---
title: "MARIA OLAISEN AS (920162851): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "MARIA OLAISEN AS i Lurøy hadde 73,7 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 5 ansatte. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/920162851-maria-olaisen-as"
---

# MARIA OLAISEN AS

Andre egeninvesteringsselskaper · Lurøy · Etablert 2017

- Org.nr: 920 162 851
- Styreleder: Maria Olaisen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 73,7 mill. kr (+148,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −32,5 mill. kr (Margin −44,1 %)
- Ansatte: 5

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 153,1 % (meget god). Opp fra 14,4 % i 2024
- Likviditet: 12,23 (meget god). Opp fra 2,15 i 2024
- Soliditet: 92,1 % (meget god). Opp fra 67,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 25,2 % | 24,3 % | 14,4 % | 153,1 % |
| Driftsmargin | 93,7 % | 84,5 % | 71,5 % | 62,0 % | −44,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 23,2 % | 21,2 % | 11,7 % | 172,2 % |
| Likviditetsgrad | 2,12 | 2,49 | 3,07 | 2,15 | 12,23 |
| Soliditet | 62,4 % | 69,4 % | 76,1 % | 67,2 % | 92,1 % |
| Gjeldsgrad | 0,6 | 0,4 | 0,3 | 0,5 | 0,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| mill. kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 78,4 | 63,4 | 33,6 | 29,7 | 73,7 |
| Driftsresultat | 73,4 | 53,5 | 24,0 | 18,4 | −32,5 |
| Årsresultat | 86,5 | 42,3 | 42,6 | 24,2 | 1 633,7 |
| Driftsmargin | 93,7 % | 84,5 % | 71,5 % | 62 % | −44,1 % |
| Sum gjeld | 105,2 | 83,7 | 66,6 | 98,4 | 146,0 |
| Sum driftskostnader | - | - | 9,5 | 11,3 | 106,3 |
| Finansresultat | - | - | 18,6 | 5,8 | 1 666,2 |
| Resultat før skatt | 87,4 | 42,3 | 42,6 | 24,2 | 1 633,7 |
| Anleggsmidler | 56,3 | 64,6 | 74,1 | 88,2 | 56,3 |
| Omløpsmidler | 223,1 | 208,6 | 204,7 | 211,5 | 1 786,3 |
| Sum eiendeler | 279,4 | 273,2 | 278,8 | 299,7 | 1 842,5 |
| Egenkapital | 174,3 | 189,6 | 212,1 | 201,3 | 1 696,5 |
| Kortsiktig gjeld | 105,2 | 83,7 | 66,6 | 98,4 | 146,0 |
| Langsiktig gjeld | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | - |

## Ledelse og styre

- Maria Olaisen: Styrets leder
- Håvard Olaisen: Styremedlem
- Edda Olaisen-Enqvist: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Hamnholmveien 44, 8764 Lovund
- Postadresse: Grundingen 3, 0250 Oslo
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 64.323 Andre egeninvesteringsselskaper
- Etablert: 04.11.2017
- Aksjekapital: 59 350 kr
- MVA-registrert: Nei
- Revisor: [CROWE PARTNER REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/922829845-crowe-partner-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [VIEW PROCURATOR AS](https://www.norscout.com/no/company/934560892-view-procurator-as)
- Størrelse: Nr. 17 av 2 251 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Eie aksjer i andre selskaper, kjøp og salg av eiendom m.v.

## Siste endringer

- 04.09.2026: Ny postadresse
- 26.02.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 07.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000510508&sokeverdi=920162851&spraak=nb)
- 26.02.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000082561&sokeverdi=920162851&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [HÅVARD HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/913711696-havard-holding-as) | Lurøy | - | 3,9 mill. kr | +36,4 % |
| [KVARØY HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/913711610-kvaroy-holding-as) | Lurøy | - | 3,9 mill. kr | +36,4 % |
| [LURØY HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/913191471-luroy-holding-as) | Lurøy | - | - | - |
| [TEIGENS DØTRE AS](https://www.norscout.com/no/company/921858078-teigens-dotre-as) | Lurøy | - | - | - |
| [PACTUM AS](https://www.norscout.com/no/company/929979397-pactum-as) | Oslo | 5 | 375 mill. kr | +47,1 % |
| [DATUM OPPORTUNITY AS](https://www.norscout.com/no/company/989698176-datum-opportunity-as) | Oslo | 5 | 9,52 mill. kr | - |
| [INTELLIGENT TRADING AS](https://www.norscout.com/no/company/821559782-intelligent-trading-as) | Oslo | 5 | 393 mill. kr | +186,1 % |
| [BALDER BETALING AS](https://www.norscout.com/no/company/918693009-balder-betaling-as) | Bergen | 5 | 6,11 mill. kr | +35,5 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 04.10.2026.
