---
title: "MAXI TANNHELSE AS (919923997): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "MAXI TANNHELSE AS i Sandnes hadde 18,5 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 7 ansatte. Daglig leder er Gunn Ertresvåg. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/919923997-maxi-tannhelse-as"
---

# MAXI TANNHELSE AS

Tannlegetjenester · Sandnes · Etablert 2017

- Org.nr: 919 923 997
- Nettsted: [maxitannhelse.no](https://maxitannhelse.no)
- Daglig leder: Gunn Ertresvåg (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 18,5 mill. kr (+4,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 4,24 mill. kr (Margin 22,9 %)
- Ansatte: 7

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 56,7 % (meget god). Ned fra 57,9 % i 2024
- Likviditet: 1,00 (tilfredsstillende). Ned fra 1,04 i 2024
- Soliditet: 16,8 % (tilfredsstillende). Ned fra 27,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 52,9 % | 35,3 % | 57,9 % | 56,7 % |
| Driftsmargin | 19,1 % | 23,7 % | 14,4 % | 21,3 % | 22,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 309,0 % | 124,4 % | 191,4 % | 257,7 % |
| Likviditetsgrad | - | 1,28 | 1,02 | 1,04 | 1,00 |
| Soliditet | 8,5 % | 23,3 % | 32,8 % | 27,8 % | 16,8 % |
| Gjeldsgrad | 10,7 | 3,3 | 2,0 | 2,6 | 5,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 13 517 | 14 830 | 15 937 | 17 656 | 18 460 |
| Driftsresultat | 2 580 | 3 514 | 2 302 | 3 757 | 4 236 |
| Årsresultat | 1 923 | 2 664 | 1 765 | 2 950 | 3 333 |
| Driftsmargin | 19,1 % | 23,7 % | 14,4 % | 21,3 % | 22,9 % |
| Sum gjeld | 5 623 | 5 543 | 3 998 | 5 213 | 6 626 |
| Sum driftskostnader | 10 937 | - | - | 13 899 | 14 224 |
| Finansresultat | −114 | - | - | 29 | 66 |
| Resultat før skatt | - | 3 416 | 2 264 | 3 786 | 4 302 |
| Anleggsmidler | 3 264 | 2 813 | 2 466 | 1 807 | 1 322 |
| Omløpsmidler | - | 4 418 | 3 484 | 5 408 | 6 640 |
| Sum eiendeler | 6 146 | 7 231 | 5 950 | 7 216 | 7 962 |
| Egenkapital | 523 | 1 688 | 1 953 | 2 003 | 1 336 |
| Kortsiktig gjeld | - | 3 442 | 3 404 | 5 213 | 6 626 |
| Langsiktig gjeld | - | 2 101 | 594 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Gunn Ertresvåg: Daglig leder og styremedlem
- Jo Mæhle: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Gravarsveien 7, 4306 Sandnes
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 86.230 Tannlegetjenester
- Etablert: 25.10.2017
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.12.2022
- Revisor: [FENDER AS](https://www.norscout.com/no/company/935413389-fender-as)
- Regnskapsfører: [ECIT KRR AS](https://www.norscout.com/no/company/999221394-ecit-krr-as)
- Størrelse: Nr. 85 av 1 770 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Selskapets virksomhet er Tannlegedrift og alt som hermed står i forbindelse heri inkludert deltagelse i andre selskap med samme formål.

## Siste endringer

- 13.10.2026: Antall ansatte endret til 7

## Kunngjøringer

- 16.02.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000061492&sokeverdi=919923997&spraak=nb)
- 27.10.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000804942&sokeverdi=919923997&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [FORUS TANN- OG KJEVEKLINIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/995003422-forus-tann-og-kjeveklinikk-as) | Sandnes | 9 | 28,4 mill. kr | +1,7 % |
| [TANNADI AS](https://www.norscout.com/no/company/993787868-tannadi-as) | Sandnes | 6 | 11,1 mill. kr | +0,7 % |
| [DENTAL NORGE FORUS AS](https://www.norscout.com/no/company/914734908-dental-norge-forus-as) | Sandnes | 11 | 14,7 mill. kr | −6,9 % |
| [TANNLEGE FAHRI M DEMIRBAS AS](https://www.norscout.com/no/company/998560284-tannlege-fahri-m-demirbas-as) | Sandnes | 6 | 10,4 mill. kr | +5,5 % |
| [TANNLEGELAGET AS](https://www.norscout.com/no/company/998825962-tannlegelaget-as) | Sandnes | 12 | 23,8 mill. kr | +17,7 % |
| [SIGTAC AS](https://www.norscout.com/no/company/979470517-sigtac-as) | Sandnes | 5 | 6,75 mill. kr | −12,7 % |
| [TANNLEGE MANUELA SCHOLTEN AS](https://www.norscout.com/no/company/985431620-tannlege-manuela-scholten-as) | Sandnes | 5 | 2,48 mill. kr | +25,2 % |
| [SKEIANE TANNLEGESENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/932517043-skeiane-tannlegesenter-as) | Sandnes | - | 6,57 mill. kr | +159,9 % |

## Bedriftslister

- [Helsebedrifter i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/sandnes)
- [Helsebedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/oslo)
- [Helsebedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/bergen)
- [Helsebedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/trondheim)
- [Helsebedrifter i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/baerum)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
