---
title: "VMS OPERATIONS AS (920192793): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "VMS OPERATIONS AS i Trondheim hadde 23,7 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 5 ansatte. Daglig leder er Jannicke Johansen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/920192793-vms-operations-as"
---

# VMS OPERATIONS AS

Reparasjon og vedlikehold av maskiner · Trondheim · Etablert 2017

Morselskap for 5 selskaper

- Org.nr: 920 192 793
- Daglig leder: Jannicke Johansen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 23,7 mill. kr (0,0 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,36 mill. kr (Margin 5,7 %)
- Ansatte: 5
- Konsernets driftsinntekter 2025: 699 mill. kr (−1,4 % fra 2024)

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 32,3 % (meget god). Opp fra 14,5 % i 2024
- Likviditet: 1,14 (tilfredsstillende). Samme som i 2024
- Soliditet: 62,7 % (meget god). Opp fra 56,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 17,3 % | - | 14,5 % | 32,3 % |
| Driftsmargin | 14,8 % | 16,1 % | - | 6,7 % | 5,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 21,7 % | - | 20,9 % | 54,5 % |
| Likviditetsgrad | 1,92 | 1,64 | - | 1,14 | 1,14 |
| Soliditet | 69,7 % | 65,2 % | 67,3 % | 56,1 % | 62,7 % |
| Gjeldsgrad | 0,4 | 0,5 | 0,5 | 0,8 | 0,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 9 434 | 9 989 | 15 472 | 23 729 | 23 737 |
| Driftsresultat | 1 395 | 1 607 | - | 1 598 | 1 361 |
| Årsresultat | 56 401 | 29 622 | 90 936 | 24 379 | 56 383 |
| Driftsmargin | 14,8 % | 16,1 % | - | 6,7 % | 5,7 % |
| Sum gjeld | 60 952 | 74 458 | 71 352 | 84 346 | 61 969 |
| Sum driftskostnader | - | - | −446 | 22 132 | 22 376 |
| Finansresultat | - | - | 92 126 | 25 040 | 56 479 |
| Resultat før skatt | 56 825 | 30 337 | - | 26 637 | 57 840 |
| Anleggsmidler | 84 020 | 91 787 | 95 864 | 95 864 | 95 864 |
| Omløpsmidler | 116 829 | 122 190 | - | 96 436 | 70 442 |
| Sum eiendeler | 200 849 | 213 977 | 218 307 | 192 301 | 166 306 |
| Egenkapital | 139 897 | 139 520 | 146 955 | 107 955 | 104 338 |
| Kortsiktig gjeld | 60 946 | 74 443 | - | 84 336 | 61 961 |
| Langsiktig gjeld | 6 | 15 | - | 10 | 8 |

## Konsernregnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 644 897 | 708 710 | 698 784 |
| Driftsresultat | 75 032 | 85 199 | 56 298 |
| Årsresultat | 66 777 | 73 062 | 48 298 |
| Driftsmargin | 11,6 % | 12 % | 8,1 % |
| Sum gjeld | 130 534 | 107 644 | 100 523 |
| Sum driftskostnader | 569 865 | 623 512 | 642 486 |
| Finansresultat | 9 309 | 8 679 | 5 735 |
| Resultat før skatt | 84 340 | 93 878 | 62 033 |
| Anleggsmidler | 2 486 | 2 740 | 2 506 |
| Omløpsmidler | 286 449 | 272 986 | 254 397 |
| Sum eiendeler | 288 934 | 275 727 | 256 904 |
| Egenkapital | 158 400 | 168 083 | 156 380 |
| Kortsiktig gjeld | 130 296 | 107 530 | 100 273 |
| Langsiktig gjeld | 239 | 113 | 251 |

## Konsern

6 selskaper.

- VMS OPERATIONS AS (Denne bedriften)
  - [VMS FINNMARK AS](https://www.norscout.com/no/company/914737923-vms-finnmark-as) (7 ansatte)
  - [VMS HORDALAND AS](https://www.norscout.com/no/company/964603154-vms-hordaland-as) (43 ansatte)
    - [VMS TROMSØ AS](https://www.norscout.com/no/company/978634397-vms-tromso-as) (50 % · 16 ansatte)
  - [VMS TRONDHEIM AS](https://www.norscout.com/no/company/964762414-vms-trondheim-as) (66 ansatte)
    - [VMS MØRE OG ROMSDAL AS](https://www.norscout.com/no/company/964838151-vms-more-og-romsdal-as) (90 % · 20 ansatte)

## Ledelse og styre

- Jannicke Johansen: Daglig leder og styremedlem
- Frode Johansen: Styrets leder
- Espen-Andre Kråkemo: Styremedlem
- Cathrine Johansen: Styremedlem
- Sven Ole Frønes: Styremedlem
- Åge Skår: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Terminalen 1, 7080 Heimdal
- Postadresse: Postboks 6192 Torgarden, 7435 Trondheim
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 33.120 Reparasjon og vedlikehold av maskiner
- Etablert: 20.11.2017
- Aksjekapital: 7 042 200 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2018
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Størrelse: Nr. 116 av 1 023 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Investeringsvirksomhet med aksjer og eiendom, samt servicevirksomhet herunder å tilby konsulent og servicetjenester, samt alt hva hermed står i forbindelse.

## Siste endringer

- 13.09.2025: Antall ansatte endret til 5

## Kunngjøringer

- 13.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000539017&sokeverdi=920192793&spraak=nb)
- 08.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000555328&sokeverdi=920192793&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [PMV SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/992446218-pmv-service-as) | Trondheim | 7 | 16,7 mill. kr | +40,9 % |
| [SINO SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/917657289-sino-service-as) | Trondheim | 5 | 1,69 mill. kr | +11,7 % |
| [VMS TRONDHEIM AS](https://www.norscout.com/no/company/964762414-vms-trondheim-as) | Trondheim | 66 | 237 mill. kr | −1,6 % |
| [BRØDRENE BRÅ AS](https://www.norscout.com/no/company/992709812-brodrene-bra-as) | Trondheim | - | 6,95 mill. kr | −25,3 % |
| [KIS NORD AS](https://www.norscout.com/no/company/984625537-kis-nord-as) | Trondheim | 93 | 249 mill. kr | +12,6 % |
| [MPTEK AS](https://www.norscout.com/no/company/931315196-mptek-as) | Trondheim | - | 3,9 mill. kr | +17,6 % |
| [HAARSAKER SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/998576431-haarsaker-service-as) | Trondheim | - | 2,93 mill. kr | −11,3 % |
| [M-TECH AS](https://www.norscout.com/no/company/912603822-m-tech-as) | Trondheim | - | 2,88 mill. kr | +23,8 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/trondheim)
- [Helsebedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/trondheim)
- [IT-selskaper i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/trondheim)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Transportbedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/trondheim)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/trondheim)

Kilde: Norscout. Oppdatert 04.10.2026.
