 3,6 % | 33,9 % | 32,7 % | 27,6 % |
| Gjeldsgrad | - | 26,6 | 2,0 | 2,1 | 2,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 14 989 | 22 048 | 36 690 | 32 358 | 29 192 |
| Driftsresultat | 81 | 1 640 | 8 553 | 3 743 | 1 076 |
| Årsresultat | −522 | 854 | 7 332 | 2 280 | 66 |
| Driftsmargin | 0,5 % | 7,4 % | 23,3 % | 11,6 % | 3,7 % |
| Sum gjeld | 18 492 | 19 024 | 15 704 | 15 845 | 20 373 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 28 615 | 28 116 |
| Finansresultat | - | - | - | −816 | −987 |
| Resultat før skatt | −522 | 854 | 7 641 | 2 927 | 89 |
| Anleggsmidler | 14 926 | 14 095 | 14 460 | 18 707 | 20 343 |
| Omløpsmidler | 3 428 | 5 645 | 9 293 | 4 850 | 7 808 |
| Sum eiendeler | 18 354 | 19 740 | 23 753 | 23 557 | 28 151 |
| Egenkapital | −138 | 716 | 8 048 | 7 712 | 7 778 |
| Kortsiktig gjeld | 3 432 | 5 555 | 6 990 | 4 582 | 6 209 |
| Langsiktig gjeld | 15 060 | 13 469 | 8 715 | 11 263 | 14 164 |

## Ledelse og styre

- Frank Thoresen: Daglig leder og styremedlem
- Frode Thoresen: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Tangen 13, 4072 Randaberg
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 33.110 Reparasjon og vedlikehold av bearbeidede metallprodukter
- Etablert: 03.10.2017
- Aksjekapital: 3 100 331 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2017
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Regnskapsfører: [RANDABERG REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/988980315-randaberg-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 18 av 52 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Mekanisk virksomhet med hovedvekt på sponfraskillende bearbeiding og agenturvirksomhet mv., samt det som naturlig står i forbindelse med dette.

## Siste endringer

- 06.10.2026: Revisor endret
- 02.07.2026: Revisor endret
- 21.03.2026: Aksjekapital endret
- 21.03.2026: Kapitalforhøyelse registrert

## Kunngjøringer

- 06.10.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000782478&sokeverdi=919857471&spraak=nb)
- 01.07.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000476653&sokeverdi=919857471&spraak=nb)
- 15.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000381445&sokeverdi=919857471&spraak=nb)
- 21.03.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000132959&sokeverdi=919857471&spraak=nb)
- 21.03.2026: [Kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000132960&sokeverdi=919857471&spraak=nb)
- 21.03.2026: [Gjennomføring av fisjon](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000132958&sokeverdi=919857471&spraak=nb)
- 21.01.2026: [Fisjonsbeslutning](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000025114&sokeverdi=919857471&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 29.06.2021: Garanti fra EKSPORTFINANSIERING NORGE, 3 mill. kr
- 29.06.2021: Garanti fra GARANTIINSTITUTTET FOR EKSPORTKREDITT/ THE NORWEGIAN EXPORT CREDIT GUARANTEE AGENCY, 3 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [CTF HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/989254227-ctf-holding-as) | Randaberg | - | 263 964 kr | - |
| [SHIP & RIG SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/921457162-ship-rig-service-as) | Randaberg | 41 | 73,9 mill. kr | −1,0 % |
| [HS MASKINSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/928042057-hs-maskinservice-as) | Randaberg | - | 4,7 mill. kr | +13,1 % |
| [GMC MARITIME AS](https://www.norscout.com/no/company/926121952-gmc-maritime-as) | Randaberg | 43 | 144 mill. kr | +13,1 % |
| [NORTH WELL GEFRO AS](https://www.norscout.com/no/company/993025046-north-well-gefro-as) | Randaberg | 49 | 117 mill. kr | −1,3 % |
| [HERMES HOLDING 2 AS](https://www.norscout.com/no/company/919795123-hermes-holding-2-as) | Randaberg | - | 0 kr | - |
| [HERMES MARINE SERVICES AS](https://www.norscout.com/no/company/919794542-hermes-marine-services-as) | Randaberg | 58 | 273 mill. kr | −6,7 % |
| [HERMES HOLDING SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/932260972-hermes-holding-service-as) | Randaberg | - | 0 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
