---
title: "BRENNERIVEIEN 23 AS (920137342): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "BRENNERIVEIEN 23 AS i Hammerfest hadde 917 343 kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/920137342-brenneriveien-23-as"
---

# BRENNERIVEIEN 23 AS

Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · Hammerfest

- Org.nr: 920 137 342
- Styreleder: Kai Fredriksen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 917 343 kr (+2,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 607 991 kr (Margin 66,3 %)
- Etablert: 2017

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 14,1 % (god). Ned fra 14,8 % i 2024
- Likviditet: 1,49 (tilfredsstillende). Ned fra 2,14 i 2024
- Soliditet: 68,0 % (meget god). Opp fra 67,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 14,4 % | 12,5 % | 14,8 % | 14,1 % |
| Driftsmargin | 63,6 % | 62,8 % | 61,4 % | 70,0 % | 66,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 21,9 % | 16,6 % | 20,1 % | 18,9 % |
| Likviditetsgrad | 1,02 | 2,50 | 1,82 | 2,14 | 1,49 |
| Soliditet | 56,3 % | 66,0 % | 64,7 % | 67,3 % | 68,0 % |
| Gjeldsgrad | 0,8 | 0,5 | 0,5 | 0,5 | 0,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 909 | 934 | 850 | 892 | 917 |
| Driftsresultat | 578 | 587 | 522 | 624 | 608 |
| Årsresultat | 424 | 425 | 354 | 444 | 431 |
| Driftsmargin | 63,6 % | 62,8 % | 61,4 % | 70 % | 66,3 % |
| Sum gjeld | 1 768 | 1 392 | 1 502 | 1 406 | 1 377 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 267 | 309 |
| Finansresultat | - | - | - | −55 | −56 |
| Resultat før skatt | 544 | 544 | 454 | 569 | 552 |
| Anleggsmidler | 3 800 | 3 629 | 3 457 | 3 286 | 3 423 |
| Omløpsmidler | 245 | 465 | 801 | 1 021 | 885 |
| Sum eiendeler | 4 046 | 4 094 | 4 258 | 4 306 | 4 308 |
| Egenkapital | 2 277 | 2 702 | 2 756 | 2 900 | 2 931 |
| Kortsiktig gjeld | 240 | 186 | 439 | 478 | 593 |
| Langsiktig gjeld | 1 529 | 1 206 | 1 063 | 928 | - |

## Ledelse og styre

- Kai Fredriksen: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Brenneriveien 25, 9601 Hammerfest
- Postadresse: Postboks 1147, 9616 Hammerfest
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.520 Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass
- Etablert: 25.10.2017
- Aksjekapital: 1 034 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2017
- Regnskapsfører: [FINNMARKSREVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/934330676-finnmarksrevisjon-as)
- Størrelse: Nr. 809 av 989 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Investering i eiendom, samt det som naturlig står i forbindelse med dette.

## Kunngjøringer

- 27.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000212208&sokeverdi=920137342&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [BRENNERIVEIEN AS](https://www.norscout.com/no/company/917877955-brenneriveien-as) | Hammerfest | - | 2,1 mill. kr | +8,2 % |
| [SVARTFJELLVEIEN 4 AS](https://www.norscout.com/no/company/919074019-svartfjellveien-4-as) | Hammerfest | - | 628 800 kr | - |
| [BLOCH EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/946765945-bloch-eiendom-as) | Hammerfest | - | 7,17 mill. kr | +10,3 % |
| [BLOCH HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/997538021-bloch-holding-as) | Hammerfest | - | 32 478 kr | - |
| [HC. JERNVARE AS](https://www.norscout.com/no/company/920382584-hc-jernvare-as) | Hammerfest | 6 | 8,68 mill. kr | +20,6 % |
| [NYBOLOFT BYGGEVARE AS](https://www.norscout.com/no/company/817877052-nyboloft-byggevare-as) | Hammerfest | 11 | 32,6 mill. kr | +14,7 % |
| [BLOCH BYGG OG MATERIALHANDEL AS](https://www.norscout.com/no/company/980380505-bloch-bygg-og-materialhandel-as) | Hammerfest | 18 | 61,8 mill. kr | +27,1 % |
| [FUN BIKING AS](https://www.norscout.com/no/company/918041982-fun-biking-as) | Hammerfest | - | 1,4 mill. kr | −45,3 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
