---
title: "SEKTOR M 28 AS (920212999): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SEKTOR M 28 AS i Stavanger hadde 6,59 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Ole Kenneth Nordahl-Larsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/920212999-sektor-m-28-as"
---

# SEKTOR M 28 AS

Utleie av egen eller leid fast eiendom · Stavanger

- Org.nr: 920 212 999
- Daglig leder: Ole Kenneth Nordahl-Larsen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 6,59 mill. kr (+21,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,84 mill. kr (Margin 28 %)
- Etablert: 2017

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 6,5 % (tilfredsstillende). Opp fra −2,9 % i 2024
- Likviditet: 26,14 (meget god). Opp fra 14,28 i 2024
- Soliditet: 30,5 % (god). Opp fra 21,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −13,1 % | - | −2,9 % | 6,5 % |
| Driftsmargin | −469,2 % | −284,7 % | −93,4 % | −15,3 % | 28,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | −134,3 % | −44,2 % | 7,4 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,02 | 14,28 | 26,14 |
| Soliditet | 27,5 % | 13,8 % | 13,2 % | 21,8 % | 30,5 % |
| Gjeldsgrad | 2,6 | 6,2 | 6,6 | 3,6 | 2,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 417 | 1 158 | 3 901 | 5 419 | 6 589 |
| Driftsresultat | −1 956 | −3 297 | −3 642 | −831 | 1 844 |
| Årsresultat | −1 779 | −3 044 | −3 764 | −1 747 | 461 |
| Driftsmargin | −469,2 % | −284,7 % | −93,4 % | −15,3 % | 28 % |
| Sum gjeld | 17 262 | 21 881 | 24 224 | 23 128 | 21 923 |
| Sum driftskostnader | 2 373 | 4 455 | 7 543 | 6 250 | 4 745 |
| Finansresultat | −325 | −605 | −1 183 | −1 409 | −1 252 |
| Resultat før skatt | - | - | −4 825 | −2 239 | 592 |
| Anleggsmidler | 18 596 | 21 082 | 22 257 | 22 333 | 19 433 |
| Omløpsmidler | - | - | 5 645 | 7 255 | 12 096 |
| Sum eiendeler | 23 814 | 25 390 | 27 902 | 29 588 | 31 529 |
| Egenkapital | 6 552 | 3 508 | 3 678 | 6 460 | 9 606 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 5 551 | 508 | 463 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 18 673 | 22 620 | 21 460 |

## Ledelse og styre

- Ole Kenneth Nordahl-Larsen: Daglig leder og styrets leder
- Torgeir Haaland: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Maskinveien 26, 4033 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendom
- Etablert: 20.12.2017
- Tidligere navn: MASKINVEIEN 32 II AS (2018 til 2019); ATHOMSTART INVEST 248 AS (2018)
- Aksjekapital: 150 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2018
- Revisor: [REVISJON VEST AS](https://www.norscout.com/no/company/982519411-revisjon-vest-as)
- Regnskapsfører: [KJELL HAVER REGNSKAPSSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/947214489-kjell-haver-regnskapsservice-as)
- Størrelse: Nr. 6 410 av 46 427 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som dermed står i forbindelse.

## Kunngjøringer

- 22.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000197247&sokeverdi=920212999&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [LANGFLÅTVEIEN 29 AS](https://www.norscout.com/no/company/912718980-langflatveien-29-as) | Stavanger | - | 6,61 mill. kr | +3,0 % |
| [GAUSELBAKKEN AS](https://www.norscout.com/no/company/986373128-gauselbakken-as) | Stavanger | - | 6,58 mill. kr | −1,5 % |
| [BOGANESVEIEN 10 AS](https://www.norscout.com/no/company/892828652-boganesveien-10-as) | Stavanger | - | 6,61 mill. kr | +6,4 % |
| [BILHUSET AS](https://www.norscout.com/no/company/975951324-bilhuset-as) | Stavanger | - | 6,44 mill. kr | −10,1 % |
| [MADLAKROSSEN 6-8 AS](https://www.norscout.com/no/company/989189425-madlakrossen-6-8-as) | Stavanger | - | 6,64 mill. kr | +8,1 % |
| [VANNKANTEN EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/916803133-vannkanten-eiendom-as) | Stavanger | - | 6,39 mill. kr | −16 % |
| [VARABERGMYRA 1-5 AS](https://www.norscout.com/no/company/961623847-varabergmyra-1-5-as) | Stavanger | - | 6,76 mill. kr | +2,4 % |
| [RØDNE EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/871164002-rodne-eiendom-as) | Stavanger | - | 6,37 mill. kr | +32,3 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Eiendomsselskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/oslo)
- [Eiendomsselskaper i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/bergen)
- [Eiendomsselskaper i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/trondheim)
- [Eiendomsselskaper i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/kristiansand)
- [Eiendomsselskaper i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/baerum)

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
