---
title: "EUROMET AS (920014372): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "EUROMET AS i Rana hadde 3,23 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 5 ansatte. Daglig leder er Karl Bernhard Opstad. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/920014372-euromet-as"
---

# EUROMET AS

Støping av stål · Rana · Etablert 2017

- Org.nr: 920 014 372
- Daglig leder: Karl Bernhard Opstad (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 3,23 mill. kr (−41,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 550 270 kr (Margin 17 %)
- Ansatte: 5

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 6,1 % (tilfredsstillende). Ned fra 14,9 % i 2024
- Likviditet: 3,95 (meget god). Opp fra 1,38 i 2024
- Soliditet: 25,3 % (god). Ned fra 27,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 13,7 % | 8,0 % | 14,9 % | 6,1 % |
| Driftsmargin | 7,4 % | 9,8 % | 5,7 % | 13,0 % | 17,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 12,1 % | 39,6 % | 17,4 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 3,59 | 1,38 | 3,95 |
| Soliditet | 40,2 % | 60,2 % | 72,3 % | 27,5 % | 25,3 % |
| Gjeldsgrad | 1,5 | 0,7 | 0,4 | 2,6 | 3,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 3 455 | 3 900 | 3 668 | 5 490 | 3 232 |
| Driftsresultat | 255 | 383 | 209 | 715 | 550 |
| Årsresultat | 200 | 310 | 196 | 779 | 415 |
| Driftsmargin | 7,4 % | 9,8 % | 5,7 % | 13 % | 17 % |
| Sum gjeld | 1 477 | 1 328 | 835 | 7 544 | 9 646 |
| Sum driftskostnader | 3 200 | 3 517 | 3 459 | 4 774 | 2 682 |
| Finansresultat | 3 | 16 | 43 | 284 | −17 |
| Resultat før skatt | - | - | 253 | 999 | 533 |
| Anleggsmidler | 41 | 21 | 16 | 13 | 5 621 |
| Omløpsmidler | - | - | 2 996 | 10 397 | 7 292 |
| Sum eiendeler | 2 471 | 3 334 | 3 012 | 10 410 | 12 913 |
| Egenkapital | 994 | 2 006 | 2 177 | 2 867 | 3 267 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 835 | 7 544 | 1 846 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 7 800 |

## Ledelse og styre

- Karl Bernhard Opstad: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Steinbekkhaugveien 40, 8611 Mo i Rana
- Postadresse: Postboks 353, 8601 Mo i Rana
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 24.520 Støping av stål
- Etablert: 06.10.2017
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2018
- Regnskapsfører: [FJECO REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/996015505-fjeco-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 2 av 6 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive støperivirksomhet, samt annen virksomhet i naturlig tilknytning til denne.

## Siste endringer

- 11.05.2026: Antall ansatte endret til 5

## Kunngjøringer

- 09.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000360065&sokeverdi=920014372&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 11.07.2025: Tilskudd fra INNOVASJON NORGE, 1,5 mill. kr
- 11.07.2025: Tilskudd fra INNOVASJON NORGE, 1,5 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [EUROMET HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/920014429-euromet-holding-as) | Rana | - | - | - |
| [FERROGLOBE MANGAN NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/957779808-ferroglobe-mangan-norge-as) | Rana | 98 | 1,24 mrd. kr | −3,6 % |
| [7 STEEL NORDIC MANUFACTURING AS](https://www.norscout.com/no/company/953591421-7-steel-nordic-manufacturing-as) | Rana | 378 | 3,89 mrd. kr | −10,8 % |
| [7 STEEL NORDIC REINFORCING AS](https://www.norscout.com/no/company/980345114-7-steel-nordic-reinforcing-as) | Rana | - | - | - |
| [7 STEEL NORDIC GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/989528157-7-steel-nordic-group-as) | Rana | - | - | - |
| [FRANK SMED AS](https://www.norscout.com/no/company/886386052-frank-smed-as) | Oppdal | 6 | 8,49 mill. kr | −19,2 % |
| [RUSTFRITT AS](https://www.norscout.com/no/company/924420383-rustfritt-as) | Fredrikstad | - | 2,7 mill. kr | +44,1 % |
| [STAVANGER STEEL INDUSTRIES AS](https://www.norscout.com/no/company/921317859-stavanger-steel-industries-as) | Strand | - | 2,28 mill. kr | +12,9 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 10.06.2026.
