---
title: "REINLI MASKINSTASJON AS (919956151): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "REINLI MASKINSTASJON AS i Sør-Aurdal hadde 7,72 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 5 ansatte. Daglig leder er Jostein Kvaal. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/919956151-reinli-maskinstasjon-as"
---

# REINLI MASKINSTASJON AS

Tjenester tilknyttet planteproduksjon · Sør-Aurdal · Etablert 2017

- Org.nr: 919 956 151
- Daglig leder: Jostein Kvaal (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 7,72 mill. kr (−6,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,54 mill. kr (Margin 20 %)
- Ansatte: 5 (Ned fra 6 i november 2025)

## Ansatte

- november 2025: 6
- september 2026: 5

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 13,9 % (god). Ned fra 14,7 % i 2024
- Likviditet: 0,38 (ikke tilfredsstillende). Opp fra 0,31 i 2024
- Soliditet: 4,3 % (svak). Opp fra −1,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −5,8 % | 4,8 % | 14,7 % | 13,9 % |
| Driftsmargin | 2,8 % | −8,7 % | 6,7 % | 20,0 % | 20,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | - | 418,7 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 0,63 | 0,31 | 0,38 |
| Soliditet | −12,7 % | −5,0 % | −7,8 % | −1,5 % | 4,3 % |
| Gjeldsgrad | - | - | - | - | 22,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 4 705 | 5 707 | 8 069 | 8 274 | 7 721 |
| Driftsresultat | 130 | −494 | 537 | 1 656 | 1 544 |
| Årsresultat | −186 | −1 074 | −344 | 723 | 650 |
| Driftsmargin | 2,8 % | −8,7 % | 6,7 % | 20 % | 20 % |
| Sum gjeld | 6 863 | 11 489 | 12 293 | 11 486 | 10 760 |
| Sum driftskostnader | 4 575 | 6 201 | - | 6 618 | - |
| Finansresultat | −315 | −581 | - | −933 | - |
| Resultat før skatt | - | - | −344 | 723 | 650 |
| Anleggsmidler | 5 565 | 10 020 | 9 809 | 10 543 | 10 286 |
| Omløpsmidler | - | - | 1 591 | 774 | 954 |
| Sum eiendeler | 6 089 | 10 941 | 11 401 | 11 317 | 11 240 |
| Egenkapital | −774 | −548 | −893 | −170 | 480 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 2 529 | 2 481 | 2 534 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 9 764 | 9 005 | 8 226 |

## Ledelse og styre

- Jostein Kvaal: Daglig leder og styrets leder
- Vebjørn Kvaal: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: c/o Jostein Kvaal, Rustøvegen 84, 2933 Reinli
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 01.610 Tjenester tilknyttet planteproduksjon
- Etablert: 15.11.2017
- Aksjekapital: 60 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2017
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET VALHALL AS](https://www.norscout.com/no/company/980289648-sparebank-1-regnskapshuset-valhall-as)
- Størrelse: Nr. 30 av 199 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Maskinentreprenørvirksomhet og alt som står i forbindelse med dette, herunder investering og deltakelse i andre selskaper.

## Kunngjøringer

- 12.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000685920&sokeverdi=919956151&spraak=nb)
- 10.12.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000872370&sokeverdi=919956151&spraak=nb)
- 10.12.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000872371&sokeverdi=919956151&spraak=nb)
- 21.11.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000846035&sokeverdi=919956151&spraak=nb)
- 11.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000687913&sokeverdi=919956151&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SVEENE SKOG & LANDBRUK AS](https://www.norscout.com/no/company/913756932-sveene-skog-landbruk-as) | Sør-Aurdal | - | 4,85 mill. kr | +65,7 % |
| [STAUDE AS](https://www.norscout.com/no/company/922243727-staude-as) | Sør-Aurdal | - | 205 888 kr | - |
| [NORDRE GJØLSTAD AS](https://www.norscout.com/no/company/951565326-nordre-gjolstad-as) | Kongsvinger | 5 | 10,6 mill. kr | −2,3 % |
| [INGE TRETTSVEEN AS](https://www.norscout.com/no/company/911732459-inge-trettsveen-as) | Gjøvik | 5 | 5,85 mill. kr | −44,2 % |
| [ERSLAND AS](https://www.norscout.com/no/company/999072437-ersland-as) | Vindafjord | 6 | 1,63 mill. kr | +30 % |
| [NES MASKIN AS](https://www.norscout.com/no/company/912165353-nes-maskin-as) | Ringsaker | 5 | 5,21 mill. kr | +2,4 % |
| [NYLAND MASKIN AS](https://www.norscout.com/no/company/984360622-nyland-maskin-as) | Gloppen | 6 | 3,36 mill. kr | −21,6 % |
| [BORRE MASKIN AS](https://www.norscout.com/no/company/928441318-borre-maskin-as) | Horten | 5 | 5,07 mill. kr | +23,9 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
