---
title: "RØROS MAT OG CATERING AS (920223923): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "RØROS MAT OG CATERING AS i Røros hadde 9,67 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 30 ansatte. Daglig leder er Kenneth Sigvartsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/920223923-roros-mat-og-catering-as"
---

# RØROS MAT OG CATERING AS

Produksjon av brød og ferske konditorvarer · Røros · Etablert 2017

- Org.nr: 920 223 923
- Daglig leder: Kenneth Sigvartsen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 9,67 mill. kr (+1,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 411 744 kr (Margin 4,3 %)
- Ansatte: 30 (Opp fra 22 i september 2025)

## Ansatte

- september 2025: 22
- desember 2025: 23
- februar 2026: 26
- april 2026: 27
- juni 2026: 26
- juli 2026: 27
- august 2026: 29
- september 2026: 30

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 19,2 % (meget god). Opp fra 16,6 % i 2024
- Likviditet: 2,23 (meget god). Ned fra 2,45 i 2024
- Soliditet: 44,1 % (meget god). Opp fra 37,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −1,9 % | −15,1 % | 16,6 % | 19,2 % |
| Driftsmargin | 1,9 % | −0,4 % | −2,7 % | 3,1 % | 4,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −5,1 % | −39,2 % | 43,3 % | 42,9 % |
| Likviditetsgrad | 1,56 | 1,78 | 1,44 | 2,45 | 2,23 |
| Soliditet | 36,4 % | 44,4 % | 33,3 % | 37,5 % | 44,1 % |
| Gjeldsgrad | 1,7 | 1,2 | 2,0 | 1,7 | 1,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 7 302 | 8 881 | 8 922 | 9 521 | 9 667 |
| Driftsresultat | 138 | −34 | −240 | 292 | 412 |
| Årsresultat | 94 | −29 | −189 | 211 | 293 |
| Driftsmargin | 1,9 % | −0,4 % | −2,7 % | 3,1 % | 4,3 % |
| Sum gjeld | 1 297 | 890 | 1 049 | 1 224 | 1 300 |
| Sum driftskostnader | - | - | 9 162 | 9 229 | 9 256 |
| Finansresultat | - | - | −2 | −20 | −34 |
| Resultat før skatt | 132 | −37 | −242 | 272 | 378 |
| Anleggsmidler | 18 | 14 | 63 | 2 | 22 |
| Omløpsmidler | 2 020 | 1 588 | 1 509 | 1 956 | 2 305 |
| Sum eiendeler | 2 038 | 1 601 | 1 572 | 1 958 | 2 326 |
| Egenkapital | 741 | 712 | 523 | 734 | 1 026 |
| Kortsiktig gjeld | 1 297 | 890 | 1 049 | 799 | 1 035 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 425 | - |

## Ledelse og styre

- Kenneth Sigvartsen: Daglig leder og styremedlem
- Robert Kolberg: Styrets leder
- John Gunnar Hagen: Styremedlem
- Mats Sigvartsen: Styremedlem
- Fredrik Kolberg: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Hans Aasengata 5, 7374 Røros
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 10.710 Produksjon av brød og ferske konditorvarer
- Etablert: 18.12.2017
- Aksjekapital: 400 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2018
- Revisor: [REVISORKONSULT AS](https://www.norscout.com/no/company/928942767-revisorkonsult-as)
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS](https://www.norscout.com/no/company/936285066-sparebank-1-regnskapshuset-smn-as)
- Størrelse: Nr. 183 av 509 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Bakeri og kaffeteria /m Catering.

## Siste endringer

- 06.02.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 01.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000467699&sokeverdi=920223923&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [TRYGSTAD BAKERI OG KONDITORI AS](https://www.norscout.com/no/company/998536170-trygstad-bakeri-og-konditori-as) | Røros | 35 | 21,9 mill. kr | +3,4 % |
| [RØROSBAKER'N AS](https://www.norscout.com/no/company/917856443-rorosbaker-n-as) | Røros | 14 | 23,1 mill. kr | +29,1 % |
| [KALSA GÅRDSBAKERI AS](https://www.norscout.com/no/company/821087112-kalsa-gardsbakeri-as) | Røros | 13 | 861 453 kr | - |
| [RB-1 HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/927152355-rb-1-holding-as) | Røros | - | 0 kr | - |
| [RØROS SLAKTERI AS](https://www.norscout.com/no/company/947979248-roros-slakteri-as) | Røros | 34 | 192 mill. kr | +10,8 % |
| [GALÅVOLDEN GÅRD AS](https://www.norscout.com/no/company/913038770-galavolden-gard-as) | Røros | 17 | 19,8 mill. kr | +9,8 % |
| [RØROSREIN AS](https://www.norscout.com/no/company/995939711-rorosrein-as) | Røros | 47 | 14,2 mill. kr | −14,7 % |
| [RØROSMEIERIET AS](https://www.norscout.com/no/company/983973736-rorosmeieriet-as) | Røros | 73 | 461 mill. kr | +36,7 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 04.10.2026.
