---
title: "HARALDSVANGEN AS (920051693): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HARALDSVANGEN AS i Haugesund hadde 1,23 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/920051693-haraldsvangen-as"
---

# HARALDSVANGEN AS

Detaljhandel med bakervarer, konditorvarer og sukkervarer · Haugesund · Etablert 2017

- Org.nr: 920 051 693
- Styreleder: Harald Hauge

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 1,23 mill. kr (+21,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,19 mill. kr (Margin 96,7 %)
- Konsernets driftsinntekter 2025: 110 mill. kr (+13,4 % fra 2024)

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 11,0 % (god). Samme som i 2024
- Likviditet: 21,10 (meget god). Opp fra 4,31 i 2024
- Soliditet: 98,9 % (meget god). Opp fra 96,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 11,1 % | 11,0 % | 11,0 % | 11,0 % |
| Driftsmargin | 95,7 % | 96,3 % | 96,3 % | 95,4 % | 96,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 11,6 % | 11,4 % | 11,5 % | 11,3 % |
| Likviditetsgrad | 0,43 | 2,25 | 2,77 | 4,31 | 21,10 |
| Soliditet | 94,2 % | 96,3 % | 96,2 % | 96,0 % | 98,9 % |
| Gjeldsgrad | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 014 | 1 014 | 1 014 | 1 014 | 1 228 |
| Driftsresultat | 970 | 976 | 976 | 967 | 1 188 |
| Årsresultat | 7 841 | 3 711 | 3 797 | 3 950 | 4 147 |
| Driftsmargin | 95,7 % | 96,3 % | 96,3 % | 95,4 % | 96,7 % |
| Sum gjeld | 2 037 | 1 366 | 1 434 | 1 625 | 466 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 47 | 40 |
| Finansresultat | - | - | - | 3 331 | 3 363 |
| Resultat før skatt | 8 137 | 3 991 | 4 101 | 4 298 | 4 551 |
| Anleggsmidler | 34 192 | 34 038 | 33 394 | 33 593 | 32 250 |
| Omløpsmidler | 883 | 3 076 | 3 968 | 7 010 | 9 841 |
| Sum eiendeler | 35 075 | 37 114 | 37 362 | 40 603 | 42 092 |
| Egenkapital | 33 038 | 35 748 | 35 928 | 38 979 | 41 625 |
| Kortsiktig gjeld | 2 037 | 1 366 | 1 434 | 1 625 | 466 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |

## Konsernregnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 91 138 | 97 296 | 110 300 |
| Driftsresultat | 13 540 | 15 207 | 14 873 |
| Årsresultat | 11 393 | 14 351 | 14 079 |
| Driftsmargin | 14,9 % | 15,6 % | 13,5 % |
| Sum gjeld | 197 085 | 188 801 | 178 700 |
| Sum driftskostnader | 77 598 | 82 089 | 95 427 |
| Finansresultat | −1 197 | −101 | 842 |
| Resultat før skatt | 12 343 | 15 106 | 15 715 |
| Anleggsmidler | 240 433 | 235 409 | 228 580 |
| Omløpsmidler | 93 989 | 102 981 | 110 695 |
| Sum eiendeler | 334 422 | 338 390 | 339 275 |
| Egenkapital | 137 337 | 149 587 | 160 574 |
| Kortsiktig gjeld | 16 442 | 16 677 | 18 473 |
| Langsiktig gjeld | 180 643 | 172 124 | 160 228 |

## Ledelse og styre

- Harald Hauge: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Rennesøygata 10, 5537 Haugesund
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.240 Detaljhandel med bakervarer, konditorvarer og sukkervarer
- Etablert: 04.10.2017
- Tidligere navn: HARALDSVANGEN I AS (2017 til 2023)
- Aksjekapital: 360 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2021
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Regnskapsfører: [ECIT FORRETNINGSPARTNER AS](https://www.norscout.com/no/company/990945748-ecit-forretningspartner-as)
- Størrelse: Nr. 135 av 167 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Investering i aksjer og andeler i andre selskaper.

## Kunngjøringer

- 01.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000637395&sokeverdi=920051693&spraak=nb)
- 06.10.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000774618&sokeverdi=920051693&spraak=nb)
- 12.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000691068&sokeverdi=920051693&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [HAUGESUND GODTELAND AS](https://www.norscout.com/no/company/927001152-haugesund-godteland-as) | Haugesund | 11 | 4,94 mill. kr | +25,2 % |
| [HAUGLI AS](https://www.norscout.com/no/company/980650871-haugli-as) | Haugesund | - | 806 562 kr | −48,4 % |
| [HAUGLI BAKERI BUTIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/941240801-haugli-bakeri-butikk-as) | Haugesund | 116 | 58,1 mill. kr | +25 % |
| [AUDA HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/936786510-auda-holding-as) | Haugesund | - | - | - |
| [CRUSH II AS](https://www.norscout.com/no/company/925732591-crush-ii-as) | Haugesund | - | 1,24 mill. kr | - |
| [AKTIV HOLD AS](https://www.norscout.com/no/company/931467506-aktiv-hold-as) | Haugesund | - | 1,16 mill. kr | - |
| [VETERANGARASJEN AS](https://www.norscout.com/no/company/920247636-veterangarasjen-as) | Haugesund | - | 1,28 mill. kr | −4,7 % |
| [HERJER MMA AS](https://www.norscout.com/no/company/915541593-herjer-mma-as) | Haugesund | - | 1,1 mill. kr | −34,9 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 02.08.2026.
