---
title: "INDERØY BRENNERI AS (919932570): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "INDERØY BRENNERI AS i Inderøy hadde 5,17 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Svein Berfjord. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/919932570-inderoy-brenneri-as"
---

# INDERØY BRENNERI AS

Destillering, rektifisering og blanding av sprit · Inderøy

- Org.nr: 919 932 570
- Daglig leder: Svein Berfjord (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 5,17 mill. kr (−2,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,8 mill. kr (Margin 34,7 %)
- Etablert: 2017

## Nøkkeltall 2025

- Likviditet: 1,39 (tilfredsstillende). Ned fra 1,42 i 2024
- Soliditet: 52,3 % (meget god). Opp fra 49,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 30,2 % | 6,6 % | - | - |
| Driftsmargin | 52,3 % | 48,6 % | 13,8 % | 13,8 % | 34,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 10,5 % | 11,3 % | 28,1 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,96 | 1,42 | 1,39 |
| Soliditet | 46,6 % | 47,6 % | 51,4 % | 49,3 % | 52,3 % |
| Gjeldsgrad | 1,1 | 1,1 | 0,9 | 1,0 | 0,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 5 567 | 6 079 | 4 890 | 5 293 | 5 174 |
| Driftsresultat | 2 911 | 2 954 | 674 | 732 | 1 797 |
| Årsresultat | 2 200 | 2 203 | 411 | 465 | 1 332 |
| Driftsmargin | 52,3 % | 48,6 % | 13,8 % | 13,8 % | 34,7 % |
| Sum gjeld | 4 927 | 5 398 | 4 901 | 5 574 | 6 146 |
| Sum driftskostnader | 2 656 | 3 125 | 4 217 | 4 561 | 3 377 |
| Finansresultat | −91 | −111 | −146 | −135 | −90 |
| Resultat før skatt | - | - | 527 | 597 | 1 707 |
| Anleggsmidler | 3 482 | 3 434 | 2 786 | 4 281 | 4 833 |
| Omløpsmidler | - | - | 7 298 | 6 707 | 8 060 |
| Sum eiendeler | 9 232 | 10 299 | 10 084 | 10 988 | 12 892 |
| Egenkapital | 4 305 | 4 901 | 5 183 | 5 414 | 6 746 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 3 716 | 4 729 | 5 804 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 1 185 | 845 | 343 |

## Ledelse og styre

- Svein Berfjord: Daglig leder og styremedlem
- Petter Berfjord: Styrets leder
- Grete Elnan: Styremedlem
- Erik Dahl: Styremedlem
- Jonny Melting: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Kjelvikvegen 71, 7670 Inderøy
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 11.010 Destillering, rektifisering og blanding av sprit
- Etablert: 11.09.2017
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2017
- Regnskapsfører: [EIKA ØKONOMI MIDT-NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/970999213-eika-okonomi-midt-norge-as)
- Størrelse: Nr. 10 av 38 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon og salg av alkoholholdig drikke, og dertil hørende virksomhet.

## Siste endringer

- 29.07.2026: Regnskapsfører endret
- 03.03.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 24.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000424380&sokeverdi=919932570&spraak=nb)
- 03.03.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000090876&sokeverdi=919932570&spraak=nb)
- 31.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000653936&sokeverdi=919932570&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [INDERØY GÅRDSBRYGGERI AS](https://www.norscout.com/no/company/998365937-inderoy-gardsbryggeri-as) | Inderøy | 5 | 3,27 mill. kr | +9,4 % |
| [SURF KOMBUCHA AS](https://www.norscout.com/no/company/917914249-surf-kombucha-as) | Inderøy | 8 | 7,71 mill. kr | +11,6 % |
| [ATLUNGSTAD HÅNDVERKSDESTILLERI AS](https://www.norscout.com/no/company/820853032-atlungstad-handverksdestilleri-as) | Nittedal | - | 6,46 mill. kr | −18,3 % |
| [BRENNEVINSGROVA AS](https://www.norscout.com/no/company/920367801-brennevinsgrova-as) | Sykkylven | - | 3,34 mill. kr | −1,0 % |
| [NUET AS](https://www.norscout.com/no/company/921687443-nuet-as) | Oslo | 5 | 1,31 mill. kr | −36 % |
| [FJORDING AS](https://www.norscout.com/no/company/819708312-fjording-as) | Oslo | - | 2,97 mill. kr | −2,0 % |
| [OSLO DISTILLERY AS](https://www.norscout.com/no/company/914281040-oslo-distillery-as) | Oslo | 5 | 4,06 mill. kr | −9,6 % |
| [HIERNAGLA BRENNERI AS](https://www.norscout.com/no/company/920388841-hiernagla-brenneri-as) | Sveio | - | 2,8 mill. kr | +46,1 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 12.08.2026.
